AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2022

Czerwcowe przygody… 

Czerwcowe przygody rozpoczęliśmy 2 czerwca, kiedy to w naszej szkole wzięliśmy udział w zdalnych warsztatach dotyczących pracy metodą projektu zorganizowanych przez fundację Edukacja Inspiracja. 

 • Plakat informujący o konkursie

IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży ,, Moja wizja Zero- Bezpieczeństwo, Zdrowie i dobrostan Rodziny w Gospodarstwie”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała w miesiącu czerwcu IV ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży ,, Moja Wizja Zero” w tym roku przebiegać będzie pod hasłem ,, Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi, Henryk Kowalczyk.

 • Grafika informująca o odwołaniu Dnia Otwartego

Charytatywny Dzień Otwarty w fabryce Pekabexu - ODWOŁANY

Dzień Otwarty w fabryce PEKABEX  został odwołany.

 • Grafika Lato w mieście

Lato w mieście

Od lipca „Lato w mieście” rusza z kopyta. Lokalne instytucje oferują moc atrakcji  i zachęcają do wspólnej zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie, Gminnego Centrum Informacji oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 • Zdjęcie: Chłopcy biorący udział w zawodach stojący na podium

Biegacze z sukcesami

Zawodnicy LKS Osuchów odnoszą kolejne sukcesy. Na odbytych ostatnio Mistrzostwach Mazowsza w lekkoatletyce także zaznaczyli swoją obecność. Zawody te nie były rozgrywane w jednym terminie i jednej miejscowości. Każda kategoria wiekowa rywalizowała ze sobą na oddzielnych zawodach.

 • Zdjęcie: Księża odprawiający uroczystą Mszę Świętą

Pięćdziesięciolecie kapłaństwa

W sobotę, 18 czerwca, dwaj mszczonowscy Kapłani – Ks. Dziekan Tadeusz Przybylski i Ks. Jan Lewandowski obchodzili jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Mszę dziękczynną w intencji obu księży odprawił sam biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba. Eucharystia sprawowana była w kościele farnym pw. Świętego Jana Chrzciciela.

 • Zdjęcie: Księża odprawiający uroczystą Mszę Świętą

Jubileusz ćwierćwiecza duszpasterza z Lutkówki

Parafianie Lutkówki podziękowali swemu proboszczowi za ćwierć wieku posługi kapłańskiej. Dziękczynną Mszę Świętą, która odprawiona została w lutkówieckim kościele w niedzielę, 26 czerwca, celebrował sam biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej dr hab. Wojciech Osial.

 • Zdjęcie: pojazdy zabytkowe i ludzie oglądający je podczas zlotu

Silniki kolejny raz zamruczały w Mszczonowie

Około 350 samochodów, motocykli i motorowerów przyjechało w czerwcową niedzielę do centralnego ośrodka gminy, by wziąć udział w VIII ½ Zlocie Pojazdów Zabytkowych, który zorganizowała grupa Mszczonów Klasycznie ze wsparciem Gminnego Centrum Informacji. Tradycyjnie już, motoryzacyjne perełki zajęły teren przylegający do parku miejskiego przy ul. Sienkiewicza.

 • Zdjęcie: uczniowie występujący podczas zakończenia roku szkolnego na hali sportowej

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

W piątek, 24 czerwca, nadeszła chwila, której z pewnością niecierpliwie oczekiwali zwłaszcza uczniowie. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie pożegnała mijający rok szkolny i powitała zasłużone wakacje. 

 • Grafika ozdobna

Niskie podatki – zapraszamy na bezpłatne spotkania informacyjne

MF i KAS we współpracy z PFR Portal zapraszają do udziału w spotkaniach informacyjnych nt. zmian w systemie podatkowym. Spotkania są przeznaczone dla przedsiębiorców, osób zajmujących się obsługą kadr i płac, pracowników, emerytów i rencistów oraz rodziców.

 • Życzenia na Dzień Ojca

Życzenia na Dzień Ojca

To On uczył nas jeździć na rowerze, wyganiał potwory z szafy, pokazywał jak łowić ryby, 
nawet pił herbatki z pluszowymi maskotkami.

Dziś przypada kolejne, piękne święto. Dzień Ojca, czyli nie tylko kochanego Tatusia, ale i Obrońcy, Przyjaciela czy Towarzysza Przygód. Nie zapomnijmy dziś powiedzieć Mu, że Go tak po prostu kochamy.

 

 • Zdjęcie: wianek płynący po rzece

Szczęśliwa siódemka dla św. Jana

„Powrót do dawnego rzemiosła” – pod takim hasłem w niedzielę, 19 czerwca, odbyła się siódma edycja Festiwalu Świętojańskiego organizowanego przez Gminne Centrum Informacji we współpracy z Mszczonowskim Stowarzyszeniem Historycznym (MSH). 

 • Plakat informacyjny

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w środę 22 czerwca o godzinie 15:00 na spotkanie z kolejną pasjonującą lekturą. Tym razem na biblioteczny pulpit zostanie wzięta książka Anny Sawińskiej pt. “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej”.

 • Zdjęcie: Dzieci występujące podczas Dnia Rodziny

Szkolny Dzień Rodziny

W środę, 1 czerwca, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Na początek Pani Dyrektor Urszula Gowin powitała przybyłych krewnych uczniów.  Wielką niespodzianką dla wszystkich było przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców przedszkolaków, którzy pięknie przedstawili losy bajkowej dziewczynki. Dekoracje, stroje i piękny śpiew zachwyciły zebranych. 

 • Ogłoszenie

Zaproszenie na spotkanie z Wicepremierem RP Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Błędowie

Spotkanie z Henrykiem Kowalczykiem Wicepremierem RP Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi które odbędzie się 21 Czerwca 2022 o godz. 1800  w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Błędowie. Tematem spotkania będzie „Rolnictwo i Sadownictwo. Nasze Dziś i Jutro

 • Ostrzeżenie meteo

Uwaga na burze oraz silne porywy wiatru!!!

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad. Alert obowiązuje od godz. 11:00 dnia 13.06.2022 do godz. 20:00 dnia 13.06.2022.

 • Grafika: wstążka czarna

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

Radnemu Dariuszowi Olesińskiemu

z powodu śmierci

mamy

 • Grafika naboru

Nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej

1 czerwca 2022 r. ruszył nabór Kandydatów do Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska.

 • Grafika konkursowa

Konkurs historyczny dla dużych i małych

Gminne Centrum Informacji zaprasza do udziału w konkursie wiedzy historycznej  W trakcie Festiwalu Świętojańskiego w dn. 19 czerwca 2022 r. w amfiteatrze mieszkańcy gminy będą mogli wykazać się znajomością dziejów swojej „małej Ojczyzny”, odpowiadając na pytania o różnym poziomie trudności, które będą dotyczyły przeszłości miasta i lokalnych legend.

 • Plakat promujący Festiwal Świętojański

VIII 1/2 Zlot Pojazdów Zabytkowych i VII Festiwal Świętojański

19 czerwca 2022 zapowiada się moc atrakcji dla mieszkańców gminy Mszczonów i okolic. Od godziny 10:00 w parku przy ulicy Sienkiewiecza zagoszczą zabytkowe pojazdy, natomiast od 15:00 Gminne Centrum Informacji zaprasza do przykościelnego parku.

 • Zdjęcie: odznaczenia leżące na biurku

Podwójne Złote Gody

W piątek, 3 czerwca, w sali ślubów Urzędu Miejskiego odbyło się podwójne świętowanie Złotych Godów. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali Wanda i Edward Matysiak a także Anna i Edward Dąbrowscy. Nadane przez Prezydenta RP odznaczenia jubilatom wręczyła zastępca burmistrza Halina Wawruch.

 • Grafika promująca konkurs języka angielskiego

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 28 kwietnia odbył się VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Incredible English”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie.

 • Grafika promująca nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Ruszył nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zgłoś się! Bądź głosem swojego pokolenia i miej realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawach ważnych dla młodzieży.

 • Grafika promująca głosowanie w Budżecie obywatelskim

Wkręć się w działanie - głosowanie w Budżecie Obywatelski Mazowsza

Już 8 czerwca rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. To mieszkańcy Mazowsza zadecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Zachęcamy do głosowania na projekty ogólnowojewódzkie i z podregionu żyrardowskiego.

 • Zdjęcie: Ludzie - mieszkańcy Mszczonowa podczas spotkania z pisarką

Literackie spotkanie

„Kiedy jestem sobą” - pod takim tytułem 3 czerwca w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie odbyło się spotkanie z Dorotą Jaworską - poetką i dziennikarką polonijną. Bohaterka spotkania na co dzień mieszka w Kijowie. 

 • Zdjęcie: Dzieci podczas zabaw na stadionie

Bajkowy Dzień Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany przez Przedszkole „Bajkowa Kraina” na stadionie KS Mszczonowianka 3 czerwca. Na najmłodszych czekała moc atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, pokazy i konkursy strażackie, zabawy sprawnościowe, grill i fotobudka. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

 • Zdjęcie: trzech mężczyzn i kobieta trzymający plansze z informacją o uzyskanym dofinansowaniu

Cztery czeki dla Mszczonowa!

Symboliczne czeki, oznaczające wsparcie dla czterech projektów, odebrali w poniedziałek, 6 czerwca, burmistrz Józef Grzegorz Kurek i skarbnik Aneta Ciechańska-Gołyńska. Uroczyste zatwierdzenie dokumentów odbyło się w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Zdjęcie: uczniowie podczas zwiedzania Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Wydarzyło się w Izbie Pamięci

Świętowanie jubileuszu 645-lecia nadania praw miejskich dla Mszczonowa, którego kulminacją była uroczystość pod koniec maja, stało się doskonałym pretekstem do poznawania historii ich „małej Ojczyzny” przez uczniów lokalnej szkoły podstawowej. 

 • Zdjęcie: Dzieci podczas zabaw w Parku Miejskim

Parkowy piknik dla najmłodszych

Rewelacyjny Dzień Dziecka w miejskim parku. Takiej zabawy Mszczonów wcześniej nie doświadczył. Konkursy, gry, zabawy, konkurencje sprawnościowe i dmuchańce w zawrotnej wprost ilości. Setki dzieci skorzystało z dziesiątek atrakcji, które przygotował dla nich Ośrodek Sportu i Rekreacji. Funkcjonowania całej imprezy doglądał osobiście dyrektor Michał Szymański. 

 • Plakat informujący o możliwych formach wsparcia

Ruszają usługi szyte na miarę w CUS

Centrum Usług Społecznych (dawniej MOPS) od 01 stycznia 2021r. realizuje projekt pn. „Centrum Usług Społecznych w Gminie Mszczonów”. Oferta Centrum Usług Społecznych skierowana jest do wszystkich mieszkańców gminy, którzy zgłoszą chęć skorzystania z proponowanych usług społecznych, również do tych, którzy dotychczas nie korzystali z usług pomocy społecznej.

 • Zdjęcie: Dzieci - przedszkolaki podczas zabaw z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień dziecka to ważne święto, na które każdy najmłodszy czeka przez cały rok. W naszym przedszkolu uroczystości trwały cały dzień 1 czerwca. Były tańce, zabawy muzyczno-ruchowe, malowanie twarzy. Dodatkową atrakcją tego dnia było wyjście do kina na film animowany „Toy Story 4”. Dzień pełen wrażeń zakończył się bardzo szybko i był miło wspominany. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek i balony.

 • Zdjęcie: Ludzie siedzący przy stoliku podczas spotkania w bibliotece

Dzień wspomnień w Bibliotece

„Jak przybyłem do Mszczonowa” – takimi wspomnieniami dzielili się uczestnicy nastrojowego spotkania przy kawie i ciastach, które odbyło się 24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przybyła na nie najwierniejsza grupa sympatyków skarbnicy książek. 

 • Zdjęcie: osoby śpiewające na scenie podczas koncertu z okazji Dnia Matki

Dla Kochanych Mam

Koncert „Mamy kochane mamy”, który odbył się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w czwartek, 26 maja, na długo pozostanie w pamięci widzów. Występ z okazji Dnia Matki miał niezwykły nastrój. Przepiękny wokalny pokaz utalentowanych młodych artystów. Barwne oświetlenie, zmieniane w zależności od charakteru i tempa prezentowanego utworu. Dopełnieniem całości był pojawiający się co pewien czas efekt zamglenia sceny. Wszystko razem zaowocowało ogólnym zachwytem publiczności. Brawo! 

 • Zdjęcie: młodzież na polanie w lesie podczas Ekowyprawy

EKOwyprawa wraz z myśliwymi z Koła JENOT

Uczniowie klas starszych (V-VIII) Szkoły Podstawowej w Lutkówce w dniu 11 maja uczestniczyli w niezwykłej lekcji ekologii i przyrody, którą zorganizowali dla nich myśliwi z Koła Łowieckiego JENOT. Pomysłodawcą tego typu zajęć w plenerze był Krzysztof Czarnecki. Towarzyszyli mu dwaj inni członkowie Koła: Zbigniew Kunka i Krzysztof Pawlak. 

 • Logo Kampanii Promocyjnej

Zadbaj o siebie! Odbuduj swoje zdrowie po pandemii COVID-19! Rozkwitaj dobrym życiem!

Państwowa Inspekcja Sanitarna na Mazowszu (WSSE i 38 PSSE woj. mazowieckiego) od lat w ramach swojej ustawowej działalności realizuje zadania na rzecz promowania zdrowego stylu życia, promocji szeroko rozumianego zdrowia publicznego i profilaktyki chorób.

 • Zdjęcie: honorowi i zasłużeni obywatele Mszczonowa

Mszczonów ma 645 lat!

Rok 2022 to czas świętowania 645-lecia nadania praw miejskich dla Mszczonowa. Przez całe dwanaście miesięcy odbywać się będzie szereg wydarzeń, które upamiętniają jubileusz centralnego ośrodka gminy. Główna impreza rocznicowa przypadała na sobotę, 28 maja. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne świętowanie, początkowo zaplanowane w plenerze, przeniesiono do obiektu miejskiej hali sportowej.

 • Życzenie na Dzień Dziecka

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Najmłodszym Mieszkańcom Ziemi Mszczonowskiej życzymy, by Wasze dzieciństwo było jak najbardziej beztroskie i wypełnione wyłącznie szczęśliwymi momentami. Niech charakterystyczne dla młodzieńczych lat zdumienie i zachwyt światem towarzyszą Wam nie tylko teraz, ale przez wszystkie lata życia.

 • Mężczyźni podczas obrad Rady Miejskiej

Z obrad XLVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 31 maja 2022 roku, odbyła się XLVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, w trakcie której wysłuchano sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji oraz analizy zasobów pomocy społecznej. Podczas obrad podjęto również szereg uchwał w sprawie m.in. opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego czy zmian budżetowych. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski. Materiały i uchwały omawiane podczas obrad wraz z nagraniem są dostępne w serwisie www.mszczonow.esesja.pl