AKTUALNOŚCI LISTOPAD 2022

 • Logo programu

Mszczonów trzeci w prestiżowym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”!

Już od 18 lat „Rzeczpospolita” ocenia działania polskich samorządów, a wyniki swojej analizy publikuje w formie Rankingu, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Gmina Mszczonów co roku klasyfikuje się w czołówce swojej kategorii – gmin miejskich i miejsko-wiejskich. W edycji podsumowującej 2021 r. zajęła bardzo wysokie, 3 miejsce.

 • Plakat informujący o debacie

Powiatowa debata społeczna

W dniu 1 grudnia 2022 o godzinie 16:00 w Centrum Kultury w Żyrardowie odbędzie się  powiatowa debata społeczna. 

 • Jarmark Bożonarodzeniowy

Mszczonowski Jarmark Bożonarodzeniowy

W godzinach 14:00-20:00 10 i 11 grudnia w Parku Miejskim odbędzie się Jarmark Bożonardzeniowy. W programie m.in.: 

 • Przedstawianie dla dzieci "Mikołajki- Zapominajki"
 • Spotkanie z Mikołajem
 • Plakat promujący wydarzenie

Szukamy wystawców na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Zima nadchodzi wielkimi krokami, pora więc zacząć planować Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia w godz. 14:00-19:00 w miejskim parku przykościelnym w Mszczonowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wystawić podczas tej imprezy swój świąteczny asortyment.

 • Zdjęcie: uczniowie i przedstawiciele CECHU

Wykształcić profesjonalistę

Rok 1990 był w Polsce swoistym przełomem w różnych dziedzinach życia. Właśnie wówczas w kraju przywrócono funkcjonowanie samorządów gminnych. Także i w tym roku w Mszczonowie reaktywowano zrzeszenie rzemieślników, z których przez stulecia słynęło miasto i jego okolica. 

 • Zdjęcie: osoby uczestniczące w obchodach Dnia Seniora

Senioralne świętowanie Klubowiczów

Światowy Dzień Seniora jest obchodzony co roku 14 listopada. Ustanowiono go, by zwrócić uwagę na zagadnienie jakości życia osób starszych. Ważnym elementem, który na nią wpływa, jest możliwość spotykania się i udziału w zajęciach dedykowanych nestorom. Na nie mogą liczyć członkowie dwóch Kubów Senior +, które w Mszczonowie prowadzi Centrum Usług Społecznych (CUS). Ich członkowie zebrali się w poniedziałek, 14 listopada, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętować Dzień Seniora.

 • Węgiel

Informacja o sortymencie paliwa stałego dla gospodarstw domowych w gminie Mszczonów

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż w związku z otrzymaną ofertą od Polskiej Grupy Górniczej S.A. na sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych, Gmina Mszczonów jest dysponentem węgla kamiennego w sortymentach: Orzech, Ekogroszek, Groszek II oraz Kostka.

 • Grafika ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO

Od godz. 18:00 dnia 21.11.2022 do godz. 10:00 dnia 22.11.2022 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Herb Mszczonowa

Ogłoszenie Burmistrza

Ogłoszenie Burmistrza Mszczonowa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - oferta Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Fresh" w Mszczonowie złożona w trybie art. 19a. ust. 1 ww ustawy tj. z pominięciem otwartego konkursu ofert.

 • Herb Mszczonowa

Zaproszenie na spotkania

Burmistrz Mszczonowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski zaprasza mieszkańców terenów wiejskich na cykl spotkań. Wiodąca kwestią będzie omówienie bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem gminy Mszczonów, ze szczególnym uwzględnieniem tematów związanych z Okręgiem, który  reprezentowany jest przez danego Radnego  Rady Miejskiej. 

 • Grafika przedstawiająca węgiel

Informacja o zakupie preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych w gminie Mszczonów

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Gmina Mszczonów przystąpiła do procesu zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

 • Plakat informujące o wydarzeniu

Obchody 11 listopada

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców Gminy Mszczonów na Obchody Narodowego Święta Niepodległosci, które odbędą się 11 listopada 2022.

 • Zdjęcie: ulica Szkolna

Rozbudowa ulicy Szkolnej w Mszczonowie

Od 14.11.2022r. rozpoczną się prace związane z rozbudową ulicy Szkolnej w Mszczonowie na odcinku od ul. Bocznej do ul. Warszawskiej. Prace będą wykonywane odcinkami. Teren bezpośrednio przyległy do szkoły i hali sportowej będzie realizowany w wakacje. Zakończenie robót planowane jest w listopadzie 2023r. Prosimy o zachowanie ostrożności.

 • Zdjęcie: dzieci podczas spotkań w bibliotece

Wydarzyło się w Bibliotece

Wizyta przedszkolaków w bibliotece jak zawsze dostarczyła nam odpowiedniej dawki przemyśleń i nowej wiedzy. Na spotkaniu, które odbyło się 6 października w naszej filii w Osuchowie, wspólnie z dzieciakami z miejscowego Oddziału przedszkolnego zastanawialiśmy się między innymi, nad tytułową sprawą – Czy 10 to dużo? 

 • Logo programu mPotęga

Matematyka w grach

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa w Osuchowie bierze udział w IX edycji programu mPotęga. Na 478 złożonych wniosków, 114 otrzymało dofinansowanie, w tym wniosek autorstwa p. Ewy Termeny „Matematyka w grach”.

 • Plakat promocyjny ZUS

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

 • Plakat informujący o konkursie

"Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami" - konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Zapraszamy rolników do udziału w Konkursie Testowym z zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie rolnym "Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami".