AKTUALNOŚCI GRUDZIEŃ 2022

 • Zdjęcie: Uczniowie podczas wykonywania zadań

Podsumowanie projektu „Matematyka w grach”

W IX edycji programu mPotęga granty otrzymało 114 szkół z całej Polski. Fundacja mBanku dofinansowała 83 projekty kierowane do uczniów klas 4-6 i 31 projektów dla klas 7-8 szkół podstawowych. Nasz był jednym z nich.

 • Logo Centrum Usług Społecznych

Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie oczami PAP

Polska Agencja Prasowa przygoptowała materiał informacyjny dotyczący pracy naszego lokalnego Centrum Usług Społecznych. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem i nagraniem dostępnymi pod linkiem:

Mazowsze: stworzone dzięki funduszom UE Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie wprowadzi nowe formy pomocy | Serwis Samorządowy PAP

 • Herb Mszczonowa

Informacja dotycząca zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym

Z dniem 1 stycznia 2023r. zmianie ulegnie stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązujące stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych będą wynosiły: 

 • Logo Geotermii Mazowieckiej

Oświadczenie Geotermii Mazowieckiej

Geotermia Mazowiecka S.A. oświadcza, że informacje ukazujące się w mediach społecznościowych o podwyżce cen od 1 stycznia 2023 r. za energię cieplną sięgającej kilkaset procent, stosowane przez naszą firmę, są nieprawdziwe.

 • Grafika promocyjna

Odsłonięcie pomnika poświęconego Bohaterom Powstania Styczniowego

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie, Burmistrz Mszczonowa, Gminne Centrum Informacji i Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego z terenu Ziemi Mszczonowskiej, w tym w szczególności Powstańczemu Naczelnikowi Mszczonowa śp. ks. Proboszczowi Władysławowi Polkowskiemu - 29 grudnia 2022 r. godz. 18.00 Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Życzenia Bozonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia wszystkim Mieszkańcom Ziemi Mszczonowskiej życzymy, by przy wigilijnym stole królowały miłość, dobro i przebaczenie. Niech czas spędzony z bliskimi przyniesie spokój i natchnie optymizmem na Nowy Rok 2023.

 • Zdjęcie: Maszt z flagą

Maszt z flagą Polski stanął przy budynku Szkoły Podstawowej we Mszczonowie

Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało- czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

 • Grafika informująca o otrzymanym dofinansowaniu

Dofinansowanie na budowę pomnika

Trwają prace nad budową pomnika upamiętniającego tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego poświęconego pamięci bohaterów Powstania Styczniowego z terenu Ziemi Mszczonowskiej. Pomnik powstaje na placu przykościelnym na terenie udostępnionym przez Parafię św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. 

 • Zdjęcie: przedstawiciele władz samorządowych

Spotkania samorządowe 2022. Podsumowania inwestycyjne i perspektywy rozwoju gminy Mszczonów 

W dniach 14-30 listopada (14-18 listopada na terenach wiejskich gminy Mszczonów oraz w dnia 28 i 30 listopada w Mszczonowie) odbyły się spotkania samorządowe, podczas których Mieszkańcy mogli spotkać się z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem oraz swoimi radnymi. Spotkania odbywały się kolejno w Szkołach Podstawowych - we Wręczy (radny Andrzej Osial), w Osuchowie (radny Marek Zientek), w Lutkówce (radny Andrzej Osiński), w Bobrowcach (radna Dorota Kaźmierczak) i w Piekarach (radna Katarzyna Ciećwierska).

 • Gołoledź

Zachowajcie ostrożność na drodze

Drodzy mieszkańcy prosimy zachować ostrożność wychodząc dziś z domu ze względu na bardzo śliskie chodniki i drogi. Jeśli możecie ograniczcie wyjście z domu.

 • Ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO - Marznące opady - Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20:00 dnia 19.12.2022 do godz. 07:00 dnia 20.12.2022

Od godz. 20:00 dnia 19.12.2022 do godz. 07:00 dnia 20.12.2022 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

 • Zdjęcie: maszyny budowlane na placu budowy

Kolejny etap budowy kanalizacji na osiedlu Tarczyńska

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Tarczyńska w gminie Mszczonów”, a jej przedmiotem jest budowa kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym w Mszczonowie. Projektowana sieć kanalizacji stanowi kolejny, trzeci etap zadania.

 • Zdjęcie: wiaty na PSZOKu

Zakończenie budowy Punktu Selektywnego zbierania Odpadów Komunalnych

Zakończyła się budowa PSZOK, która została zrealizowana w ramach projektu „Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Mszczonów”. całkowita wartość inwestycji wyniosła ok. 2,5 mln zł. Już od stycznia 2023 r.

 • Grafika informująca o godzinach otwarcia Urzędu Miejskiego w dniu 31 grudnia 2021

Godziny pracy jednostek gminy Mszczonów w okresie świąteczno-noworocznym:

URZĄD MIEJSKI:

20.12.2022    8:00-14:00

23.12.2022    8:00-13:00

30.12.2022    8:00-13:00

 • Herb Mszczonowa

Informacja o podaniu do publicznej wiadomości ogłoszenia o III publicznym przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Mszczonów

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.) Burmistrz Mszczonowa ogłasza III przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej będącej własnością Gminy Mszczonów, położonej w Mszczonowie, oznaczonej jako działka ew. nr 90/13 o pow. 2,2296 ha, który odbędzie się w dniu 7 marca 2023 roku o godz.  14:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu.

 • Zdjęcie: Zbiórka odpadów

Harmonogram odbioru odpadów na 2023 rok

Od nowego roku zmienia się harmonogram odbioru odpadów w gminie Mszczonów. Nowe harmonogramy dostepne są na stronie: https://www.mszczonow.pl/2202,harmonogram-zbiorki-odpadow-2023.

 

 • Zdjęcie: wolontariusze szlachetnej paczki

Szlachetna Paczka 2022

Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki w naszym mieście odbył się w sobotę, 10 grudnia. Mszczonowski zryw gorących serc Darczyńców i Wolontariuszy koordynowała lokalna liderka SzPacz. - Monika Kubiak. Magazyn Szlachetnej Paczki Rejonu Mszczonów i Okolice działał tradycyjnie w hallu mszczonowskiej Szkoły Podstawowej.

 • Zdjęcie: Trumna zmarłej nauczycielki stojąca w kościele, dookoła osoby zgromadzone podczas mszy świętej

Pogrzeb zasłużonej nauczycielki

Ostatnie pożegnanie śp. Marianny Elżbiety Sadowskiej, wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, odbyło się 5 grudnia w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Radziejowicach. Podczas żałobnej Mszy Świętej przy trumnie Zmarłej stanął poczet sztandarowy Szkoły, a mowę pożegnalną po zakończeniu Eucharystii w imieniu obecnego i emerytowanego grona pedagogicznego SP Mszczonów wygłosił Ryszard Stusiński. 

 • Zdjęcie: przedstawiciele władz miasta stojacy an scenie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

W świątecznym klimacie

Pod takim właśnie hasłem odbył się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Mszczonowie, którego placem był teren przykościelnego parku. Centralnym punktem imprezy była zaś amfiteatralna scena, na której przez dwa dni prezentowali się lokalni artyści i zaproszeni goście.

 • Zdjęcie: osoby uczestniczące w spotkaniu

Przedświąteczne spotkanie Forum

Grudniowe (7.12) spotkanie Forum Samorządowego Organizacji Pozarządowych odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Mszczonowie. Miało ono świąteczny charakter. Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski złożyli życzenia reprezentantom organizacji i stowarzyszeń, działających na terenie gminy.

Tak upłynął strzelecki rok 2022

W roku 2022 członkowie Grupy GRH STRZELCY i Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego uczestniczyli w 70 wydarzeniach, w tym w 12 inscenizacjach i dioramach historycznych. Rekonstruktorzy brali udział w trzech dużych marszach, które przeszły ulicami Warszawy: Marszu Żołnierzy Wyklętych (1.03), Katyńskim Marszu Cieni (3.04) oraz Marszu Powstania Warszawskiego (1.08).

 • Zdjęcie: osoby w mundurach strażackich podczas zarządu powiatowego

Powiatowy Zarząd OSP

W strażnicy OSP Wręcza w czwartek, 1 grudnia, zebrał się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP. Posiedzeniu przewodniczył druh prezes Waldemar Suski. 

 • Plakat informacyjny wydarzeniu

Spotkanie z Mikołajem na Ziemi Chełmońskiego

Lokalna Grupa Działania Ziemia Chełmońskiego zaprasza 22 grudnia 2022 w godzinach 12:00-15:00 na Spotkanie z Mikołajem na Ziemi Chełmońskiego. Spotkanie będzie miało miejsce na parkingu przy Urzędzie Gminy w Żabiej Woli.

 • Grafika naboru

Nabór na stanowisko Inspektora w Wydziale Gospodarki Gminnej

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze Inspektor w Wydziale Gospodarki Gminnej. Szczegóły pod linkiem: https://www.bip.mszczonow.pl/65,ogloszenia-o-naborze?tresc=7496

 • Herb Mszczonowa

INFORMACJA

W związku z narzuconym przez polski rząd na samorządy obowiązkiem ograniczenia zużycia energii elektrycznej w tym roku w mieście nie będzie instalowane bożonarodzeniowe oświetlenie. Chcąc wynagrodzić Mieszkańcom konieczność oszczędności, zapraszamy do przykościelnego parku miejskiego do świątecznej wioski, szczególnie w dniach 10 i 11 grudnia, gdy odbywać się będzie w nim Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma atrakcjami – m.in. zjeżdżalnią snowtubing i świąteczną fotoramką.

 • Zdjęcie: młodzież szkolna podczas warsztatów

Ekowarsztaty w Osuchowie

W piątek, 25 listopada, w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyły się dwie tury zajęć ekologicznych dla uczniów. Warsztaty zostały przeprowadzane w ramach projektu „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Mszczonów”, który uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 z Funduszu Spójności.

 • Plakat informujący o spotkaniu

Przedsiębiorco załóż profil na Platformie PUE ZUS

Gminne Centrum Informacji  zaprasza 13 grudnia 2022 r. w godz. 9:00 - 12:00 na spotkanie z pracownikiem ZUS, który pomoże założyć profil na  Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (na spotkanie należy zabrać dowód osobisty).

 • Herb Mszczonowa

Nabór na stanowisko specjalisty ds. kadr w Centrum Usług Wspólnych

Centrum Usług Wspólnych poszukuje pracownika na stanowisko specjalisty ds. kadr - 1 etat w pełnym wymiarze czasu pracy.  Nabór trwa od 5 do 19 grudnia 2022. Szeczegółowe informacje o ofercie dostępne są na stronie: https://cuwmszczonow.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/24494_nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze-specjalista-ds-kadr.html

 

 • Grafika informująca o akcji

„STRACISZ DANE, STRACISZ PIENIĄDZE!” – wystartowała kampania Pzesa UOKiK

Prezes Urzędu Tomasz Chróstny ostrzega konsumentów przed próbami wyłudzania danych i kradzieży pieniędzy. Podszywanie się pod pracowników instytucji, fałszywe SMS-y, e-maile, linki do płatności, namawianie do instalowania aplikacji. Uważaj! Oszuści nie muszą kraść portfela. Wystarczy, że ukradną Twoje dane.

 • Plakat promujący wydarzenie

„W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE”- Mszczonowski Jarmark Bożonarodzeniowy

 Już w najbliższy weekend 10 -11 grudnia 2022 zapraszamy wszystkich do Parku Miejskiego na  Jarmark Bożonarodzeniowy „W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE”.

 • Herb Mszczonowa

Ankieta – badanie satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego

Urząd Miejski w Mszczonowie co roku prowadzi badania satysfakcji swoich klientów w ramach systemu zarzadzania jakością według normy PN-EN ISO 9001:2015. Badanie to przeprowadzane jest za pomocą ankiety, która ma na celu zapoznanie się z Państwa opiniami na temat jakości pracy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie.

 • Herb Mszczonowa

Nabór planowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Mszczonów na lata 2023-2032

Burmistrz Mszczonowa zawiadamia o podjęciu przez Radę Miejską w Mszczonowie uchwały nr LIV/467/22 z dnia 30 listopada 2022 r. o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Mszczonów na lata 2023-2032

 • Plakat informujący o turnieju judo

I Ogólnopolski Turniej w Judo

Burmistrz Mszczonowa zaprasza 11 grudnia 2022 na I Ogólnopolski Turniej w Judo. Turniej będzie odbywał się w godzinach 9:00-16:00 w Hali Sportowej przy ulicy Szkolnej 1 we Mszczonowie. 

 • Zdjęcie: rodzina jubilatów w sali Urzędu Stanu Cywilnego

Diamentowe i złote świętowanie

Jubileusze sześć- i pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego to rocznice, które nie zdarzają się zbyt często. Szczególnie we współczesnym świecie, w którym zamiast pielęgnować relacje, wyrzuca się je do kosza niczym zepsute przedmioty.

 • Zdjęcie: uczniowie podczas zajęć w klasie szkolnej

Pracowity listopad z mPotęgą

Powoli zbliżamy się do końca trwania projektu „Matematyka w grach”. Listopad upłynął nam bardzo pracowicie. Tym razem uczestnicy projektu wykonali matematyczną grę planszową. Spotykaliśmy się trzykrotnie, na warsztatach 16.11, 23.11 i 2.12.

 • Zdjęcie: strażacy ochotnicy w mundurach strażackich stojący przed otrzymanym strażackim wozem bojowym

Marszałek we Wręczy - nowy wóz dla wyróżniającej się jednostki OSP

To był wielki dzień dla jednostki OSP Wręcza. W niedzielę, 4 grudnia, przed ich remizą marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przekazał burmistrzowi Mszczonowa Józefowi Grzegorzowi Kurkowi kluczyki do ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN, który zwiększy możliwości działania miejscowych strażaków.

 • Herb Mszczonowa

Otwarty konkurs ofert na wykonanie przez organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty w 2023r. zadania publicznego zakresu wspierania i upowszechniania kultury  fizycznej 

Burmistrz Mszczonowa ogłasza :

 • otwarty konkurs ofert na wykonanie przez organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty w 2023r. zadania publicznego zakresu wspierania i upowszechniania kultury  fizycznej
 • otwarty konkursu ofert na wykonanie przez organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty w 2023r. zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w obszarach turystyki i krajoznawstwa.
 • Zdjęcie: Przedstawiciele władz samorządowych oraz firmy dokonującej odwiertu geotermalne na terenie budowy

Wykonywanie odwiertu geotermalnego rozpoczęte!

Po zakończeniu prac przygotowawczych nastał wreszcie moment, by platforma rozpoczęła wykonywanie nowego odwiertu dla spółki Geotermia Mazowiecka. We wtorek, 29 listopada, zapoczątkowano proces, który potrwa ok. 2,5 miesiąca.

 • Ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO - Marznące opady - Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 09:15 dnia 02.12.2022 do godz. 11:00 dnia 03.12.2022 r.

Obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącejmżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 09:15 dnia 02.12.2022 do godz. 11:00 dnia 03.12.2022 r.

 • Logo rankingu Rzeczpospolitej

Mszczonów trzeci w prestiżowym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”!

Już od 18 lat „Rzeczpospolita” ocenia działania polskich samorządów, a wyniki swojej analizy publikuje w formie Rankingu, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce.