SIERPIEŃ 2023

 • Zdjęcie: kobiety tańczące zumbę

Zumboszał i wakacyje hity

„Żegnaj lato na rok 2023” – taki tytuł nosił festyn zorganizowany przez Mszczonowski Ośrodek Kultury na terenie rekreacyjnym Hotelu Panorama w Zbiroży. Wydarzenie odbyło się w piątek, 25 sierpnia. Najważniejszym punktem zabawy był Maraton Zumby, poprowadzony przez Monikę Wicińską i jej przyjaciół z całej Polski. 

 • Logotyp

Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Mszczonów

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż Gmina Mszczonów przystąpiła do Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt - Mazowsze dla zwierząt 2023.  W ramach zadania oferowane będą bezpłatne zabiegi  sterylizacji lub kastracji oraz znakowanie (chipowanie) zwierząt posiadających właścicieli. Wnioski będzie można składać od 7 do 29 września 2023r. lub do wyczerpania środków finansowych zabezpieczonych w budżecie na ten cel.

 • Plakat promujący wydarzenia

Gminne Dożynki

Serdecznie zapraszamy Wszystkich mieszkańców na Gminne Dożynki w Osuchowie odbędą się 3 września 2023. 

Program uroczystości:

11:30 Msza Święta w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Osuchowie

12:45 Uroczyste rozpoczęcie Dożynek

 • Zdjęcie: mieszkańcy siedzący na widowni amfiteatru Parku Miejskiego

Amfiteatr pełen muzyki!

IX weekend w amfiteatrze przyniósł cztery ciekawe muzyczne propozycje. Sobota, 26 sierpnia, rozpoczęła się koncertem zespołu Na Znak. Piękny głos wokalistki, ciekawy repertuar, wyśmienity klimat występu... Tak można pokrótce streścić to niesamowite wydarzenie. 

 • Dzieci przebrane za pszczoły w amfiteatrze

W amfiteatrze jak w ulu!

W piątkowe popołudnie, 18 sierpnia, parkowy amfiteatr tym razem wypełniły dźwięki nie muzyki, a… bzyczenia. Takie wydają bowiem latając pewne małe, ale niezwykle pożyteczne owady. Wakacyjny Dzień Pszczoły przyniósł dużo dobrej zabawy oraz wiele, ciekawych informacji o tych latających maleństwach.

 • Grafika promocyjna

Zapraszamy na ostatni weekend wakacji w amfiteatrze!

Wakacje powoli dobiegają końca – pożegnajmy je z przytupem! Ostatni weekend przyniesie dużo muzyki i jeszcze więcej ruchu!

 • Grafika Nabór na wolne stanowisko uzrędnicze

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne na stronie:

https://www.bip.mszczonow.pl/65,ogloszenia-o-naborze?tresc=7873

 • Grafika przedstawiająca co można zawozić do PSZOK

Na odpady… PSZOK!

PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych funkcjonuje od tego roku na terenie gminy Mszczonów. Łatwo do niego trafić, ponieważ znajduje się w Wymysłowie przy ul. Kolejowej 1, a więc na terenie targowiska. PSZOK jest czynny 3 dni w tygodniu (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy): w poniedziałki (7:00-14:00), środy (10:00-17:00) i soboty (8:00-14:00).

 • Grafika przedstawiająca kota i psa

Dotacja na zwierzęta

Kolejne dofinansowanie, które otrzymała gmina Mszczonów, pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt - Mazowsze dla zwierząt 2023”. Kwota wsparcia to 10 100 zł, a całkowite koszty realizacji wyniosą 20 200 zł. 

 • Zdjęcie: osoby siedzące i oglądające przedstawienie kabaretowe na scenie amfiteatru

Mistrzowie Dowcipu w amfiteatrze

W świąteczny wieczór, 15 sierpnia, w mszczonowskim amfiteatrze zagościło „Trzech muszkieterów polskiego kabaretu”. Taki tytuł nosił stand up w wykonaniu mistrzów dowcipu, od lat goszczących na polskich scenach: satyryka Jacka Ziobro, Bartosza Gajdy (którego poznaliśmy w kabarecie „Łowcy.B”) oraz Adama Małczyka (z krakowskiej grupy kabaretowej „Formacja Chatelet”). 

 • Grafika naboru

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywać się będą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów! Zgłoszenia przyjmowane są od 21.08.2023 do 08.09.2023! Proponujemy naukę na jednym z instrumentów: akordeon, flet poprzeczny, gitara, keyboard, klarnet, pianino, perkusja, saksofon lub wiolonczela. Zapewniamy profesjonalnych pedagogów i miłą atmosferę podczas lekcji. 

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Płatność dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich

Wprowadzone ułatwienie dotyczy rolników, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Stawka ryczałtu to 225 euro/ha. Dotychczas wpłynęło 3100 żądań od zainteresowanych tym wsparciem.
Trwa nabór wniosków w ramach płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi wszystkie wnioskowane płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów).

 • Zdjęcie: budynek remizy strażackiej po termomodernizacji

Termomodernizacja remizy zakończona

 Dom strażaków z jednostki OSP Mszczonów jest jednym z trzech, gminnych obiektów remontowanych w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej - w celu poprawy stanu środowiska naturalnego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza” Działania 12.1 „REACT-EU dla termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na Mazowszu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

 • Uwaga roboty drogowe

Remont ulicy Tarczyńskiej

Od 16 sierpnia 2023 pojawią się utrudnienia w ruchu w ciągu ulicy Tarczyńskiej, w związku z remontem w/w ulicy na odcinku od ul. Logistyki do firmy Corning Optical Fiber Polska.

Zakres robót  będzie obejmował przebudowę fragmentu chodnika i ścieżki rowerowej (kontynuacja przebudowanego chodnika naprzeciw firmy MONDI do firmy DSM), miejsc postojowych oraz wymianę warstwy ścieralnej i wiążącej na jezdni. Wykonawcą robót jest firma BD KASPRZAK sp. z o. o.

 • Plakat promujący odpust św. Rocha

Odpust św. Rocha

20 sierpnia 2023 w Lutkówce odbędzie się tradycyjny Odpust Świętego Rocha połączony z festynem, noszącym wdzięczną nazwę „Owocowe Świętego”. Głównym organizatorem wydarzenia jest Rada Rodziców miejscowej Szkoły Podstawowej, wspomagana przez Parafię pw. Świętej Trójcy. Honorowy patronat nad Odpustem objął Związek Sadowników RP.

 • Logo Czystego Powietrza

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu  „Czyste Powietrze”.

Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła – i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!

 • Plakat promujący wydarzenie Mszczonowski Dzień Pszczoły

Mszczonowski Dzień Pszczoły

18 sierpnia 2023 w godzinach 15:00-20:00  podczas Mszczonowskiego Dnia Pszczoły, Park Miejski stanie się krainą pszczółki Mai i Gucia. W programie wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji, między innymi:

 • Plakat informujący o Narodowym Czytaniu

Narodowe Czytanie “Nad Niemnem”

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie 1 września 2023 o godzinie 17:00 zaprasza do mszczonowskiego Amfiteatru na Narodowe Czytania "Nad Niemnem". Fragmenty utworu będą przeplatane piosenkami literackimi w wykonaniu Sławomira Zygmunta.

 • Plakat Promujący wydarzenie

Długi weekend sierpniowy pełen atrakcji

Weekend sierpniowy zacznie się sobotnią wieczorną potańcówką o 20:00 na parkiecie parkowego amfiteatru (12.08). W niedzielne popołudnie najmłodszych mieszkańców czeka przedstawienie "Patrol zdrowy do działania gotowy" (17:00), a wieczorem będziecie mogli potańczyć przy muzyce kapeli...

 • Grafika informująca o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie na stanowisko Podinspektora/Inspektora w Wydziale Podatków i Opłat. 

 • Zdjęcie: Mężczyźni trzymający baner z napisem Pamięć żyje w nas w koło

„Pamięć żyje w nas”!

1 sierpnia 1944 r. to data szczególna dla każdego Polaka. 79 lat temu, punktualnie o godz. 17:00, rozpoczęła się stołeczna akcja „Burza”, czyli Powstanie Warszawskie. Walczący chcieli oswobodzić miasto spod hitlerowskiej okupacji przed wkroczeniem wojsk sowieckich, by zapewnić Polsce suwerenność po zakończeniu wojny. Powstanie, zaplanowane na kilka dni, skończyło się po 63. Stolica spłynęła krwią swoich Bohaterskich Obrońców, z których uzbrojony był zaledwie co dziesiąty…

 • Plakat promujący obchody 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej

Piknik "Silna Biało-Czerwona" z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do Raszyna na  piknik pod nazwą "Silna Biało-Czerwona" z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

 • Grafika informująca o nowej stronie KRUS

Nowa strona internetowa KRUS

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie informuje, że z dniem 01 sierpnia 2023 na platformie GOV.PL uruchomiona zostanie nowa strona internetowa KRUS, dostępna pod adresem www.gov.pl/krus.  Na nowej witrynie rolnicy znajdą wszystkie informacje z zakresu zabezpieczenia społecznego rolników dostępne na dotychczasowej stronie.

Wraz z uruchomieniem portalu www.gov.pl/krus  strona internetowa Kasy po  adresem –www.krus.gov.pl przestanie być dostępna

 • Zdjęcie: osoby występujące na scenie w amfiteatrze

Ostatni, amfiteatralny weekend lipca

Wieńczący lipiec weekend upłynął w amfiteatrze pod znakiem muzyki i teatru, ale przede wszystkim – zmienności pogody. Kaprysy aury nie przeszkodziły jednak ani starszym, ani młodszym mieszkańcom i licznie przybyli, by skorzystać z kolejnych, plenerowych propozycji Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.