CZERWIEC 2023

 • Plakat promujący wydarzenia

Wakacyjny weekend w parku miejskim

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza w pierwszy wakacyjny weekend do parku miejskiego:

1 lipca 2023 (sobota)

 • 19:00    występ zespołu Ale Skład,
 • 20:00-23:00     potańcówka przy dźwiękach zespołu ExProblem oraz wieczoru z Radiem Disco Party

2 lipca 2023 (niedziela)

 • 17:00  przedstawienie "Gdy boli mnie rozumek" 
 • 19:00  wieczór z radiem DiscoParty
 • Herb Mszczonowa

Komunikat Dotyczący dyżurów wakacyjnych w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych i punktach przedszkolnych prowadzonych przez gminę Mszczonów

Informujemy, że w okresie wakacji prowadzone przez Gminę Mszczonów przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i punkty przedszkolne przy szkołach podstawowych, pracują wg załączonego poniżej harmonogramu.

Rodzice, którzy  muszą skorzystać z opieki przedszkolnej w okresie wakacji, mogą zapisywać dziecko do dowolnej pełniącej dyżur placówki przedszkolnej  w gminie, która dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na czas dyżuru wakacyjnego. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy dyżurujących placówek.

 • Lato w mieście 2023

Lato w mieście 2023

Wakacje oficjalnie uznajemy za rozpoczęte! Tradycyjnie, do wspólnego spędzania wolnego czasu i zabawy zapraszają gminne instytucje. 

Artystyczne wakacje z MOK-iem, poznawanie pasji Maklakiewiczów z GCI, piraci i rodzina Monet w Bibliotece, a może aktywność fizyczna na Termach? Sami wybierzcie, a potem namówicie kolegów do wspólnej zabawy!

 • Grafika informacyjna

Ankieterzy pomogą rolnikom. Rusza druga faza ważnych badań statystycznych

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całego kraju odbywają się istotne dla polskiego rolnictwa badania statystyczne. Obowiązek udziału w nich mają wylosowane gospodarstwa rolne. Jeśli rolnik nie wypełnił do 16 czerwca formularza przez Internet, porozmawia teraz osobiście lub telefonicznie z ankieterem. 

 • Herb Mszczonowa

Ponad 4,5 mln zł dofinansowania na ul. Żukowską

W poniedziałek, 19 czerwca, w Delegaturze Urzędu Mazowieckiego w Płocku Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek podpisał umowę o dofinansowanie na kwotę ponad 4,5 mln zł. Wsparciem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg objęte będzie zadanie „Rozbudowa ulicy Żukowskiej w miejscowościach Wręcza, Grabce Towarzystwo, Długowizna i Świnice”. W imieniu drugiej strony umowę podpisał Wojewoda Mazowieckie Tobiasz Bocheński. Całkowita wartość prac to ok. 9,1 mln zł. Inwestycja będzie miała charakter dwuletni, a zakończenie modernizacji drogi jest planowane do 28 czerwca 2024 r.

 • Zdjęcie Tablica Informacyjna

Ulica Szkolna od ronda do myjni samochodowej wyłączona z ruchu

Od 26 czerwca 2023r.  do 31 sierpnia 2023 w związku z realizacją inwestycji "Rozbudowa ulicy Szkolnej w  Mszczonowie na odcinku od ulicy Bocznej do ulicy Warszawskiej", ulica Szkolna od ronda do myjni samochodowej będzie wyłączona z ruchu. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Zdjęcie: Dwie kobiety krojące tort, w tle inni uczestnicy Festiwalu Świętojańskiego

20 lat z Wami i dla Was - Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie

VIII Festiwal Świętojański, który odbył się 17 czerwca w przykościelnym parku w Mszczonowie, był imprezą jubileuszy. Organizator zabawy, Gminne Centrum Informacji, w ten sposób świętowało 20-lecie swojego istnienia. Dodatkową rocznicą było 10-lecie Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów (IPRM), którą również prowadzi GCI.

 • Zdjęcie: Tablica z napisem Mszczonów Klasycznie, na której podpisywały się osoby uczestniczące w zlocie

Zamruczały silniki klasycznych pojazdów

Ponad 200 niezwykłych samochodów i motocykli zjechało do Mszczonowa w niedzielę, 18 czerwca, by wziąć udział w jubileuszowym, X Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie, jak co roku, zorganizowało zrzeszenie Mszczonów Klasycznie we współpracy z gminnymi instytucjami. 

 • Herb Mszczonowa

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Centrum Usług Wspólnych

Centrum Usług Wspólnych w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko Urzędnicze na stanowisko specjalisty ds. kadr

Szczegóły oferty dostępne na stronie:

https://cuwmszczonow.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/27190_nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze.html

 • Herb Mszczonowa

Komunikat

W dniu 22.06.2023r. pracownicy Wydziału Gospodarki Gminnej Urzędu Miejskiego w Mszczonowie w godz. 9.00-15.00 nie będą dostępni dla interesantów ze względu na udział w szkoleniu.

 • Grafika sądu

Informacja dotycząca wyboru ławników na kadencję 2024-2027

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2023 roku czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie i Sądzie Okręgowym w Płocku, Prezes Sądu Okręgowego w Płocku pismem z dnia 19 maja 2023 r., które wpłynęło do Rady Miejskiej w Mszczonowie w dniu 24 maja 2023 r. zwrócił się z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników: - do Sądu Okręgowego w Płocku 3 ławników; - do Sądu Rejonowego w Żyrardowie 2 ławników w tym 1 ławnika do orzekania z zakresu prawa pracy. Podmioty uprawnione mogą zgłaszać kandydatów na ławników do dnia 30 czerwca 2023 r.

 • Herb Mszczonowa

Raport o stanie gminy w 2022 roku

Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci mają obowiązek opracowania raportów o stanie podlegających im terenów. Konieczność przedstawienia takiego dokumentu wprowadziła nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym. Raport o stanie gminy musi zostać przedłożony Radzie, która po dyskusji, opiniuje przygotowane podsumowanie. Swoje uwagi do dokumentu pisemnie mogą składać również mieszkańcy – w tym roku do 27 czerwca włącznie.

 • Grafika z numerem telefonu

Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom uprzejmie informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w  Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”– 800 199 990.

 • Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na stanowisko Podinspektora/Inspektora w Wydziale Rozwoju Gospodarczego

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne na stronie:

https://www.bip.mszczonow.pl/65,ogloszenia-o-naborze?tresc=7775

 • Zdjęcie: mężczyzna stojący przy mównicy w kościele

Odpust i jubileusz

W niedzielę, 4 czerwca, w Lutkówce po odpustowej sumie przedstawiciele lokalnej społeczności składali jubileuszowe życzenia swemu organiście Markowi Baumelowi, który posługę w parafii pełni już ćwierć wieku! Jubilat odebrał gratulacje także od J. E. Biskupa Wojciecha Osiala, Proboszcza Zbigniewa Chmielewskiego oraz Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka.

 

 • Zdjęcie: Burmistrz Mszczonowa z dziewczynkami które wczuwały się w rolę Burmistrza

Pajdokracja, czyli dzieci przejęły władzę!

W czwartek, 1 czerwca, odegraniem miejskiego hejnału rozpoczęła się niezwykła uroczystość, podczas której uhonorowano zwyciężczynie zorganizowanego przez MOK konkursu „Władza oczami dziecka. Co bym zrobił, gdybym został Burmistrzem Mszczonowa?”. Jury w składzie Anna Czarnecka (dyrektor Biblioteki), Marta Strzelecka (naczelnik z Urzędu Miejskiego) i Justyna Napierała (MOK) za najlepsze uznało prace Mai Jankowskiej i Alicji Maciszewskiej.

 • Zdjęcie: Dzieci siedzące na scenie podczas obchodów Dnia Dziecka

Święto Dzieci

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez OSiR i TERMY Mszczonów we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, a także wieloma miejscowymi organizacjami, zachwycił swym rozmachem. W niedzielę, 4 czerwca, mszczonowskie błonia oraz cały miejski park usiane zostały punktami, obfitującymi w wiele atrakcji. 
Na scenie amfiteatru także się działo!

 • Plakat Festiwal Świętojański

Weekend 17-18 czerwca 2023 r. zapowiada się fantastycznie!

VIII Festiwal Świętojański – 17 czerwca (sobota)

X Zlot Pojazdów Zabytkowych – 18 czerwca (niedziela)

Czerwcowy Festiwal organizowany przez GCI w mszczonowskim parku kojarzy Wam się z dobrą zabawą? Słusznie!

 • Herb Mszczonowa

Komunikat Urzędu Miejskiego

Uprzejmie informujemy, że dyskusja publiczna, która odbędzie się w dniu 13 czerwca 2023 r. o godz. 13.00 będzie dotyczyła wyłożonego do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego fragment miejscowości Grabce Józefpolskie i Marków-Towarzystwo-Obszar IVa.

 • Herb Mszczonowa

Informacja

uwagi na pojawiające się często pytania dotyczące Jarmarku Mszczonowskiego – Święta Miasta, informujemy, że impreza o takim formacie nie będzie już organizowana. Zaproszenie gwiazdy muzyki, która spełniłaby oczekiwania jak największego grona Mieszkańców, wiązałoby się z ogromnymi kosztami. W przypadku takich imprez kolejnym, dużym wydatkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Koszty ochrony takich wydarzeń znacząco wzrosły po tragicznych zdarzeniach, które miały miejsce w trakcie Finału WOŚP w Gdańsku w 2019 r. 

 • Zdjęcie: ulica Północna

Ulica Północna ładniejsza i bardziej funkcjonalna!

 Wiosna 2023 przyniosła zakończenie inwestycji, na którą z niecierpliwością czekali mieszkańcy największego, miejskiego osiedla Dworcowa III. Na rozbudowę ulicy Północnej w Mszczonowie gmina otrzymała Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 937 077,54 zł, a wartość prac - 4 482 153,61 zł.

 • Zdjęcie: Siatkarze grający mecz

Memoriał Mieczysława Kłopotowskiego pod dyktando Mszczonowian

Puchar Memoriału Mieczysława Kłopotowskiego, czyli Otwartych Rejonowych Mistrzostw ZLZS w Piłce Siatkowej wywalczyła reprezentacja  Mszczonowa. Zmagania czterech siatkarskich drużyn – Mszczonowa, Żyrardowa, Guzowa i Puszczy Mariańskiej - odbyły się  w niedzielę  27 maja w hali sportowej mszczonowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Grano systemem każdy z każdym.