AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2022

Szkolny konkurs czytelniczy

W dniu 23 marcaw bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas siódmych zatytułowany „z piratami na wyspie skarbów”. Dotyczył znajomości książki Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”.

Jedna z konkurencji polegała na tym, że każda drużyna miała wykonać pracę plastyczną - dowolną techniką, i dostarczyć ją dzień przed konkursem do biblioteki szkolnej. Przedstawiciele klas, po przeczytaniu książki, mieli wykonać portret przydzielonego im bohatera książki (tak, jak sobie go wyobrażali). Drużynę B reprezentowali uczniowie klasy VII B: Cieplak Blanka, Jędruszczak Krzysztof               i Włodarczyk Martyna. Uczniów z klasy VII C będących drużyną C reprezentowali: Sielska Maria, Sobol Amelia i Wojtczak Jan. Drużynę D prezentowały uczennice z klasy VII D: Jankowska Maja, Zabłocka Gabriela i Żaboklicka Zofia. Drużynę E reprezentowały uczennice z klasy VII E: Banasiewicz Antonina, Dobrzyńska Ewa i Rybińska Roksana. Drużynę F stanowiły uczennice z klasy VII F: Nowakowska Martyna i Święconek Katarzyna.

Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Elżbieta Grzybowska. W jury zasiadły: wicedyrektor szkoły Krystyna Wójcik, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Magdalena Krawczyk i bibliotekarz Ewa Bińkowska.

Konkurs składał się z siedemnastu różnych konkurencji: m.in. rozwiązywania krzyżówki, quizu, przyporządkowywania ilustracji do nazw bohaterów, ustalania piratów należących do załogi Kapitana Flinta, rozpoznawania dźwięków puszczanych z płyty, itp.     

W ramach konkurencji sprawnościowej należało wykonać statek metodą origami. Następnie poprzez dmuchanie sprawić, by pokonał wyznaczoną trasę. Ta zabawa była wykonywana na czas. Wyścig wygrała drużyna C.

Ostatecznie w całym konkursie I miejsce zajęli uczniowie z klasy VII B zdobywając 54,5 pkt. II miejsce wywalczyły uczennice z klasy VII F z ilością 40,5 pkt, zaś III miejsce przypadło uczennicom z klasy VII D -uzbierały 40 punktów. O wynikach konkursu poinformowała dzieci pani Wicedyrektor Szkoły Krystyna Wójcik. Prace plastyczne wszystkich drużyn można obejrzeć na gazetce przed wejściem do biblioteki.

Za trud włożony w przygotowanie do konkursu każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Zwycięskie drużyny w najbliższym czasie zostaną nagrodzone książkami i dyplomami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

SP Mszczonów

  • Zdjęcia: Dzieci biorące udział w konkursie
  • Zdjęcia: Dzieci biorące udział w konkursie
  • Zdjęcia: Dzieci biorące udział w konkursie
  • Zdjęcia: Dzieci biorące udział w konkursie
  • Zdjęcia: Dzieci biorące udział w konkursie

wstecz