AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2022

 • Dzieci w pomieszczeniu

Niech nam żyją Dziadek z Babcią!

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie również w tym roku nie zapomnieli o ważnym święcie, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Przez cały tydzień w klasach trwały przygotowania do tego uroczystego dnia.

 • Ostrzeżenie meteo

Będzie ślisko. Alert obowiązuje od godz. 19:00 dnia 28.01.2022 do godz. 09:00 dnia 29.01.2022.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Alert obowiązuje od godz. 19:00 dnia 28.01.2022 do godz. 09:00 dnia 29.01.2022.

 • Plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30. Finał WOŚP w Mszczonowie

W niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał WOŚP. Razem z Mszczonowskim Sztabem serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

 • Czarna wstążka

Kondolencje

Składamy szczere wyrazy współczucia

głębokiego żalu i słowa otuchy

Pani Ewie Osińskiej

Wicedyrektorowi Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie
 
z powodu śmierci męża
 
Dyrektor
  wraz z  pracownikami 
Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie
 • Ostrzeżenie meteo

Uwaga na silny wiatr. Alert obowiązuje od godz. 21:00 dnia 27.01.2022 do godz. 07:00 dnia 28.01.2022

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, nad ranem i rano przejściowo do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Nad ranem i rano możliwe lokalnie krótkotrwałe burze. Alert obowiązuje od godz. 21:00 dnia 27.01.2022 do godz. 07:00 dnia 28.01.2022.

 • Zdjęcie: dwóch mężczyzn (Burmistrz Mszczonowa i Wicewojewoda) podpisujący umowę

Dofinansowanie linii komunikacyjnych

W poniedziałek, 24 stycznia, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz podpisał z przedstawicielami samorządów umowy na objęcie w 2022 r. dopłatą zadań organizatora transportu publicznego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Gmina Mszczonów była jedną 19, która uzyskała wsparcie.

 • Grafika: ręka człowieka wypełniająca ankietę

Diagnoza uzależnień behawioralnych na terenie Gminy

Gmina Mszczonów w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2022  zaprasza pełnoletnich mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, w zakresie przeprowadzanej diagnozy uzależnień behawioralnych na terenie Gminy.  Celem diagnozy jest określenie skali i specyfiki problemu uzależnień behawioralnych. 

 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Zmiany w funkcjonowaniu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze dobro beneficjentów i pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 24 stycznia do 28 lutego 2022 r., Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wprowadza następujące rozwiązania:

 • Grafika promujące bezpłatne badanie mammografii

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ  w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

 • Grafika: ostrzeżenie meteo z herbem Mszczonów

Uwaga, będzie ślisko! Alert obowiązuje

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Alert obowiązuje od godz. 18:00 dnia 24.01.2022 do godz. 08:00 dnia 25.01.2022.

Dzień babci i dziadka

Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla babć i dziadków, ale przede wszystkim dla wnuków. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. W dniach 19-20 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy we wszystkich grupach Święto Babci i Dziadka.

 • Grafika promująca program 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Świadczenie 500 plus oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Od 1 stycznia 2022 Zakład Ubezpieczeń Społecznych roku przyjmuje wnioski o Świadczenie 500 plus oraz RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy).

 • Grafika: Herb Mszczonowa

Ważna informacja

Szanowni Państwo,

Z uwagi na podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących Gminy Mszczonów informuję, że na terenie Mszczonowa działają dwie firmy zajmujące się gospodarką odpadami, to jest:

 • Grafika ferie w gminie Mszczonów

Ferie 2022 w gminie Mszczonów

Przedstawiamy Państwu propozycje spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych w gminie Mszczonów.

 • Grafika: życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy, by dni upływały Wam w otoczeniu najbliższych a każdy z nich był pełen miłości, zdrowia, spokoju i zrozumienia. Każda chwila niech przynosi Wam takie dobro, jakie sami macie w sercach, takie ciepło, które przekażecie dalej swoimi uśmiechami oraz taką radość, która rozświetli Wasze oczy. Niech wszystko to razem stworzy niezapomniany kolaż dni, mieniący się najpiękniejszymi barwami szczęścia.

 • Grafika: ostrzeżenie meteo z herbem Mszczonów

Bądźcie ostrożni, może silnie wiać! Alert obowiązuje od godz. 07:00 dnia 20.01.2022 do godz. 17:00 dnia 20.01.2022. 

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie porywy do około 80 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Alert obowiązuje od godz. 07:00 dnia 20.01.2022 do godz. 17:00 dnia 20.01.2022. 

 • Grafika: ostrzeżenie meteo z herbem Mszczonów

Będzie ślisko. Alert obowiązuje od godz. 03:00 dnia 20.01.2022 do godz. 10:00 dnia 20.01.2022.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, 0°C nad ranem, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C, -2°C. Alert obowiązuje od godz. 03:00 dnia 20.01.2022 do godz. 10:00 dnia 20.01.2022.

 • Grafika: logotypy

„Szkoła dostępna dla każdego” w gminie Mszczonów

Jesienią minionego roku gmina Mszczonów rozpoczęła realizację przedsięwzięcia w ramach programu „Dostępna Szkoła”, którego głównym celem jest adaptacja placówek oświatowych do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi -  w różnych obszarach ich funkcjonowania: architektonicznym, technicznym, społecznym i edukacyjnym. Działania będą prowadzone w latach 2021-2023.

 • Zdjęcie: obchody powstania styczniowego

Mszczonowianie pamiętają o Bohaterach Powstania Styczniowego

Uroczyste obchody 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Mszczonowie odbyły się w niedzielę, 16 stycznia. Ich pierwszym punktem była Msza Święta, odprawiona w kościele farnym pw. świętego Jana Chrzciciela. Koncelebrowali ją ks. dziekan Tadeusz Przybylski wraz z ks. wikarym Łukaszem Warzyńskim. 

 • Ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Alert obowiązuje od godz. 02:00 dnia 14.01.2022 do godz. 18:00 dnia 14.01.2022.

 • Zdjęcie: uczniowie klasy pierwszej podczas wycieczki w Warszawie

Bajkowa wycieczka  

W dniu 15 grudnia 2021 roku uczniowie klas 1 e i 3 e wybrali się na wycieczkę do Warszawy, która okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Pierwszym etapem wycieczki było Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki, w którym dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o życiu dinozaurów a także obejrzały okazy i szczątki tych wspaniałych gadów.

 • Zdjęcie: drewniane bombki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów

Bombki z plastrów drewna – warsztaty plastyczne  

Okres przedświąteczny to czas, kiedy w naszej szkole powstaje wiele pięknych i oryginalnych dekoracji wykonanych przez uczniów. W tym roku podczas jednej z lekcji plastyki udało nam się przeprowadzić warsztaty, których uczestnikami byli uczniowie klasy 5d.

 • Zdjęcie: grawerton z odznaczeniem Symbolu Inwestycji 2021

Mszczonów z nagrodą Symbol 2021

Gmina Mszczonów kolejny raz została uhonorowana tytułem Symbolu Polskiej Samorządności. Tym razem wyróżnienie to przyznano jej nadając miano Symbolu Inwestycji 2021.

 • Zdjęcie: dzieci występujące podczas jasełek

Wigilia szkolna

20 grudnia 2021 r. w SP w Bobrowcach uczniowie klas I-III pod kierunkiem uczących ich nauczycieli wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Mali aktorzy wystąpili w specjalnie przygotowanych strojach.

 • Zdjęcie: młodzież podczas wyjazdu na praktyki do Grecji

Praktyki w kolebce cywilizacji europejskiej

W grudniu minionego roku uczniowie Zespołu Szkół podsumowali swoje kilkunastodniowe praktyki w Grecji. Do kolebki cywilizacji europejskiej swoje umiejętności zawodowe sprawdzać i rozwijać pojechały dwie grupy.

 • Zdjęcie: Młodzież podczas wycieczki

Z „POWEREM” na Litwie

Koniec roku to czas dokonywania podsumowań. Tak też zrobiono w mszczonowskim Zespole Szkół. Podczas uroczystego spotkania podsumowano projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów „W poszukiwaniu międzykulturowego mostu”, który zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Plakat feriady

Feriada - ZMIANA DATY

Burmistrz Mszczonowa wraz z organizatorami - Centrum Usług Społecznych, Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz sponsorami serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na FERIADĘ będącą rozpoczęciem ferii zimowych w mieście.

Data wydarzenia: 30.01.2022

Miejsce wydarzenia: Park przy Kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie

 • Zdjęcie: dwóch mężczyzn i kobieta trzymający plansze z informacją o uzyskanym wsparciu

Nowy Rok rozpoczęty z dofinansowaniem

Styczeń szczęśliwie rozpoczął się dla gminy Mszczonów. Wszystko za sprawą umowy o dofinansowanie, którą na początku miesiąca podpisali burmistrz i skarbnik z reprezentującym Mazowsze marszałkiem Adamem Struzikiem.

 • Grafika dodatek osłonowy

Dodatek osłonowy

Od  10 stycznia do 31 stycznia 2022 roku  będzie można składać wnioski na wypłatę dodatku osłonowego w siedzibie Centrum Usług Społecznych (dawniej MOPS) ul. Grójecka 45 w Mszczonowie. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.mops.mszczonow.pl/dodatek-oslonowy

 • Zdjęcie: Dziewczynki i chłopcy stojący w klasie szkolnej

„Play with English – Play in English!”

W ostatnim czasie pisaliśmy, że klasy pierwsze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza przystąpiły w tym roku do projektu edukacyjnego z języka angielskiego „Play with English – Play in English!”.

 • Zdjęcie: kartki bożonarodzeniowe

Z serca do serca

Idea wolontariatu nie jest obca uczniom z koła informatycznego. Dlatego z radością włączyli się oni do działań realizowanych w ramach projektu eTwinning „Z serca do serca”. Wraz z koleżankami i kolegami z 38 szkół z całej Polski podjęli się wspólnego wykonania zaplanowanych w projekcie aktywności.

 • Grafika z napisem podatki i opłaty w 2022 r.

Gminne podatki i opłaty w 2022 r.

Początek nowego roku oznacza konieczność określenia wysokości gminnych opłat i podatków do zapłacenia w bieżących dwunastu miesiącach. Dla ułatwienia przedstawiamy zestawienie najważniejszych z nich.

 • Zdjęcie: Strażacy ochotnicy stojący przed remizą strażacką

OSP Wręcza - straż z charakterem

Jednostka OSP Wręcza została wybrana w plebiscycie Strażacy Roku 2021 najlepszą jednostką w powiecie żyrardowskim oraz zajęła trzecie w województwie mazowieckim. Plebiscyt jest organizowany co roku przez Polska Press Grupa. Wybierani są w nim najlepsi: strażacy ochotnicy, młodzi strażacy z MDP, orkiestry OSP oraz całe jednostki ochotniczych straży.

 • Grafika Programu Czyste powietrze

Kredyt Czyste Powietrze

W 2022 r. nadal można ubiegać się o dofinansowanie w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Jego głównym celem jest wsparcie wymiany przestarzałych pieców grzewczych na urządzenia bardziej ekologiczne. Wsparcie obejmuje również przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych w budynkach.

 • Zdjęcie kartki bożonarodzeniowej wykonanej na konkurs

Kartka Bożonarodzeniowa – wyniki konkursu

Grudzień obfitował w naszej szkole wieloma konkursami. Nauczycielka plastyki – Pani Małgorzata Sokołowska połączyła siły z przewodniczącą Szkolnej Rady Rodziców i wspólnie zorganizowały konkurs na najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Jego adresatami byli uczniowie klas młodszych.

 • Zdjęcie: Strażacy ochotnicy stojący przed samochodem

OSP Bobrowce – wracamy do działania

W OSP Bobrowce wstąpił nowy duch. Można zaobserwować odbudowę struktur jednostki. Druhowie i druhny rozpoczęli prawdziwą batalię o dostęp do szkoleń i pozyskanie nowego, specjalistycznego sprzętu.

 • Zdjęcie: paczki przygotowane w ramach Szlachetnej Paczki i dwie nastoletnie dziewczynki kucające za nimi

V edycja Szlachetnej Paczki w Szkole Podstawowej w Osuchowie

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki w osuchowskiej placówce została zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas. W ramach tych działań zorganizowana była zbiórka artykułów spożywczych, sanitarnych i chemicznych. Do akcji dołączyli się parafianie, którzy hojnie składali dary w kościele.

 • Zdjęcie: Uczniowie w przebraniach pastuszków, królów i Józefa i Maryi

Wigilia w Szkole Podstawowej w Osuchowie

W czwartek, 16 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyła się wigilia szkolna. Uroczystość rozpoczęła się na hali sportowej. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Gowin, która serdecznie powitała wszystkich zebranych i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.

 • Zdjęcie: stroik świąteczny

Konkurs na bożonarodzeniowy stroik

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie przygotowywali na konkurs ozdoby świąteczne. W tym roku były to stroiki, które następnie przekazali zaprzyjaźnionym instytucjom, współpracującym ze szkołą.

 • Grafika promująca trzeci etap konkursu Instalogik

Silna drużyna młodych informatyków

Ostatnio w naszej szkole trzymaliśmy kciuki za uczniów, który przeszli do kolejnego etapu konkursu matematyczno-informatycznego Instalogik. Nasz życzliwy doping okazał się skuteczny. Mamy swoich przedstawicieli w trzecim, najwyższym etapie konkursu.