
Dzień Sołtysa 2022
Każdego roku, 11 marca, przypada Dzień Sołtysa, święto obchodzone w całej Polsce. Także w gminie Mszczonów z tej okazji odbywają się zawsze uroczyste spotkania z przedstawicielami miejscowości terenów wiejskich.
Każdego roku, 11 marca, przypada Dzień Sołtysa, święto obchodzone w całej Polsce. Także w gminie Mszczonów z tej okazji odbywają się zawsze uroczyste spotkania z przedstawicielami miejscowości terenów wiejskich.
Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Alert obowiązuje od godz. 9.00 dnia 23.03.2022 r. do godz. 24.00 dnia 23.03.2022 r.
22 marca 1377 r. to symboliczna data przyznania praw miejskich dla Mszczonowa. Właśnie taka widnieje bowiem na najstarszym z zachowanych dokumentów, w którym napisano o nim jako o Mieście.
W dniach 23-25 lutego szkolna Biblioteka zaprosiła uczniów klas: I e, I a i I c na zajęcia połączone z „Pasowaniem na czytelnika”. Po powitaniu gości i zapoznaniu dzieci z korzyściami, które daje czytanie książek, ustaliliśmy, jak nazywa się pomieszczenie, w którym się znajdujemy. Uczniowie wśród udostępnionych ilustracji musieli znaleźć bibliotekę.
Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania będziecie mogli cofnąć się na chwilę do czasów PRL-u, rozmawiając o treści książki Wojciecha Przylipiaka, który niesamowicie opisał czasy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Spotkanie klubu DKK odbędzie się w środę 30 marca o godzinie 15:00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie (ul. Szkolna 3).