LUTY 2024

Hala sportowa zyska nową nawierzchnię

Gminie Mszczonów udało się pozyskać kolejne dofinansowanie na inwestycję. Tym razem środki pochodzą z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2024”. Dotacja w wysokości 223 491 zł pokryje część wydatków związanych z wymianą nawierzchni hali sportowej w Mszczonowie. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 460 tys. zł.

Prace, związane z wymianą nawierzchni, rozpoczną się wraz z zakończeniem roku szkolnego. Wszystko po to, by nie pozbawiać możliwości ćwiczeń na hali uczniów, a także członków organizacji sportowych z terenu gminy. Cała inwestycja zostanie wykonana w okresie wakacyjnym i zakończy się nim młodzi powrócą do zajęć edukacyjnych.

Obecna nawierzchnia hali sportowej, z uwagi na zły stan techniczny, stwarza niebezpieczeństwo urazów dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy odbywają w obiekcie lekcje wychowania fizycznego, treningi i rozgrywki sportowe w ramach przynależności do organizacji pozarządowych. 

Modernizacja przyczyni się jednak nie tylko do zwiększenia komfortu przeprowadzania zajęć ruchowych, ale także kulturalnych. Hala jest bowiem miejscem odbywania się imprez także o takim właśnie charakterze, jak np. finałów WOŚP czy spotkań mikołajkowych dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Dagmara Bednarek, GCI

 

wstecz