AKTUALNOŚCI LUTY 2024

Spotkanie z sołtysami

W czwartek, 8 lutego, w sali konferencyjnej mszczonowskiego ratusza sołtysi spotkali się z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem oraz Urzędu Miejskiego, by porozmawiać o bieżących sprawach ważnych dla funkcjonowania terenów wiejskich Ziemi Mszczonowskiej.
 Naradę rozpoczął włodarz gminy, który poinformował, że w wyniku odbywających się wyborów sołeckich na sali znajduje się 12 nowych sołtysów. Trzech z nich uzyskało większe poparcie mieszkańców niż poprzednicy, a dziewięciu zastąpiło osoby, które zrezygnowały z możliwości dalszego ubiegania się o funkcję przedstawiciela obszarów wiejskich. Burmistrz Józef Grzegorz Kurek poprosił wszystkich nowych sołtysów o przedstawienie się.  

Następnie głos zabrała Renata Wolak, naczelnik Wydziału Gospodarki Gminnej, która poinformowała, że oprócz nakazów podatkowych, sołtysi roznosić będą ulotki dotyczące ochrony powietrza. 

Elwira Koprowska-Skalska z Gminnego Centrum Informacji przekazała wiadomości dotyczące wspierania rolników w składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie. Zachęcała także do zgłaszania się np. grup nieformalnych z inicjatywami społecznymi, na które wnioski o dofinansowanie pomoże stworzyć w ramach pracy w GCI. 

Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Ewa Zielińska poinformowała, że od 1 stycznia obowiązuje nowy rozkład komunikacji pomiędzy miejscowościami na terenie gminy. Podkreślała, że przejazdy te służą dowożeniu uczniów do szkół, ale po uiszczeniu opłaty za bilet mogą z nich korzystać również mieszkańcy.

Zastępca skarbnik Edyta Fedorowicz przekazała informacje dotyczące kolportażu przez sołtysów decyzji podatkowych, pobierania należności z tytułu opłat, podatków i gospodarowania odpadami. Zebrani dowiedzieli się również, że od 1 lutego przyjmowane są wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze.

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek przekazał informacje z bieżącego funkcjonowania gminy. W swoim wystąpieniu poruszył kwestie m.in. oświetlenia ulicznego na terenach wiejskich i dotacji na jego wymianę, Centralnego Portu Komunikacyjnego, zatrudnienia nowej ginekolog w ośrodku zdrowia przy ul. Maklakiewicza. Na zakończenie spotkania odpowiadał na pytania i prośby sołtysów dotyczące m.in. montażu uzupełniających lamp przydrożnych, opieki dentystycznej w szkołach, problemów z drogami czy bobrami.

db, GCI

 

  • Zdjęcie: Sołtysi w sali konferecyjnej Urzędu Miejskiego podczas Narady
  • Zdjęcie: Sołtysi w sali konferecyjnej Urzędu Miejskiego podczas Narady
  • Zdjęcie: Sołtysi w sali konferecyjnej Urzędu Miejskiego podczas Narady
  • Zdjęcie: Przedstawiciele władz samorządowych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i Sołtysi w sali konferecyjnej Urzędu...

Dane teleadresowe

Urząd Miejski w Mszczonowie

Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
Centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
Tel.: +48 46 858 28 40, Fax: +48 46 858 28 43

E-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

 

 

Położenie gminy

  • Mapa dojazdu

Godziny pracy Urzędu

Od dnia 1 czerwca 2025 r. Urząd Miejski w Mszczonowie pracuje w godzinach:

poniedziałek od 8:00 do 16:00
wtorek od 8:00 do 16:00
środa od 8:00 do 18:00
czwartek od 8:00 do 16:00
piątek od 8:00 do 14:00

 

baner toplayer
grafika informacyjna