LIPIEC 2023

 • Grafika informująca o zamknięciu Placu Piłsudskiego

Drodzy Mieszkańcy!

Zwracamy się z prośbą o usunięcie pojazdów z terenu Placu Piłsudskiego w Mszczonowie do godz. 14:00 w dn. 1 sierpnia 2023 r. z uwagi na organizację przez grupę Legia-Mszczonów upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Prośba nie dotyczy interesantów i pracowników Urzędu Miejskiego w Mszczonowie w godzinach jego funkcjonowania (do godz. 16:00).

 • Herb Mszczonowa

Remont dróg powiatowych na terenie gminy Mszczonów

Szanowni Mieszkańcy,

dzięki dotacjom z Centralnego Portu Komunikacyjnego i gminy Mszczonów, Powiatowy Zarząd Dróg w Żyrardowie rozpoczyna remont dróg powiatowych Puszcza Mariańska – Mszczonów (odcinek Górki-Lublinów) oraz Mszczonów – Piekary – Wygnanka (odcinki: Wymysłów – Badów Górny, Zimnice – Osuchów, Osuchów – Wygnanka).

 • Zdjęcie zespołu muzycznego występującego na scenie amfiteatru

Energetyczny SaxAndSix w amfiteatrze

Fantastyczna energia towarzyszyła koncertowi warszawskiego zespołu SaxAndSix, który odbył się w niedzielny wieczór w miejskim parku. Muzycy, wykonujący covery znanych przebojów, bez problemu zapełnili widownię amfiteatru, dając znakomity popis swoich zdolności instrumentalnych i wokalnych.

 • Informacja o dofinansowaniu

Dotacja na walkę z azbestem

Nie od dziś wiadomo, że azbest jest materiałem bardzo szkodliwym dla zdrowia człowieka. Włókna, które są czterokrotnie cieńsze od włosa, po dostaniu się do układu oddechowego czynią w nim prawdziwe spustoszenie. Skutki ich wdychania mogą się pojawić nawet po 20-30 latach od momentu kontaktu z azbestem. Właśnie dlatego tak ważne jest usuwanie i neutralizacja wyrobów wykonanych z tego materiału.

 • logo Mazowieckiej Izby Rolniczej

Wybory do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej 

Wybory do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej  odbędą się 24 września 2023 rok. Przedstawiamy Państwu zasady jakie obowiązują.        

 • Herb Mszczonowa

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Centrum Usług Wspólnych

Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Mszczonowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze: specjalista ds. kadr – 1 etat w pełnym wymiarze czasu pracy.

Szczegółowe informacje dot. oferty pracy dostepne są na stronie internetowej:

https://cuwmszczonow.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/27768_nabor-na-wolne-stanowisko-urzednicze.html

 • Logotyp

Gmina Mszczonów ogłasza konkurs

na wyłonienie przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, któremu na podstawie art. 8 i art. 16a ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (zwanej dalej „Ustawą”) zostanie powierzone wykonywanie działalności, o której mowa w art. 3 ust. 1, wraz z dofinansowaniem w formie dotacji celowej kosztów ponoszonych z tytułu świadczenia usług telekomunikacyjnych użytkownikom końcowym lub przedsiębiorcom telekomunikacyjnym na potrzeby świadczenia tych usług, w tym kosztów budowy szybkiej sieci telekomunikacyjnej umożliwiającej w sposób niezawodny świadczenie usług dostępu do Internetu o gwarantowanej przepustowości co najmniej 300 Mb/s (pobieranie danych) i co najmniej 100 Mb/s (wysyłanie danych), z możliwością świadczenia usług dostępu do Internetu o przepustowościach gigabitowych.

 • Logo Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Jest dotacja, będzie edukacja!

 „Okaż miłość Ziemi! – rodzinny piknik ekologiczny” to nazwa zadania, na którego realizację gmina Mszczonów otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wsparcie przyznano w ramach programu Edukacja ekologiczna – Ekologiczny piknik rodzinny. Całkowity koszt realizacji zadania to 35 tys. zł. 

 • Grafika promująca konkurs

Konkurs Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023

Fundusze Europejskie już od 19 lat zmieniają Mazowsze, a każdy dofinansowany projekt to realne korzyści dla mieszkańców regionu. Przed nami kolejna odsłona konkursu Lider Zmian, która ma na celu wyłonienie wyjątkowych inwestycji i przedsięwzięć spośród zrealizowanych projektów.

 • Konewka z wodą i rośliny

Prośba do Mieszkańców

Z powodu długotrwałej suszy i uciążliwych upałów osoby odpowiedzialne za utrzymanie zieleni miejskiej nie nadążają z podlewaniem roślinności. Zwracamy się z prośbą o wsparcie do Mieszkańców, którzy mogą podlać zieleń w sąsiedztwie swojej nieruchomości. Wspólnie zadbajmy o roślinność na terenie gminy! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogą w nawodnieniu zieleni!

 • Zdjęcie: przedstawiciele samorządu trzymający tablicę informującą o otrzymanym dofinansowaniu

150 tys. zł na rozbudowę świetlicy wiejskiej w Bobrowcach

„Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” – taką nazwę nosi program wsparcia, w ramach którego gmina Mszczonów otrzyma 150 tys. zł na rozbudowę świetlicy wiejskiej zlokalizowanej w remizie OSP Bobrowce. Umowę przyznania dotacji podpisali reprezentujący województwo mazowieckie marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk, a w imieniu lokalnego samorządu burmistrz Józef Grzegorz Kurek i skarbnik Aneta Ciechańska-Gołyńska.

 • Logo Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Ochrona środowiska naturalnego podczas stosowania środków ochrony roślin

Mając na uwadze rozpoczęty sezon wegetacyjny oraz zintensyfikowanie zabiegów środkami ochrony roślin w celu zabezpieczenia upraw przed chorobami i szkodnikami pamiętajmy, że nieprawidłowo wykonywane zabiegi chemicznej ochrony roślin zagrażają ujęciom i źródłom wody przeznaczonej do spożycia.

 • Grafika informująca o stypendiach pomostowych

Ruszyła XXII edycja Programu Stypendia Pomostowe 2023/2024

Program Stypendiów Pomostowych zainicjowano w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od tamtego czasu zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 27 000 różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 18 000 na pierwszy rok studiów. Partnerzy na cel wsparcia młodzieży przeznaczyli ponad 138 milionów złotych.

 • Czarna żałobna świeca

Kondolencje

Koleżance

Marcie Strzeleckiej

wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

z powodu śmierci

MAMY

 • Zdjęcie: kobiety śpiewające na scenie

Pierwszy weekend „Lata 2023 w amfiteatrze”

Pierwszy weekend „Lata 2023 w Amfiteatrze” rozpoczął sobotni (01.07) koncert grupy „Ale Skład”. Zespół wokalny z MOK, prowadzony przez Luizę Sadowską, śpiewał dla mszczonowskiej publiczności od godziny 19:00. Artyści wprowadzili mieszkańców w wyśmienity nastrój i na koniec swego występu zaprosili wszystkich do uczestnictwa w wieczornej potańcówce pod hasłem „Baw się razem z nami”.

 • Zdjęcie: zmodernizowana ulica, po bokach drzewa

Przebudowa ul. Bieleckich w Ciemno-Gnojnej

W czerwcu rozpoczęła się przebudowa ulicy Bieleckich w miejscowości Ciemno-Gnojna. Prace w podstawowym zakresie zostały już wykonane. Pozostało oznakowanie pionowe i prace porządkowe. Planowany termin wykonania robót w terenie to 16.08.2023r. Całkowita wartość inwestycji to 245 888,07 zł, z czego 121 tys. zł wynosi dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego na zadania z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnyc

 • Zdjęcie Uroczystości w kościele

Wyjątkowa niedziela w trzech parafiach Ziemi Mszczonowskiej

W niedzielę 25 czerwca, w trzech parafiach Ziemi Mszczonowskiej przeżywano niezwykłe wydarzenia. 
W Parafii świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie, podczas odpustowej Mszy Świętej, dziękowano Ks. Prałatowi Tadeuszowi Przybylskiemu za 15 lat kierowania probostwem i sprawowania powinności dziekana. Niebawem w wykonywaniu obowiązków, związanych z tymi godnościami, zastąpi go ks. Adam Kostrzewa. Ks. Prałat Przybylski pozostanie jednak w parafii farnej jako rezydent. 

 • Zdjęcie: ulica na której przeprowadzono inwestycję

Kanalizacja na osiedlu Tarczyńska

Inwestycja została realizowana w ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Tarczyńska w gminie Mszczonów”, a jej przedmiotem była budowa kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym w Mszczonowie. Powstała sieć kanalizacji to kolejny, trzeci etap zadania, który objął mszczonowskie ulice:  Generała Maczka, Generała Grota Roweckiego, Generała Sikorskiego i Rolniczą.

 • Zdjęcie: Burmistrz wręczający puchar strażakom ochotnikom uczestniczącym w zawodach

Najsprawniejsi wśród strażaków

Gminne Zawody Pożarnicze, które odbyły się w sobotę, 1 lipca, w Osuchowie dostarczyły nie lada emocji. Członkowie wszystkich jednostek strażackich potraktowali je jako sprawdzian gotowości i sprawności bojowej. W grupie seniorów najlepszą drużynę, która sięgnęła po puchar, wystawiła OSP Zbiroża.