MARZEC 2023

 • Logo PIS

Obowiązek wpisu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Powiatowy Inspektora Sanitarny w Żyrardowie przypomina, że każdy właściciel gospodarstwa prowadzącego uprawę warzyw lub owoców, które będą przeznaczone do bezpośredniego spożycia przez ludzi lub produkcji żywności powinien złożyć wniosek o dokonanie wpisu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 • Logotyp

Trwają prace nad „Planem gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030”

Zarząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął prace nad opracowaniem projektu „Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030” zw. dalej PGO WM 2030.

 • Logotyp

Spotkanie konsultacyjne Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna ze współpracy z gminą Mszczonów zaprasza lokalnych przedsiębiorców na spotkanie konsultacyjne na temat uzyskania zwolnienia podatkowego z tytułu nowej inwestycji. Podczas spotkania specjaliści z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawią obowiązujące przepisy PSI(Polska Strefa Inwestycji). Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jakie inwestycje kwalifikują się do objęcia pomocą publiczną  oraz jakie warunki należy spełnić by wsparcie uzyskać.  

 • Czarna Świeca i Kir

Kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Józefa Smolorza
znanego przedsiębiorcy, założyciela firmy Drewsmol, miłośnika drzew

Córce i całej Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu tej ogromnej straty

 • Widowisko pasyjne - plakat

Widowisko Pasyjne

Gminne Centrum Informacji wraz z kołem Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Nosy Poniatki serdecznie na coroczne Widowisko Pasyjne w dniu 31.03.2023. Wydarzenie odbędzie się przy kościele pw. Świętej Trójcy w Lutkówce o godzi. 19:00.

 

 • Zdjęcie fizjoterapeutów stojących przy urządzeniu do badań wad postawy

Przesiewowe badania wad postawy u dzieci

W szkołach podstawowych gminy Mszczonów trwają badania przesiewowe wad postawy u dzieci z klas 1-8.

Projekt realizowany pod nazwą „Zdrowy Kręgosłup” jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu władz samorządowych, Burmistrza Mszczonowa – Józefa Grzegorza Kurka oraz partnera medycznego Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego SORNO.

 

 • Zdjęcie: druhny i druhowie

Mszczonowscy strażacy podsumowali rok

Nietypowo, bo w ostatnią sobotę marca, miniony rok działalności podsumowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie. Wiosenny termin Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków jednostki był podyktowany wciąż trwającymi w obiekcie pracami termomodernizacyjnymi. 

 • Plakat dotyczący szczepienia lisów

Akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłasza, że od 25 marca 2023 r. do 16 kwietnia 2023 r. planowane jest przeprowadzenie Akcji doustnego szczepienia  przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących  na terenie województwa mazowieckiego.

 • Zdjęcie: Zwycięscy konkursu wraz z nagrodami

Nagrodzono feryjne reportaże

Kiedy na świecie jeszcze królowała zima, a ferie zbliżały się wielkimi krokami, dzielnicowy asp. szt. Sławomir Zieliński przeprowadził w mszczonowskiej szkole podstawowej spotkania dotyczące bezpieczeństwa. Czas wolny od szkoły sprzyja zabawie, szczególnie tej poza domem, warto więc uświadamiać najmłodszym, z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć.

 • Podziękowanie

Podziękowanie

Burmistrz Mszczonowa, Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pragnie serdecznie podziękować sponsorom:

 • Ostrzeżenie Meteo

Ostrzeżenie meteo: Silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodniego skręcającego na północno-zachodni. Alert obowiązuje się od godz. 22:00 dnia 14.03.2023 do godz. 02:00 dnia 15.03.2023.

 • Plakat informujący o wydarzeniu

Barka dla Jana Pawła II

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na Barkę dla Jana Pawła II w 18. rocznicę śmierci. Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia 2023 o godzinie 21:00 na placu w parku przy pomniku papieża.

 • Znak ostrzegawczy: Uwaga! Roboty Drogowe

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z trwającymi robotami drogowymi wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Tarczyńska, Północna i Żyrardowska.

 • Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Główny Specjalista w Wydziale Gospodarki Gminnej – 3/4 etatu.

Link do ogłoszenia: https://www.bip.mszczonow.pl/65,ogloszenia-o-naborze?tresc=7629

 • Składanie wniosków

Wyraź swoją opinię odnośnie przebiegu obwodnicy aglomeracji warszawskiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że pomimo zawieszenia spotkań informacyjnych odnośnie obwodnicy aglomeracji warszawskiej, do 28 marca 2023 r. czeka na opinie mieszkańców i właścicieli nieruchomości. Wszyscy, których dotykają zaproponowane warianty i sprzeciwiają się takim przebiegom, powinni złożyć swoją op

 • Plakat podatki

Podziel się podatkiem!

Mówi się, że płacenie podatków jest jedną z niewielu pewnych rzeczy w życiu. Skoro ich odprowadzanie jest obowiązkiem warto zadbać, by z naszych rozliczeń skarbowych wyniknęło coś pożytecznego i dobrego. Jak? O tym dowiecie się z dalszych części artykułu.

 • Dzieci i dorośli w sali MOK

Ferie bez śniegu nie muszą być nudne!

Pogoda podczas tegorocznych ferii nie była za bardzo zimowa, ale na pocieszenie atrakcje dla małych i dużych uczniów przygotowały gminne instytucje. Mszczonowski Ośrodek Kultury, Gminne Centrum Informacji oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponowały odpoczywającym od zajęć szkolnych najmłodszym mieszkańcom różnorodne aktywności w ramach corocznej akcji „Zima w mieście”.

 • Plakat promujący konkurs

XX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne gospodarstwo Rolne

Zapraszamy właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne gospodarstwo Rolne organizowanego przez Centralę KRUS w Warszawie.

 • Zdjęcie: uczestnicy balu na zakończenie ferii zimowych

Ferie zakończono z przytupem!

Symboliczne zakończenie akcji „Zima w mieście”, czyli podsumowanie feryjnych atrakcji dla najmłodszych, składało się z aż trzech wydarzeń. Feriada w przykościelnym parku, bal kostiumowy w chacie góralskiej i taneczne piruety na lodowisku – w sobotniej ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie!