LUTY 2023

 • Grafika promująca konkurs

Konkurs "Samorządowiec Przyjazny Młodzieży"

Do 2 marca 2023 r. można zgłaszać kandydatury w konkursie „Samorządowiec Przyjazny Młodzieży” organizowanym przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka razem z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem.

 • Herb Mszczonowa

Prośba

Drodzy Mieszkańcy,

przypominamy, że koty wolno żyjące podlegają ochronie prawa, które zakazuje pośredniego ich zabijania poprzez uniemożliwianie im dostępu do pożywienia i schronienia.

 • Termomodernizowana szkoła podstawowa w Lutkówce

Termomodernizacja razy trzy

Trwają prace termomodernizacyjne w trzech budynkach gminnych, siedzibach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej w Lutkówce i Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie. Cała inwestycja zostanie zakończona najpóźniej jesienią. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej - w celu poprawy stanu środowiska naturalnego”.

 • Zdjęcie: Burmistrz Mszczonowa z przedstawicielem

Dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Piekarach

W dniu 26 stycznia 2023 r.  w Warszawie została podpisana umowa z Wojewodą Mazowieckim na dofinasowanie inwestycji „Rozbudowa bazy oświatowej w gminie Mszczonów poprzez rozbudowę Szkoły Podstawowej w Piekarach”.

 • Grafika: zagrożenie grypą ptaków

Apel powiatowego lekarza weterynarii w Żyrardowie w sprawie występowania ognisk wysoko zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

W związku z wystąpieniem w ostatnim czasie ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w POlsce i poważnym zagrożeniem pojawienia się choroby na terenie powiatu żyrardowskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żyrardowie zwraca się do wszystkich mikeszkańców powiatu żyrardowskiego o zgłaszanie do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii - ul. Czysta 3, 96-300 Żyrardów lub najbliższego zakładu leczniczego dla zwierząt informacji o:

 • Ulotka informacyjna

Funkcjonowanie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Od dnia 15 lutego 2023r. rozpoczyna  funkcjonowanie Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdujący się w Wymysłowie przy ul. Kolejowej 1 (na terenie targowiska).

 • Ulotka

Spotkanie informacyjne w gminie Mszczonów dotyczące studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy aglomeracji warszawskiej, odcinek od dk92 (bez węzła) do s7 (z węzłem)

Spotkanie informacyjne dotyczące studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy aglomeracji warszawskiej zostało zaplanowane 13.03.2023 r. na godz. 12:00 w sali konferencyjnej Hotelu Panorama we Mszczonowie (ul. Tarczyńska 109a). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 228 12 70 (w godzinach 09:00-14:00) lub  za pomocą strony internetowej www.trakt.eu/oaw-dk92-s7/

 • Certyfikaty

Szkoła też może się uczyć!

Od 2000 roku Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizuje program „Szkoła ucząca się”, który ma na celu rozwój i doskonalenie nauczycieli oraz dyrektorów. We wtorek, 7 lutego, w Szkole Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza podsumowano dwuletnią aktywność w ramach współpracy z CEO.

 • Ludzie w sali bibliotecznej

Ilona Łepkowska w Bibliotece

Ilona Łepkowska to jedna z tych postaci, których nie trzeba specjalnie przedstawiać. Scenarzystka, producentka i pisarka. Właśnie ona wykreowała tak popularne, telewizyjne tytuły, jak „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” czy „Klan”, a także stworzyła scenariusze znanych filmów, m.in. „Och, Karol” oraz „Nigdy w życiu”.

 • Elegancko ubrani ludzie na sali konferencyjnej

O wodzie geotermalnej w Mszczonowie

„Dobre praktyki” związane z wykorzystaniem naturalnego bogactwa gminy, czyli wody geotermalnej, poznawała we wtorek, 7 lutego, delegacja, która podczas wizyty studyjnej w Polsce odwiedziła m.in. Mszczonów.

 • Zdjęcie: osoby uczestniczące w Orkiestrze Świątecznej Pomocy stojące przy ognisku przed budynkiem Szkoły Podstawowej

Moc Dobrych Serc

W niedzielę, 29 stycznia, odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, z tej okazji wiele atrakcji przygotowano także w Mszczonowie. Lokalny Sztab WOŚP tradycyjnie działał przy Hufcu ZHP, a jego Szefem był Komendant phm. Przemysław Zawadzki. Akcja zakończyła się wynikiem dużo wyższym niż ubiegłoroczny. Łącznie podczas mszczonowskiego Finału udało się zebrać 50 210,75 zł. W tym roku celem WOŚP było wsparcie służb medycznych w walce z sepsą.