STYCZEŃ 2023

 • Herb Mszczonowa

Ważny Komunikat

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie i zaangażowanie Mieszkańców wykazane w trakcie konsultacji dotyczących nadania imienia przykościelnemu parkowi w Mszczonowie.

 • Grafika: plakat bezpłatnego badania słuchu

Bezpłatne Badanie Słuchu w Mszczonowie

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 10 Lutego wykonać bezpłatne badanie. Samochód ( AUDIKABUS ) z gabinetem do badań zaparkuje na Rynku przy Urzędzie Miasta. Bezpłatne badanie jest adresowane głównie do osób po 40 roku życia, które mają problem z prawidłowym słyszeniem.

 • Herb Mszczonowa

Konsultacje – nazwa parku przykościelnego

Tydzień potrwają konsultacje projektu uchwały w sprawie nadania nazwy parkowi w sąsiedztwie Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Proponowana nazwa to „Park im. Jana Pawła II”. 

 • Zima w mieście

Zima w mieście

Co można robić w ferie? Siedzieć samotnie przed telewizorem lub grać na konsoli. Można też jednak umówić się z kolegami i wspólnie spędzić czas korzystając z atrakcji oferowanych przez gminne instytucje. Oczywiście, będzie to też okazja, by poznać nowych przyjaciół, dowiedzieć się czegoś ciekawego i porobić fajne rzeczy. 

Przekonani? Jeśli tak to zerknijcie na poniższe zestawienie tego, co możecie robić w ferie. Zapraszamy! Z nami na pewno nie będziecie się nudzić!

 • Zdjęcie: uczestnicy Wielkiej Orkeistry Świątecznej Pomocy

Moc Dobrych Serc

W niedzielę, 29 stycznia, odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lekki mróz czy prószenie śniegu nie powstrzymały mieszkańców, którzy tłumnie pojawili się na hali sportowej i w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie. Ciepło Dobrych Serc zdecydowanie wygrało z zimową aurą.

 • Plakat promujący program profilaktyki depresji

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego we wrześniu 2022 roku wdrożył do realizacji „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego” na lata 2022-2024 (dalej Program), którego głównym celem jest identyfikacja podejrzenia zaburzeń depresyjnych u minimum 0,2% dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 21 roku życia mieszkających w województwie mazowieckim w latach 2022-2024. 

 • Logotyp internetu szerokopasmowego

Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących Internetu Szerokopasmowego!

Gmina Mszczonów zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych obszarów białych NGA w ramach dostępności do usług sieciowych o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, na terenie Gminy Mszczonów.

 • Zdjęcie: uczniowie biorący udział w porjekcie

Podsumowanie projektu „Matematyka w grach”

5 stycznia w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyło się wręczenie nagród dla uczestników projektu „Matematyka w grach”, realizowanego w ramach IX edycji programu mPotęga. 

 • Zdjęcie: Żołnierze w warcie honorowej stojący przy pomniku

Powrót Bohatera 1863 – w Mszczonowie zainaugurowano państwowe obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Państwowe obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego rozpoczęto w Mszczonowie. Ten fakt najlepiej oddaje wagę wydarzenia, które miało miejsce w naszym mieście 21 stycznia 2023 roku. 

 • Plakat promujący wydarzenie

"Powrót Bohatera 1863" - 160 Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie oraz Burmistrz Mszczonowa serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 160. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego pn. "Powrót Bohatera 1863" w dniu 21 stycznia 2023. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 Mszą Świętą  w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

 • Plakat informujący o konkursie

Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy - konkurs

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza do udziału w III Konkursie "Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy".

Szukamy pomysłów i inicjatyw, dzięki którym Państwa wieś (gmina) może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia.

Do wygrania nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

 • Plakat informujący o badaniu

Bezpłatne badanie słuchu

W dniu 19 stycznia 2023r w godzinach 09:00-14:00 we Mszczonowie będzie możliwość bezpłatnego badania słuchu. Badanie będzie przeprowadzane w busie przez firmę AUDIKA.

 • Grafika: legitymacja emeryta i rencisty

Legitymacja emeryta-rencisty (ZUS)

Legitymacja emeryta-rencisty to cyfrowy dokument z odwzorowaniem Twoich uprawnień emeryta lub rencisty. Dzięki niej masz możliwość skorzystania ze zniżek i ulg.

 • Zdjęcia: uczestnicy koncertu

Koncert świąteczny – najpiękniejsze kolędy i pastorałki w mszczonowskiej farze

W Święto Objawienia Pańskiego organizowane są orszaki Trzech Króli, przedstawienia jasełkowe lub koncerty kolęd. Mszczonowianie z racji swoich muzycznych tradycji od lat w ten dzień wybierali wspólne kolędowanie. W 2015 roku po raz pierwszy na wieczór kolęd i pastorałek do kościoła pw. świętego Jana Chrzciciela wszystkich mieszkańców zaprosiło Gminne Centrum Informacji. 

 • Zdjęcie: przedstawiciele władz samorządowych w sali konferencyjnej

Spotkanie o podwyżkach czynszów

W związku z prośbami mieszkańców, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski zorganizował spotkanie dotyczące ostatnich podwyżek czynszów w budynkach mszczonowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 • Zdjęcie: przedstawiciele władz samorządowych poraz grupy rekonstrukcyjnej stojący przy pomniku w kształcie orła

 „Powrót bohatera 1863” - pomnik odsłonięty

W przyszłym roku cała Polska obchodzić będzie 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Społeczność gminy Mszczonów już rozpoczęła kultywowanie tego doniosłego wydarzenia, oddając cześć wszystkim Mieszkańcom Ziemi Mszczonowskiej, który uczestniczyli w powstańczym zrywie, a szczególnie Naczelnikowi Powstańczemu Mszczonowa śp. ks. proboszczowi Władysławowi Polkowskiemu (1820-1872).

 • Koncert plakat

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Jeśli lubicie śpiewać i bliskie Wam są kolędy czy pastorałki, mamy dla Was propozycję!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie z okazji święta Trzech Króli – 6 stycznia po mszy świętej z godz. 17:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. W repertuarze tradycyjnych kolęd zaprezentują się młodzi artyści z terenu gminy Mszczonów.