AKTUALNOŚCI MAJ 2022

Uczyć się od Mistrza

Pod koniec kwietnia członkowie dwóch, mszczonowskich Klubów „Senior +” mogli wziąć udział w wyjątkowych zajęciach plastycznych. Poprowadził je sam lokalny Mistrz Roman Zabłocki. Warsztaty odbyły się w obydwu miejscach spotkań seniorów, które znajdują się na osiedlu Dworcowa III (ul. Jeżynowa) oraz na plebani parafii pw. św. Ojca Pio. 


Artystyczne spotkania rozpoczęło krótkie wprowadzenie teoretyczne. Prowadzący Roman Zabłocki przedstawił seniorom podstawowe wiadomości niezbędne malarzom. Uczestnicy dowiedzieli się więc ciekawych rzeczy o świetle czy mieszaniu barw. 


Po krótkiej części teoretycznej klubowicze rozpoczęli wykonywanie swoich dzieł. Pod czujnym okiem Mistrza powstały krajobrazy letnie i zimowe, które na pewno ozdobią ściany domów ich autorów. Kiedy rozpoczynając zajęcia Roman Zabłocki powiedział, że malowanie jest łatwe, z pewnością wielu uczestników spotkania uśmiechnęło się w myślach. Dzięki wskazówkom Mistrza okazało się jednak, że pod kierunkiem cierpliwego, dobrego nauczyciela nawet „dwie lewe ręce” mogą wyczarować piękny obraz.


Dagmara Bednarek, GCI  

  • Zdjęcie: Mężczyzna malujący obraz
  • Zdjęcie: starsze kobiety biorące udział w warsztatach malarskich
  • Zdjęcie: starsze kobiety biorące udział w warsztatach malarskich
  • Zdjęcie: starsze kobiety biorące udział w warsztatach malarskich

wstecz