AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Stronicowanie

  • Zdjęcie: nastolatki trzymajace dyplomy

    III Mszczonowska Gala Mistrzów

    2025.03.04

    III Mszczonowska Gala Mistrzów odbyła się w środę, 26 lutego, w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury i była wydarzeniem, podczas którego nagrodzeni zostali artyści, sportowcy i działacze społeczni, którzy odnieśli wyjątkowe sukcesy w roku 2024. Ich wysiłek docenili samorządowcy gminy Mszczonów. W tym roku stypendia i nagrody Burmistrza Mszczonowa wręczali: burmistrz Barbara Galicz i pomysłodawca Gali - przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski. Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Mszczonowski Ośrodek Kultury oraz Gminne Centrum Informacji. 

  • Herb Mszczonowa

    Pozew przeciwko Gminie - GCI oddalony

    2025.02.25

    Sąd Okręgowy w Płocku Wydział I Cywilny w dniu 20 lutego 2025 r. oddalił w całości powództwo Pani B. M. przeciwko Gminie Mszczonów – Gminnemu Centrum Informacji w Mszczonowie o ochronę dóbr osobistych. W załączeniu prezentujemy treść wydanego wyroku. Wyrok nie jest prawomocny. 

  • Zdjęcie: przedstawiciele władz samorządowych stojący przy stole podczas walnego zebrania OSP Mszczonów

    Jednogłośne absolutorium dla Zarządu OSP Mszczonów

    2025.02.24

    W sobotę, 22 lutego, w mszczonowskim Domu Strażaka odbyło się Walne Zebranie OSP. Gośćmi posiedzenia byli: burmistrz Barbara Galicz, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP dh Waldemar Suski oraz komendant PSP Żyrardów starszy brygadier Mariusz Tymoszewicz. 

    Posiedzenie otworzył prezes OSP Mszczonów Bartłomiej Legięcki. Na przewodniczącego obrad wybrano druha Jana Lipińskiego. Zarząd OSP otrzymał absolutorium jednogłośnie, ale to najważniejsze głosowanie wieczoru przeprowadzono dopiero po wysłuchaniu i przyjęciu wszystkich sprawozdań, które w przywołanej kolejności składali: druh Piotr Olczak - sprawozdanie z działalności OSP Mszczonów, druh Adam Narożny - sprawozdanie finansowe, druh Emil Koperski – sprawozdanie spółki „Techniczna Obsługa Firm”, druh Adam Kutyło – sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. 

  • Grafika ozdobna przedstawiająca rowerzystę na ścieżce rowerowej

    Szansa na nowe ścieżki dla rowerzystów!

    2025.02.24

    Wniosek o dotację na powstanie nowych ścieżek rowerowych przeszedł pozytywnie weryfikację formalną. O środki ubiega się Żyrardowski Obszar Funkcjonalny, czyli partnerskie zrzeszenie Żyrardowa i sąsiednich gmin, w tym Mszczonowa. Na naszym terenie planowane jest wykonanie ok. 14,9 km ścieżek rowerowych, w tym najdłuższego odcinka długości 9,9 km wzdłuż drogi powiatowej 4726W przez Sosnowicę, Badowo-Dańki, Strzyże do Osuchowa. Szacowana wartość inwestycji na Ziemi Mszczonowskiej to ok. 30 mln. zł.

    Trwa ocena merytoryczna wspólnego wniosku. Jeżeli uda się uzyskać dofinansowanie, to w kolejnych latach systematycznie zwiększać będzie się ilość ścieżek dla pasjonatów jazdy na rowerze.

    Link do wyników oceny formalnej:
    https://funduszeuedlamazowsza.eu/.../3-1-mobilnosc.../

     

  • Zdjęcie: droga powiatowa w Sosnowicy

    Długo oczekiwany remont drogi powiatowej wkrótce się rozpocznie!

    2025.02.21

    Dzięki przeznaczeniu z budżetu gminy znaczącego dofinansowania do inwestycji już niebawem rozpocznie się remont drogi powiatowej nr 4726W - ul. Kolejowa w Wymysłowie i ul. Mszczonowska w Sosnowicy do skrzyżowania w Badowo-Dańkach. Prace obejmą odcinek o długości 2 817 m.

    Zakres prac będzie obejmował wykonanie warstwy wyrównawczej z masy bitumicznej oraz warstwy ścieralnej, a także obustronnych poboczy z kruszywa łamanego.

  • Grafika informująca o zmianie rozkładu jazdy autobusu nowej linii komunikacyjnej

    Zmiana rozkładu jazdy autobusu nowej linii komunikacyjnej

    2025.02.21

    Informujemy o zmianie rozkładu jazdy autobusu nowej linii komunikacyjnej, który będzie obowiązywał od 25 lutego 2025 r. Nowy rozkład został dostosowany do rzeczywistego czasu przejazdu autobusu. Znajdziecie go w załączonym pliku, na przystankach oraz u kierowcy. 

    Dziękujemy za zrozumienie i życzymy komfortowej podróży!

Stronicowanie