RODO FAQ

PYTANIE/PROBLEM

GDZIE -NA KTÓREJ STRONIE MSZCZONOWA I KIEDY JEST OGŁASZANY NABÓR NA RACHMISTRZOW SPISOWYCH - GDYZ Z TEGO CO WIDZE I SŁYSZĘ TO W SPISIE ROLNYM BIORA W DUZYM STOPNIU PRACOWNICY NASZEGO URZĘDU CZY TO JEST PRACA TYLKO DODATKOWA DLA PRACOWNIKÓW NASZEGO URZEDU I ICH ZNAJOMYCH ???????? CO ZE SPISEM NA ROK 2011 GDZIE MOŻNA ZDOBYC WIĘCEJ INFORMACJI ??????? WE WSZYSTKICH KOMISJACH NA WYBORACH OCZYWIŚCIE SA I BEDĄ PRZOWNICY URZĘDY - CZY NIE ZADUŻO!!!!!!!!

[2010-09-17]

ODPOWIEDŹ

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek

Zgodnie z przepisami Burmistrz jest zobowiązany do delegowania 1-go pracownika urzędu bądź podległej jednostki do komisji wyborczej. Jeśli jest więcej pracowników w komisji wyborczej to zostali zgłoszeni przez komitety wyborcze na co wpływu nie mam, bo o tym kogo komitet deleguje do komisji decyduje partia bądź organizacja która utworzyła komitet.

Spis rolny w 2010r odbywa się po raz pierwszy w formie elektronicznej. W związku z tym kandydatom na rachmistrzów spisowych, postawione zostały do spełnienia wysokie wymagania, określone w wytycznych GUS. Na rachmistrzów spisowych wybrane zostały osoby, których umiejętności i predyspozycje dawały gwarancję wysokiej jakości oraz terminowości przeprowadzenia spisu. Jednocześnie informuję, iż w Gminie Mszczonów spis rolny przeprowadza 8 rachmistrzów, w tym 3 osoby to pracownicy Urzędu. Pytania w zakresie spisu powszechnego 2011r, można obecnie kierować do Urzędu Statystycznego.