RODO FAQ

PYTANIE/PROBLEM

Dzień dobry, Chciałam się dowiedzieć, jakie inwestycje na terenie gminy będą realizowane w najbliższym czasie (zwłaszcza nowe obiekty) i jakie inwestycje są planowane?

[2019-11-24]

ODPOWIEDŹ

Katarzyna Tomaszewska Wydział Rozwoju Gospodarczego

Szanowna Pani,

W roku 2020 Gmina Mszczonów planuje zakończenie całości zagospodarowania parku miejskiego. Wykonane zostaną nowe aleje parkowe wraz z małą architekturą, amfiteatr z widownią, fontanny, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. Na terenie parku posadzonych zostanie wielu gatunków drzew, krzewów i roślin ozdobnych, założone zostaną trawniki z automatycznym nawadnianiem.

 Gmina uzyskała dofinansowanie do projektu „Rozwój i zagospodarowanie zieleni miejskiej w Mszczonowie” w ramach , którego zagospodarujemy zielenią ulice miasta (Dworcowa, Grójecka , Ługowa, Rolnicza, Spokojna, Spółdzielcza, Tarczyńska, Wschodnia i Północna), osiedle Poniatowskiego, skwer przy ul. Grójeckiej oraz zieleniec wokół zbiornika p. poż. przy ul. Grójeckiej. Ponadto zostaną zrewitalizowane błonia za kościołem, powstanie tam teren zielony, z którego będą korzystać wszyscy mieszkańcy. Na powyższy projekt Gmina uzyskała dofinansowanie z POIiŚ , realizacja przewidywana jest w latach 2019-2021.

W planach jest również budowa kanalizacji na osiedlu Tarczyńska II, w przyszłym roku rozpoczniemy prace i będziemy je kontynuować w latach kolejnych.

Po więcej szczegółów odnośnie planów inwestycyjnych odsyłam do Uchwały budżetowej oraz wieloletniej Prognozy Budżetowej, która zostanie opublikowana na stronie https://www.bip.mszczonow.pl/85,finanse-i-mienie po jej przyjęciu Uchwałą Rady Gminy.