RODO FAQ

PYTANIE/PROBLEM

dzień dobry

na początku dziękuję za częściowe ułatwienie mieszkańcom Michalina i Budy Zasłona dojazdu do swoich domów. Chociaż zaskoczeniem było położenie destruktu tylko na odcinku 300  z 1000 m. ul. Brzozowej. Pytanie czy i kiedy możemy liczyć na dokończenie inwestycji chociaż do skrzyżowania z ul. Kubusia Puchatka. Budy Zasłona się mocno rozrasta i dojazd drogą piaszczysto -żwirową mocno daje się we znaki ze względu na ilość przejeżdżających pojazdów, zarówno w okresie suchym (kurz i pył) jak mokrym (grzęzawisko).  Liczymy na szybkie dokończenie inwestycji.

z wyrazami szacunku

Jarek Szatkowski

 

 

[2022-05-30]

ODPOWIEDŹ

Małgorzata Krześniak Wydział Rozwoju Gospodarczego

Miło jest nam, że wyremontowany odcinek ulicy Brzozowej jest przez Państwa zauważony i doceniony. Przyjmowane do remonty odcinki dróg zawsze są pochodną posiadanych na ten cel środków finansowych mimo, że oczekiwania mieszkańców są inne. Przyjęty do remontu fragmentu ulicy Brzozowej w Gąbie, Michalinie, Budy Zasłona  w br. również podlegał tym zasadom. Fragment ulicy Brzozowej został wykonany metodą powierzchniowego utrwalenia i zakończony zgodnie z określonym w przetargu zakresem robót na odcinku o długości 390 mb w oparciu o przeznaczone na ten cel środki z funduszu sołeckiego, które pokryły ok 50 % kosztów zadania oraz posiadane środki w budżecie gminy.

Kontynuacja remontu  metodą powierzchniowego utrwalenia na dalszym odcinku w kolejnych latach, może wynikać jedynie ze złożonych wniosków przez Sołectwo w ramach funduszy sołeckiego, który jest przyjmowany na zebraniu sołeckim 

 

Zakres dróg planowanych do remontu na terenach wiejskich na obszarze całej gminy wynika z wniosków złożonych przez Sołectwa w ramach funduszu sołeckiego a przede wszystkim z posiadanych środków finansowych, które jeszcze przez wiele lat nie pokryją zapotrzebowania na utwardzenie wszystkich dróg na terenie gminy Mszczonów.