AKTUALNOŚCI

 • Zdjęcie grupowe młodych koszykarzy na hali sportowej

  Jarmark Bożonarodzeniowy

  23.11.2023

  Zapraszamy na II Jarmark Bożonarodzeniowy w Mszczonowie "W świątecznym klimacie". Jarmark jest dwudniowy 16 i 17 grudnia 2023 r.

   

 • Plakat promujący Zasadniczą Służbę Wojskową

  Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa

  29.11.2023

  Rekordowy udział w VIII turnusie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – 13 listopada, ponad 8 tysięcy ochotników przekroczyło bramy 84 jednostek wojskowych. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu i gotowości do wspierania sił zbrojnych. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa to szansa na rozwój osobisty i zdobycie umiejętności.

 • Zdjęcie: otrzymane nagrody w Rankingu Województwa Mazowieckiego 2023

  Lider powiatu i trzecia gmina Mazowsza

  28.11.2023

  W piątek, 24 listopada, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego 2023. Samorządowe zestawienie to efekt współpracy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie. W tym roku Mszczonów został uhonorowany aż dwiema nagrodami: tytułem Lidera Powiatu Żyrardowskiego i III miejscem w swojej kategorii gmin miejsko-wiejskich. Zaszczytne wyróżnienia w imieniu lokalnego samorządu odebrała dyrektor GCI Beata Sznajder.

 • Ale Skład – Ale Koncert!

  Ale Skład – Ale Koncert!

  27.11.2023

  Zespół Ale Skład przygotował koncert wspomnień w sali konferencyjnej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Uzdolnione mszczonowianki, którym przewodzi twórczyni grupy Luiza Wirowska-Sadowska, przypominały największe przeboje nieżyjących już, niestety, gwiazd, które przez lata królowały na polskich scenach. 

 • Zdjęcie: Mężczyźni trzymający puchary i stojący w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

  Gołębia pasja

  27.11.2023

  Hodowcy gołębi zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Mszczonów dokonali podsumowania sezonu. Podczas spotkania, które odbyło się 25 listopada w mszczonowskim ratuszu, wręczone zostały dyplomy i puchary dla zwycięzców poszczególnych lotów roku 2023. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali: prezes PZHGP Oddziału Pruszków Sławomir Siodłak oraz burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

 • Zdjęcie: Rady Rady Miejskiej- Dariusz Olesiński

  Rozbudowana szkoła i nowa strażnica OSP, a oprócz tego…

  27.11.2023

  Pański okręg wyborczy z centrum w Piekarach obejmuje łącznie 13 miejscowości (Adamowice, Budy Zasłona, Gąba, Gurba, Huta Piekarska, Lindów, Michalin, Piekarowo, Podlindowo, Powązki, Szeligi Zdzieszyn i wspomniane już Piekary). Dobiega końca bardzo długa kadencja samorządowa (2018-2024), jak ocenia Pan ten okres na swoim terenie?