Nawigacja

Treść strony

• -

Kolejne doświadczenia cheerleaderek

24 kwietnia 2010r. dwie mszczonowskie grupy cheerleaderek działające w Mszczonowskim Ośrodku Kultury pod opieką Katarzyny Wójcik, instruktora tańca sportowego, wzięły udział w VIII Otwartym Turnieju Zespołów Cheerleaders w Białej Podlaskiej. W imprezie wystartowało 14 zespołów z całej Polski. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: junior młodszy (do lat 13), junior (13-16 lat) oraz senior (powyżej 16lat). Zawody odbywały się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Obie mszczonowskie grupy wystartowały tym razem w jednej dywizji z zespołami zrzeszonymi w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders.
Mszczonowskie zespoły „Fresh” i „Olimpijki” stanęły podczas turnieju przed trudnym zadaniem rywalizacji z zespołami, które posiadają znacznie większe doświadczenie w tego typu zawodach, a także mają już na swoim koncie m.in. tytuły mistrzów Polski. Mimo stosunkowo krótkiego czasu wspólnych treningów, bo oba zespoły działają dopiero od początku listopada ubiegłego roku, można niewątpliwie stwierdzić, że dziewczyny nie zawiodły. Grupa „Fresh” zdobyła bowiem w kategorii junior młodszy IV miejsce, „Olimpijki” zaś uplasowały się w kategorii junior na VI pozycji. Z całą pewnością cheerleaderki z Mszczonowa wróciły z zawodów bogatsze o kolejne doświadczenia, które bez wątpienia zaowocują w najbliższym czasie podczas kolejnych turniejów.