Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonowianki pojadą do Brukseli

26 kwietnia o godz. 11.00 w biurze Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie przy ulicy Jasnej 14/16a odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Polska tradycja w Europie” organizowanego przez europosła Jarosława Kalinowskiego. Skierowany on był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Regulamin konkursu dopuszczał pełną dowolność w formie prac. Pomysłów na oryginalne zaprezentowanie polskiej tradycji było więc bardzo wiele. Począwszy od plakatów, obrazów, rzeźb poprzez albumy i kalendarze czy też formy pisemne jak na przykład wiersze lub reportaże, a kończąc na amatorskich utworach muzycznych w formie poezji śpiewanej lub hiphopowych rymowanek. Pojawiło się również bardzo wiele prezentacji multimedialnych. Łącznie do konkursu wpłynęło 270 prac wykonanych przez pojedyncze osoby lub zespoły złożone z dwóch lub nawet trzech osób.
9 kwietnia w biurze poselskim Jarosława Kalinowskiego jurorzy konkursu wybrali 13 prac, których autorzy zostali zaproszeni do finału konkursu w Warszawie. W jury konkursu zasiedli: Jarosław Klainowski, eurodeputowany, Adam Bojara, artysta malarz, Janusz Gmitruk, dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Robert Matejuk, redaktor naczelny „Zielonego Sztandaru”, Jerzy Mazurek, historyk, Ryszard Miazek, dyrektor Centralnej Biblioteki Rolniczej, Tadeusz Skoczek, regionalista z Instytutu Kresowego oraz Małgorzata Rolewicz, etnograf z Państwowego Muzeum Etnograficznego.
Wśród ścisłego grona finalistów znalazły się uczennice mszczonowskiego Zespołu Szkół – Katarzyna Bucior i Elwira Swędera. Opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu w Zespole Szkół sprawowała Wioletta Pokora, nauczycielka historii. Młode mszczonowianki przygotowały na konkurs bardzo pomysłowy i ciekawy w swej formie projekt. Ich pomysł opierał się na wykonaniu prezentacji w formie taśmy filmowej zawierającej 12 kadrów. Każdy ze slajdów przedstawiał coś bardzo charakterystycznego dla Polski, a były to m.in. postać Jana Pawła II, emblemat „Solidarności”, wycinanka łowicka, oscypki, pomnik Chopina w Łazienkach, Pałac Kultury i Nauki czy też logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysłowy i niezwykle trafny dobór symboli spotkał się z uznaniem jury konkursu, które nagrodziło projekt dziewczyn trzecim miejscem. Pierwsza lokata w konkursie przypadła hiphopowemu projektowi muzycznemu przygotowanemu przez uczniów z Wyszkowa, drugie miejsce zdobyła prezentacja multimedialna.
Jury postanowiło również, że przyznane zostaną trzy wyróżnienia. Wśród osób wyróżnionych znalazły się również dwie kolejne uczennice mszczonowskiego Zespołu Szkół – Dominka Krajewska i Edyta Petrykowska, które przygotowały na konkurs plakat prezentujący świąteczne tradycje w Polsce oraz łowickie stroje ludowe.
Główną nagrodą w konkursie był 4-dniowy wyjazd studyjny do Brukseli. Na taki wyjazd pojadą we wrześniu zdobywcy pierwszych trzech lokat, jak również wszyscy twórcy wyróżnionych prac wraz z nauczycielami. Zwycięzcom bilety wręczał osobiście Jarosław Kalinowski. Dodatkowymi nagrodami dla nauczycieli były zestawy piśmiennicze.
Pozostaje nam jedynie pogratulować zwycięzcom wygranej w konkursie i życzyć wspaniałych wrażeń z podróży do Brukseli.
  • autor: Rafał Wasilewski
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646687

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat