Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Zdobywcy I miejsca - grupa Altarnatywa

Szkolni aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności

W piątek 23 kwietnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w ramach XVIII Spotkań Artystycznych Szkół odbył się szkolny turniej teatralny. W zmaganiach turniejowych zaprezentowało się osiem grup teatralnych: 6 ze szkół podstawowych i 2 reprezentujące gimnazja z terenu miasta i gminy.

Były to grupy teatralne: Arlekin ze Szkoły Podstawowej w Bobrowcach, Kleksik ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce, Tabaluga ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, Tęcza ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie, Kajtek ze Szkoły Podstawowej w Piekarach, Bajka ze Szkoły Podstawowej we Wręczy, Teatr Alternatywa z Gimnazjum Publicznego w Mszczonowie oraz Teatr Młodych Artystów z Gimnazjum Publicznego w Osuchowie.
Tuż przed rozpoczęciem wśród młodych artystów, mających wkrótce wystąpić na scenie, można było zaobserwować lekkie zdenerwowanie i napięcie. Ich przygotowanie aktorskie oraz scenografię przygotowaną specjalnie na potrzeby poszczególnych spektakli oceniało bowiem profesjonalne jury. W jego składzie znaleźli się w tym roku: Hanna Fibich, instruktor teatralny, Jarosław Gajewski, aktor, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Jerzy Łazewski, aktor.
Zmagania młodych miłośników teatru otworzyła Grażyna Pływaczewska, dyrektor MOK-u.
Każda z grup miała za zadanie przygotować krótki spektakl w oparciu o wybrany scenariusz oraz z własnoręcznie przygotowaną scenografią i kostiumami. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa Arlekin ze SP w Bobrowcach w zabawnym przedstawieniu zatytułowanym „Wybranka dla księcia” w reżyserii Małgorzaty Cybulskiej. Poważny problem szkolnej przemocy przedstawiła w swoim występie grupa Kleksik ze SP w Lutkówce. Młodzi artyści wystawili utwór „Lena” na podstawie opowiadania E.Mayer-Gliczy „Banda dziewcząt” w reżyserii Agnieszki Kwiatkowskiej. Widzom wyraźnie do gustu przypadła również nowatorska interpretacja „Romea i Julii” przygotowanego przez zespół Tabaluga ze SP w Mszczonowie wyreżyserowany przez Jolantę Wacławek.
Po zaprezentowaniu sześciu programów teatralnych szkół podstawowych i dwóch gimnazjalnych jury po naradzie postanowiło przyznać następujące nagrody: I miejsce dla grupy teatralnej Alternatywa z Gimnazjum w Mszczonowie za spektakl „Ślepcy” w reżyserii Sylwii Grędy i Bogusławy Jabłońskiej (nagroda 600zł), II miejsce przypadło grupie teatralnej Kajtek  ze SP w Piekarach za przedstawienia „Kartka z pamiętnika pewnego Pietruszki” w reżyserii Renaty Szymerskiej (nagroda 500zł). Trzecie miejsce powędrowało zaś do grupy Kleksik ze SP w Lutkówce za spektakl „Lena” ( nagroda 400 zł). Wyróżnienie  przyznano zaś grupie Arlekin ze SP w Bobrowcach (nagroda 300zł).
Nagrody finansowe w konkursie, upominki dla nauczycieli oraz poczęstunek ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Mszczonowie.
 
  • autor: Rafał Wasilewski
  • II miejsce zajęła grupa Kajtek
  • III miejsce zdobyła grupa Kleksik
  • Wyróżnienie powędrowało do grupy Arlekin
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849559

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat