Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Smerfy uczyły się ekologii

22 kwietnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu przedszkolaków ze Smerfolandii. Na spektakl przygotowany przez małych artystów zaproszeni zostali uczniowie zerówek z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej oraz starszaki z miejskiego przedszkola. Maluchy uczciły w ten sposób Światowy Dzień Ziemi.Przypomnijmy, że jest to akcjaprowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w  społeczeństwie oraz uświadomienie wszystkim obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.
- Ponieważ właśnie dziś przypada Światowy Dzień Ziemi postanowiliśmy właśnie w ten nietypowy sposób uczcić ten dzień, właśnie poprzez przygotowanie przedstawienia oraz zabawy i konkursy z wiedzy o ekologii dla dzieci - powiedziała nam Anna Banasiak, dyrektor Smerfolandii.
Małe „Smerfy” przygotowały dla swoich kolegów dwie krótkie bajki. Pierwszą z zaprezentowanych inscenizacji był „Czerwony Kapturek”, który został  bardzo pomysłowo i ciekawie zmodyfikowany specjalnie na potrzeby Dnia Ziemi. Drugą była bajka o „Rybaku i Złotej Rybce”.  
W pierwszej z opowieści dzieci idące z wizytą do domu babci rozrzucają po drodze papierki, opakowania po napojach, depczą rosnące tam grzyby, hałasują i straszą leśne zwierzęta. Jednak, gdy spotykają u babci leśniczego, ten wyjaśnia im, jak należy zachowywać się w lesie i jak ważna może być każda, najmniejsza nawet roślinka i zwierzę. Dzieci zawstydzone swoim wcześniejszym zachowaniem postanawiają pozbierać wszystkie rozrzucone przez siebie wcześniej śmieci.
Morał płynący z drugiej bajki był równie wymowny i pouczający. Ubogi rybak złowił pewnego dnia małą, złotą rybkę, która w zamian za darowanie jej życia obiecała spełnić każde jego życzenie. Niestety jego żona, która była kobietą zrzędliwą i chciwą miała coraz bardziej wygórowane żądania, aż ostatecznie jej zachłanność została ukarana.
Poza znakomitą interpretacją bajek, dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały również barwne dekoracje orazwspaniałe stroje. Młodzi widzowie zaś nagrodzili swoich kolegów gromkimi brawami, które z pewnością należały się im za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu dzieci wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.
Uzupełnieniem całości były przygotowane i poprowadzone przez Annę Banasiak konkursy wiedzy ekologicznej z nagrodami oraz zabawy ruchowe, które bardzo spodobały się wszystkim dzieciom oraz z pewnością przyczyniły się do utrwalenia ich wiedzy o tym, jak należy dbać o nasze środowisko naturalne.
  • autor: Rafał Wasilewski
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646698

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat