Powstaje sieć punktów z defibrylatorami
Na terenie gminy rozpoczął się proces montowania kapsuł na Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne (AED). Urządzenia będą umieszczane w miejscach publicznych, np. przy szkołach czy instytucjach gminnych, by umożliwić ich szybkie odnalezienie i wykorzystanie. W przypadku zatrzymania akcji serca każda minuta może bowiem zadecydować o zdrowiu i życiu człowieka.
Zgodnie z marzeniem burmistrza Łukasza Koperskiego, sieć punktów z defibrylatorami docelowo obejmie teren Mszczonowa i całej gminy. Włodarz osobiście nadzorował montowanie kapsuł, które są kolejnym etapem realizacji jego planu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa w każdym obszarze. Zakup sfinansowano w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
db, GCI

