LISTOPAD 2023

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa

Rekordowy udział w VIII turnusie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – 13 listopada, ponad 8 tysięcy ochotników przekroczyło bramy 84 jednostek wojskowych. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu i gotowości do wspierania sił zbrojnych. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa to szansa na rozwój osobisty i zdobycie umiejętności.

VIII turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej zapewni uczestnikom intensywny trening wojskowy, rozwijając zarówno umiejętności fizyczne, jak i umysłowe. Program ten stanowi ważny element przygotowania elewów do skutecznego pełnienia roli w obronie kraju.

Od momentu wejścia w życie ustawy o Obronie Ojczyzny do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej wstąpiło ponad 42 000 ochotników (zarówno na szkolenie podstawowe, jak i szkolenie specjalistyczne bezpośrednio z pasywnej rezerwy). To pokazuje, jak Wojsko Polskie otworzyło się na oczekiwania społeczeństwa. Kolejny turnus DZSW rozpocznie się 15 stycznia 2024 roku.
Ochotników zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Wojska Polskiego zachęcamy do aplikowania do służby wojskowej za pośrednictwem portalu rekrutacyjnego zostanzolnierzem.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Ochota, ul. Sękocińska 8 w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 18:00, od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 08.00 do 14.00 (tel. 261 441 048).

Informacje na temat rekrutacji do wszystkich form służby wojskowej znajdują się również na stronie internetowej WCR Warszawa-Ochota www.wcrwarszawa-ochota.wp.mil.pl oraz profilach Facebook i Twitter, do których obserwowania zachęcamy.

  • Plakat promujący Zasadniczą Służbę Wojskową

wstecz