Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.9.2021

Imieniny

Januarego, Konstancji, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Uwaga zła jakość powietrza

Zła jakość powietrza

W dniu 17.09.2021 r. określono, że  w części województwa mazowieckiego istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego PM2,5 w powietrzu.

 • Mapa przedstawiająca Żyrardowski Obszar Funkcjonalny

GMINA MSZCZONÓW W ŻYRARDOWSKIM OBSZARZE FUNKCJONALNYM

W ramach Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego będą współpracowały ze sobą 23 jednostki samorządu terytorialnego – wszystkie gminy z powiatów grójeckiego, sochaczewskiego oraz żyrardowskiego, w tym w szczególności: 5 gmin powiatu żyrardowskiego (Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Wiskitki i Żyrardów); 10 gmin powiatu grójeckiego (Chynów, Grójec, Pniewy, Warka, Jasieniec, Goszczyn, Belsk Duży, Błędów, Mogielnica i Nowe Miasto nad Pilicą) i 8 gmin powiatu sochaczewskiego (Nowa Sucha, Sochaczew, Sochaczew (gmina), Teresin, Rybno, Iłów, Młodzieszyn i Brochów).

 • Herb Mszczonowa

Burmistrz Mszczonowa podpisał porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości

W związku z narastającym problemem mieszkaniowym wielu Gmin Burmistrz Mszczonowa próbując stawić czoła problemom mieszkaniowym na terenie Gminy Mszczonów zainicjował współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

 • Termalna karta mieszkańca

Termalna Karta Mieszkańca

Zachęcamy do wyrobienia Termalnej Karty Mieszkańca, która uprawnia do zakupu promocyjnych biletów do Kompleksu. Szczegóły w załączonej ulotce.

 • Herb Mszczonowa

Odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości

Działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 z późn. zm.) Burmistrz Mszczonowa odwołuje I publiczny  przetarg ustny nieograniczony na zbycie prawa własności niezabudowanych nieruchomości położonych w miejscowości Grabce Józefpolskie oznaczonych jako działki nr ew. 64/1 o pow. 0,1423 ha, 63/16 o pow. 0,2558 ha, 67/6 o pow. 0,3462  ha, o łącznej powierzchni 0,7443 ha, wyznaczony na dzień  26 października  2021 roku o godz. 14:00.

 • Herb Mszczonowa

Odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości

Działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 z późn. zm.) Burmistrz Mszczonowa odwołuje I publiczny  przetarg ustny nieograniczony na zbycie prawa własności niezabudowanych nieruchomości położonych w miejscowości Grabce Józefpolskie oznaczonych jako działki nr ew. 63/12 o pow. 0,2496 ha, 63/15  o pow. 0,2500 ha, 67/5 o pow. 0,3499 ha o łącznej powierzchni 0,8495  ha, wyznaczony na dzień  26 października  2021 roku o godz. 13:00.

 • Herb Mszczonowa

Odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości

Działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 z późn. zm.) Burmistrz Mszczonowa odwołuje I publiczny  przetarg ustny nieograniczony na zbycie prawa własności niezabudowanej nieruchomości położonej w miejscowości Mszczonów oznaczonej jako działki nr ew. 2154/5 o pow. 0,5972 ha, 99/2 o pow. 1,5908 ha, 100/3 o pow. 1,9987 ha,  wyznaczony na dzień  23 września 2021 roku o godz. 14:00.

 • Wyremontowana droga

Przebudowa ulicy Słonecznej w Kaczkowie

Zakończyło się zadanie „Przebudowa fragmentu ulicy Słonecznej w Kaczkowie gmina Mszczonów”, na które otrzymano dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość inwestycji to 129 199,16 zł, z czego 50% kosztów kwalifikowanych pokryła uzyskana przez gminę dotacja.

 • Plakat promujący wydarzenia weekendowe organizowanie przez...

Weekend 18-19 września w amfiteatrze

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnej zabawy i tańca w parkowym amfiteatrze - przy muzyce góralskiej i egzotycznej. Początek: w sobotę, 18 września, o godz. 17:00 a w niedzielę, 19 września, o godz. 16:00.

 • Logo ReFood

Zaproszenie inwestora ReFood Mszczonów na wyjazd studyjny

Mając na uwadze potrzebę transparentnego przeprowadzenia inwestycji, a także chęć prowadzenia otwartego dialogu z mieszkańcami, firma ReFood Mszczonów zaprasza pięciu przedstawicieli lokalnych środowisk opiniotwórczych i osób bezpośrednio zainteresowanych inwestycją do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym, który zaplanowany został na dni 30 września i 1 października 2021 roku (czwartek, piątek). Wyjazd ten dotyczy lokalizacji ReFood w Rüdnitz (Niemcy). 

 • Artyści z zespołu Sonanto podczas występów z okazji...

Wspomnienie Bohaterów Mszczonowskiego września`39

Obchody 82. rocznicy zwycięskiej Bitwy Mszczonowskiej (która miała miejsce 11.09.1939 r.) rozłożone zostały na cały weekend - 11 i 12 września. Ich inicjatorem było Gminne Centrum Informacji, które do współpracy przy organizacji patriotycznego wydarzenia zaprosiło: Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, Warszawskie Towarzystwo Strzeleckie, Mszczonowski Klub Strzelecki oraz Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Plakat ze zdjęciem pisarza Roberta Małeckiego

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza na spotkanie autorskie z Laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły – Robertem Małeckim.

 

 • Burmistrz Mszczonowa z przedstawicielem wykonawcy na...

W Osuchowie powstanie wielofunkcyjne boisko

Do 10 listopada 2021 r. przy Szkole Podstawowej w Osuchowie powstanie boisko wielofunkcyjne. Na realizację zadania gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu marszałkowskiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.

 • Zespół grający na scenie amfiteatru

Koncertowy weekend pożegnaniem wakacji

Koncertowe pożegnanie wakacji zorganizował mieszkańcom naszego miasta Mszczonowski Ośrodek Kultury. Od piątku do niedzieli (27-29.08) park za kościołem farnym rozbrzmiewał muzyką.

 • Osoby biorące udział w Narodowym Czytaniu, stojące na...

Dekada Narodowego Czytania

W pierwszą sobotę września, w parkowym amfiteatrze, rozbrzmiały słowa dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. W ten sposób Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

 • Plakat promujący rajd

Rajd nocny "ŚWIETLIK"

Przypominamy! Już 18 Września odbędzie się kolejna edycja pieszego rajdu nocnego "ŚWIETLIK". To jedyna taka impreza w okolicy! Zapisy do 15 września. Serdecznie zapraszamy!

 • Uczennica klasy pierwszej podczas pasowania przez Panią...

Pasowaniem rozpoczęli rok szkolny

Pierwszego dnia września rozpoczął się nowy rok edukacyjny. W Szkole Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie szczególnie uroczyście powitali go uczniowie klas pierwszych.

 • Banknoty i monety

Startuje nabór wniosków o wsparcie dla KGW

Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej. Nabór będzie trwać do 30 września bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,...

eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020.

 • Oczyszczalnia

Dlaczego oczyszczalnia śmierdzi?

Pytanie to już od jakiegoś czasu nurtuje mieszkańców, szczególnie Grabców Józefpolskich i Mszczonowa, a także samorządowców. Odpowiedzi „u źródła” postanowił poszukać Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski. W tym celu na sierpniową sesję zaprosił Małgorzatę Kaczorowską, kierownik oczyszczalni ścieków, która funkcjonuje w ramach Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

 • Pismo w sprawie wycofania wniosku o wydanie decyzji...

Wycofanie wniosku dot. wydania decyzji o środowiskowych

Dotyczy: Złożonego wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowle punktu zbierania odpadów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zlokalizowanego na działkach o nr ewid. 63/11 i 63/13 w miejscowości Grabce Józefpolskie w gminie Mszczonów, powiat żyrardowski (143802_5.0019.63/11: 143802_5.oo 19.63/13).

 • Burmistrz Mszczonowa Grzegorz Józef Kurek

Dlaczego Pan Burmistrz w dniu 6 września nie był obecny podczas nagrania programu „Alarm”?

JGK - Od Pani Redaktor Dąbrowskiej otrzymałem informację, że w poniedziałek, na placu przed Urzędem Miejskim, ekipa telewizyjna będzie nagrywała rozmowy z Mieszkańcami i przedstawicielem inwestora a ze mną reporterzy spotkają się we wtorek, 7 września, o godz. 9 na terenie oczyszczalni ścieków w Grabcach Józefpolskich. 

 • Plakat informujący o programie Dobry Start

Program Dobry Start

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu Dobry Start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Zboże

Informacji na temat sytuacji w rolnictwie na terenie gminy Mszczonów

Na obszarze gminy Mszczonów gospodarstwa indywidualne zajmują łączną powierzchnię 10 476,37 ha. Na terenie gminy funkcjonuje w sumie 2 499  indywidualnych gospodarstw rolnych. 

 • Zdjęcie zobowiązania firmy SARIA Polska

Zobowiązanie REFOOD w Mszczonowie wobec mieszkańców okolicznych miejscowości

Firma SARIA Polska Sp. z o.o. jest właścicielem działek w Mszczonowie, na których planuje wybudować zakład przetwarzania produktów spożywczych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

 • Plakat promujący konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Konkurs: Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XI edycję konkursu ”Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 • Prace remontowe przy przykościelnym parkingu

Przykościelny parking

Dla poprawy obsługi komunikacyjnej oraz zaspokojenia potrzeb parkingowych zainteresowanych korzystaniem z parku oraz świątyni a także pozostałych uczestników ruchu budowany jest przykościelny parking z 57 miejscami postojowymi. Prace trwają w ramach II etapu rewitalizacji parku.

 • Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek

Ostateczna decyzja nie zawsze należy do burmistrza

O bieżących problemach mieszkańców gminy z Burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Plakat promujący wydarzenie z pieśnią przez wojenny wrzesień

Impreza plenerowa „Z pieśnią przez wojenny wrzesień”

O historii można opowiadać na wiele sposobów – za pomocą słów, obrazów, a nawet… dźwięków. Tegoroczną rocznicę Bitwy Mszczonowskiej z 11 września 1939 r. postanowiliśmy uczcić muzyką. Piosenki, które towarzyszyły walczącym, doskonale oddają atmosferę tamtych wydarzeń. 

 • Pismo

Informacja GSG Industria Sp. z o.o.

Przedstawiamy informację GSG Industria Sp. z o.o. w sprawie punktu zbierania odpadów w miejscowości Grabce Józefpolskie.

 • Kolorowe kosze na śmieci

Czym jest ten PSZOK?

Z profesjonalnym słownictwem i dziwnie brzmiącymi skrótami jest tak, że często ich nie rozumiemy. W naturze człowieka leży niechęć, a nawet lęk przed tym, czego nie zna. Nie jest to niczym dziwnym a wręcz zrozumiałym. Dlatego warto pytać i warto rozmawiać.

 • Oczyszczalnia ścieków

Rozbudowa oczyszczalni ścieków

W sierpniu br. podpisana została umowa na realizację rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków w Grabcach Józefpolskich. Wartość planowanych prac to niespełna 24,5 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana częściowo z pożyczki z NFOŚiGW, która wyniesie 17 mln zł. Równocześnie gmina ubiega się o dofinansowanie z budżetu państwa na roboty przewidziane do realizacji w 2021 r. w kwocie ok. 4,8 mln zł. Zakończenie całości prac planowane jest na maj 2023 r.

 • Śmieci

Stanowisko SARIA Polska Sp. z o.o.

Firma SARIA Polska Sp. z o.o. jest właścicielem działek w Mszczonowie, na których planuje wybudować zakład przetwarzania produktów spożywczych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

 • Pismo

Petycji i odpowiedź Burmistrza Mszczonowa

Przedstawiamy treść petycji i odpowiedzi Burmistrza Mszczonowa.

 • Dwaj mężczyźni podpisujący umowę o dofinansowanie

Rozpoczęcie przebudowy ul. Żyrardowskiej

Rozpoczęła się realizacja zadania „Przebudowa drogi gminnej – ulicy Żyrardowskiej w miejscowości Grabce Józefpolskie i Mszczonów na odcinku od granicy gm. Radziejowice do wiaduktu nad drogą krajową nr 8”. Na przeprowadzenie prac gmina pozyskała środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 519 852,88 zł, co stanowi 60% wartości całego przedsięwzięcia, które łącznie kosztowało będzie 4 210 737,84 zł. Umowę o dofinansowanie podpisano 31 sierpnia br.

 • Grafika antywojenna

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 r. Dzień, w którym zapłonął świat. Zapłonął nienawiścią, nietolerancją, fanatyzmem… Naprzeciwko tego płomienia stanęli ci, którzy kochali. Swoją Ojczyznę, swoją rodzinę, swoich przyjaciół. Zło starło się z dobrem, które przez długie lata wykrwawiało się, by nad światem przestały panować złowrogie cienie. 

 • Dwaj mężczyźni podający sobie dłonie

Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

W dniu 19 sierpnia 2021 r. gmina Mszczonów podpisała z firmą MKL-BUD Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie umowę na wykonanie zamówienia publicznego „Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Mszczonów”.

 • Obwieszczenie z Herbem Gminy

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Gminy Mszczonów do 2030 roku

Na podstawie Uchwały Nr XXX/254/21 z dnia 24 marca 2021 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia Strategii Rozwoju Gminy Mszczonów do 2030 roku oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu strategii, w tym trybu konsultacji, zawiadamiam o wyłożeniu w dniu dzisiejszym do publicznego wglądu w/w projektu Strategii Rozwoju Gminy Mszczonów do 2030 roku.

 • Grafika przedstawiająca ankietę i ołówek

Wypełnij ankietę – wpłyń na rozwój naszego regionu!

 Mszczonów znalazł się w gronie 23 gmin naszego subregionu, które powołały  Żyrardowski Obszar Funkcjonalny (ŻOF). Partnerstwo to ma pomóc m.in. w skutecznym pozyskiwaniu funduszy unijnych w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027. 

 • Strażacy podczas Zarządu Gminnego OSP

Prezes na kolejną kadencję

Podczas VII Zjazdu Oddziału Miejsko-Gminnego w Mszczonowie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dokonano wyboru nowego Zarządu. 

 • Zespół występujący na scenie amfiteatru w Parku Miejskim

1 września w mszczonowskim amfiteatrze

Tragiczną rocznicę wybuchu II wojny światowej Mieszkańcy Mszczonowa wspominali na koncercie pieśni patriotycznych - w wykonaniu zespołu Pniewy Local Band. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w miejskim amfiteatrze była Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7556168

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat