Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • konkurs_rowerowy

Konkurs: „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. mazowieckim”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

 • Grafika z prośbą o usunięcie aut z Pl. Piłsudskiego w...

Upamiętnienie 1 sierpnia

Serdecznie zapraszamy na upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przygotowane przez grupę „Legia-Mszczonów”. Uroczystość rozpocznie się 1 sierpnia (niedziela) o godz. 17:00 na Pl. Piłsudskiego w Mszczonowie. Zwracamy się też z prośbą o usunięcie samochodów z Placu Piłsudskiego w Mszczonowie.

 • Ważny komunikat

1 SIERPNIA ZAWYJĄ SYRENY

Burmistrz Mszczonowa informuje, że w związku z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, dla uczczenia ofiar zrywu powstańczego w dniu 1 sierpnia (niedziela) o godzinie 17:00 na terenie naszej gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe, które wyemitują sygnał dźwiękowy ciągły trwający 1 minutę.

 • Logo Mazowsza

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok”. To najważniejszy dokument wpływający na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 26 lipca do 8 sierpnia br.

 • Ludzie stojący na placu, motocykle

Dusze (i serca!) Mazowsza

Od października minionego roku mieszkańcy gminy Mszczonów walczą o powrót do zdrowia dla czteroletniego obecnie Marcelka, który został poszkodowany w wypadku samochodowym. W zbieranie pieniędzy na rehabilitację chłopca bezinteresownie włączyło się wiele osób, które wierzą w szczęśliwe zakończenie i odzyskanie przez niego dawnego życia.

 • Ważny komunikat

Mija czas składania elektronicznych wniosków o dowód osobisty!

Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie dokumentu elektronicznego  jest możliwe do 26 lipca 2021 r. Po tym terminie usługi składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet, zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka/podopiecznego, zostaną wyłączone.

 • Podsumowanie zajęć umuzykalniających

Podsumowanie zajęć umuzykalniających odbywających się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Gminne Centrum Informacji, podsumowując zajęcia umuzykalniające, odbywające się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów dziękuje uczestnikom, ich rodzicom, a także instruktorom za pracę, jaką włożyli w naukę gry na instrumentach. 

 • Dzieci uczestniczące w zajęciach

Porozmawiajmy o… szkle!

Trudno sobie chyba wyobrazić dzisiejszy świat bez szkła. Z tego materiału zbudowane są przecież nie tylko szyby w oknach, ale także szklanki, soczewki okularów czy ekologiczne butelki. Skąd jednak bierze się szkło? 

 • Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie malujące na...

Osuchowska „Scena na piętrze”

W dniu 2 listopada 2020 r. klasa ósma Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie wraz ze swoją wychowawczynią, panią Dominika Jankowską, rozpoczęła realizowanie ogólnopolskiego projektu teatralnego „Scena na piętrze” w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja Inspiracja”.

 • Podziękowania od Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów...

Podziękowanie

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” składa serdeczne podziękowania za dofinansowanie wycieczki do Karwi

 • Urna z prochami zmarłego na tle Ołtarza, po lewej stoi...

Pożegnano aktora Jerzego Janeczka

We wtorek, 20 lipca, w Kościele pw. Świętej Trójcy w Lutkówce pożegnano Jerzego Janeczka, aktora filmowego i teatralnego. Mszę świętą w intencji zmarłego odprawił w koncelebrze proboszcz ks. kan. Zbigniew Chmielewski. Wspólnie z nim sprawował ją kapłan, będący członkiem rodziny aktora.

 • Logo Centrum Doradztwa Rolniczego

Szkolenie e-learningowe pn. „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza sołtysów, rady sołeckie, radnych i pracowników UG, członków KGW i OSP oraz aktywnych mieszkańców gmin na szkolenie e-learningowe pn. „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki”.

 • Logo Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania...

Krajowe eliminacje do konkursu „Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości”

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje co roku konkurs „Europejska Nagroda w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości” (ECPA). W bieżącym roku za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowenia, jako kraj sprawujący Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2021 r.

 • Plakat promocyjny Zlotu Pojazdów Zabytkowych

VII ½ Zlot Pojazdów Zabytkowych w Mszczonowie

Jedni wspominają te czasy z nostalgią, inni odetchnęli, że już minęły a jeszcze inni… w ogóle ich nie pamiętają. Wszystkich, którzy chcą poczuć ducha Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zapraszamy 22 sierpnia 2021 r. do parku przy ul. Sienkiewicza w Mszczonowie na imprezę „Wspomnienie PRL-u”. Zlot Pojazdów Zabytkowych (nie tylko) doby PRL-u będzie jedną z jej atrakcji.

 • Ludzie tańczący na scenie podczas potańcówki

Potańcówka w amfiteatrze

Pierwsza „Potańcówka w amfiteatrze” odbyła się w sobotę, 17 lipca. Dla Mieszkańców grał zespół Sami Swoi. Wydarzenie zorganizował Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Przedstawienie w amfiteatrze Parku Miejskiego we...

Cyrk w… mszczonowskim amfiteatrze

Kolejna odsłona letnich spotkań teatralnych dla najmłodszych w mszczonowskim amfiteatrze miała miejsce w niedzielę, 18 lipca. Spektakl „Cyrk w ogrodzie” wystawili artyści Teatru w Ruchu z Krakowa.

 • Łąka kwietna na błoniach przykościelnych

Zakościelne błonia kuszą kwietną łąką

Każdy mieszkaniec miasta marzy czasem, by wyrwać się z niego i odpocząć na wsi. W urokliwym otoczeniu przyrody, mając ciszę i spokój. Lato w pełni, więc marzenia takie stają się pewnie tym częstsze. Szczególnie w przypadku tych, którzy nie mają możliwości wyjścia na podwórko czy do ogrodu.

 • Pani Dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury z...

Motoryzacyjne klimaty w Mszczonowie

W niedzielę, 18 lipca, odbyła się w Mszczonowie pierwsza edycja Zlotu Zabytkowych i Klasycznych Aut, zorganizowana przez Mszczonowski Ośrodek Kultury i JDM KLASYCZNIE. 

 • Ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed  burzami, , którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.  Alert obowiązuje od godz. 08:00 dnia 16.07.2021 do godz. 24:00 dnia 16.07.2021.

 • Dzieci przechodzące przez pasy w tle policjantka

Bezpieczne wakacje

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi dużo zagrożeń, jakie mogą spotkać dziecko. Dlatego też, aby ich uniknąć, pani dzielnicowa sierż. Patrycja Sochacka przyjechała do Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach, aby przekazać przedszkolakom kilka zasad, jakich należy przestrzegać, aby wakacje upłynęły bezpiecznie.

 • Praca wykonana w ramach konkursu W zdrowym ciele zdrowy duch

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

W Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbył się Konkurs Profilaktyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”, którego organizatorkami były p. Ewelina Olesińska i  p. Bożena Bochenek. 

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed  burzami, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Największa intensywność zjawisk będzie w nocy. Alert obowiązuje od godz. 14:00 dnia 15.07.2021 do godz. 08:00 dnia 16.07.2021

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

15 i 16 lipca – ogólnopolski webinar – Dotacje dla rolników

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają rolników do udziału w darmowym internetowym webinarium, które odbędzie 15 i 16 lipca 2021 r o godz. 11.00.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed  burzami, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 60 mm, lokalnie kumulacja do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Alert obowiązuje od godz. 18:00 dnia 14.07.2021 do godz. 09:00 dnia 15.07.2021. 

 • Zdjęcie grupowe Podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i...

Z „Uśmiechem” zakończyli rok szkolny

Podopieczni Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” zakończyli rok szkolny. Tradycyjnie w jego trakcie nie zabrakło terapii, aktywności gimnastycznej oraz różnych zajęć, zmierzających do jak największego usprawniania i samodzielności.

 • Zdjęcie grupowe podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i...

Uśmiechnięte wakacje

Dziesięć dni spędzili podopieczni Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” na nadmorskiej wycieczce. W trakcie wyjazdu mieli okazję zwiedzić Łebę, park w Serbsku, Jastrzębią Górę, fokarium na Helu oraz Karwię. 

 • Plakat promujący badanie mammograficzne

Bezpłatne badanie mammografii

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat . Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

 • Zdjęcie grupowe emerytów

Seniorów podróże małe i duże

Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, Klub Seniora „Złota Jesień” wyruszył w trasę. Rozpoczęliśmy od jednodniowego wyjazdu do Warszawy, w której odwiedziliśmy grób księdza Jerzego Popiełuszki położony na stołecznym Żoliborzu.

 • Kobiety siedzące na krzesłach ustawionych w kształt koła,...

Miłośnicy książek spotkali się „pod chmurką”

W środę, 7 lipca, nadeszła chwila długo wyczekiwana przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w mszczonowskiej Bibliotece. Po przerwie, spowodowanej ograniczeniami, wreszcie spotkali się, by znowu porozmawiać o ulubionych utworach literackich.

 • Kobieta przecinająca wstęgę na otwarcie Klubu Seniora, w...

Kolejny Klub Seniora już otwarty!

We wtorek, 6 lipca, mszczonowscy nestorzy zyskali nowe miejsce spotkań. Tego dnia oficjalnie otwarto nowy Klub Seniora, który znajduje się w budynku plebani Parafii pw. św. Ojca Pio. Pomieszczenia na jego organizację użyczył ksiądz proboszcz Sławomir Tulin.

 • Gramofonu

Od gramofonu do MP3

Taki tytuł nosiły jedne z wakacyjnych zajęć, które dla dzieci i młodzieży przygotowało Gminne Centrum Informacji. W prowadzonej przez GCI Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów uczestnicy mogli prześledzić historię odtwarzania muzyki, którą opowiedziała Aleksandra Kacprzak.

 • Żarówka - logo fundacj Trzeci

Sprawozdawczość w organizacjach pozarządowych - bezpłatne webinaria

Fundacja trzeci.org, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Zespół do spraw Sprawozdawczości w Organizacjach Pozarządowych RDPP oraz Zespół OFOP „Proste prawo dla NGO” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnych webinariach poświęconych rządowemu projektowi ustawy o sprawozdawczości organizacji pozarządowych. 

 • Rysunek dziecka przedstawiający bezpieczeństwo podczas...

Wystawa ,,Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka”

PT KRUS w Żyrardowie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na wystawę prac plastycznych przesłanych do XI Ogólnopolskiego konkursu  ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy ”

 • Znaki ostrzegawczwce informujące o toczących się pracach...

Uwaga! 19 lipca rozpocznie się remont ul. Tarczyńskiej!

Firma P.P.U.H. Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o. informuje, że w dniu 19 lipca 2021 r. rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni ulicy Tarczyńskiej w Mszczonowie. Na przebudowywanym odcinku będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
Roboty będą obejmowały fragment od ul. Logistyki do wiaduktu nad DK50.
 
Prosimy o zachowanie ostrożności!
 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C. Alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 12.07.2021 r. do godz. 20:00 w dn. 15.07.2021 r.

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami,  którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie 110 km/h. Miejscami grad. Alert obowiązuje od godz. 12:00 w dn. 09.07.2021 r. do godz. 04:00 w dn. 10.07.2021 r.

 • Logo Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

XII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski  Komitet ds. UNESCO. 

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 08.07.2021 r. do godz. 09:00 w dn. 09.07.2021 r.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C  Alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 07.07.2021 r. do godz. 18:00 w dn. 09.07.2021 r.

 • Teatrzyk występujący na scenie amfiteatru w Parku Miejski,...

Niedziela w amfiteatrze z Minionkiem, Kwiatkiem oraz Smokiem Obibokiem

„Balonowe podróże” to tytuł spektaklu, który odbył się 4 lipca w ramach wakacyjnego cyklu „Teatr młodego widza – niedzielne spotkania teatralne dla najmłodszych”. Organizatorem letniej propozycji jest Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Burmistrz przemawiający podczas zebrania Ochotniczej...

Wybory w OSP Wręcza

W sobotę, 26 czerwca, odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP we Wręczy. W trakcie obrad na kolejną kadencję został wybrany dotychczasowy prezes dh Krzysztof Bodecki.

 • Męzczyzna na tle prezentacji pokazywanej podczas gali...

Najlepsi rolnicy Mazowsza zawitali do Mszczonowa

W piątek, 2 lipca, w sali konferencyjnej Hotelu Panorama odbyła się gala podsumowująca Agroligę 2021. Na zaproszenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz burmistrza Józefa Grzegorza Kurka w Mszczonowie pojawili się najlepsi rolnicy z terenu całego województwa.

 • Wystawa plenerowa Mszczonów dawniej i dziś, zawieszona na...

Zapraszamy na plenerową wystawę fotografii!

Gminne Centrum Informacji zaprasza na wyjątkową, plenerową wystawę fotografii „Mszczonów dawniej i dziś”, która już od dziś jest wyeksponowana na ogrodzeniu przykościelnego parku miejskiego.

 • Program Dobry Start

Wniosek Dobry Start od 1 lipca będzie obsługiwał ZUS

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu  Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

 • Ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami,którym będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.  Alert obowiązuje od godz. 09:00 w dn. 01.07.2021 r. do godz. 02:00 w dn. 02.07.2021 r.

 • Plakat promujący letnie spotkania w amfiteatrze

Akcja „Lato w mieście 2021”

Umilkło echo ostatniego, szkolnego dzwonka a upały królują za oknem, co oznacza, że tegoroczne lato osiągnęło swoją pełnię. Jak co roku zapraszamy więc do wspólnej zabawy i korzystania z atrakcji, przygotowanych przez lokalne instytucje: Mszczonowski Ośrodek Kultury, Gminne Centrum Informacji, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • Uczniowie stojący na hali sportowej, machają białymi...

Tanecznym krokiem ku dalszej edukacji

Zgodnie z tradycją, w ostatni piątek czerwca we wszystkich szkołach podsumowano i pożegnano mijający rok szkolny. Dla uczniów był to też moment powitania upragnionych wakacji, oznaczających dwa miesiące zasłużonego wytchnienia.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648060

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat