Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Grupa dzieci w odświętnych strojach

Nadeszły upragnione wakacje!

Wakacje to długo wyczekiwany, ale i zasłużony czas odpoczynku, tym bardziej po kilkumiesięcznej nauce online. Właśnie z tego względu rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowo trudny, gdyż wszyscy musieli zmierzyć się z nowymi warunkami spowodowanymi pandemią koronawirusa oraz przejściem na nauczanie zdalne. 

 • Ludzie stojący przy grobie Jana Siwca z okazji 60 rocznicy...

Obchody 60. rocznicy śmierci Jana Siwca

W Adamowie (ggmina Radziejowice) odsłonięto tablicę pamiątkową, poświęconą zasłużonemu działaczowi ludowemu, posłowi na Sejm w okresie II RP Janowi Siwcowi. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 27 czerwca.

 • Budynek Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Zakładu...

Park w Osuchowie otwarty dla zwiedzających.

Jak co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia dla zwiedzających zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie. Park Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Osuchowie jest otwarty dla zwiedzających w każdą niedzielę miesiąca lipca i sierpnia w godzinach 11:00 – 21:00.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 30.06.2021 r. do godz. 02:00 w dn. 01.07.2021 r.

 • Uczniowie klas 8 stojący w hali sportowej podczas...

Tak w SP Mszczonów pożegnano klasy ósme

Uroczyste pożegnanie klas ósmych w Szkole Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie miało miejsce w czwartek, 24 czerwca. Na początku uroczystości uczniowie w rytmie poloneza „Pożegnanie ojczyzny” Ogińskiego wkroczyli dostojnie na płytę hali sportowej i zajęli przygotowane im miejsca.

 • Kobieta i mężczyzna ubrani w stroje estradowe, występujący...

NIEDZIELA W AMFITEATRZE na otwarcie WAKACJI

Pierwsza wakacyjna „Niedziela w amfiteatrze”, zorganizowana przez Mszczonowski Ośrodek Kultury, wypadła rewelacyjnie. Rozpoczął ją występ dla najmłodszych w wykonaniu iluzjonisty Vlazloskego. Dzieciaki bawiły się pysznie i nie mogły się nadziwić, w jaki sposób znikają przedmioty pana magika.

 • Bramki na autostradzie e-TOLL

Zmiany w poborze opłat na autostradzie A2 Konin – Stryków  i A4 Wrocław - Katowice

W czerwcu br. uruchomiony zostanie pobór opłat w  systemie e-TOLL. Przewidziano okres przejściowy, w którym równolegle działać będą systemy viaTOLL i e-TOLL

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Rusza modernizacja: aż pięć naborów wniosków w jednym terminie

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na "Modernizację gospodarstw rolnych", i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje do 19 sierpnia 2021 r.

 

 • Logo Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku...

Zaproszenie na konferencję "Szanse i zagrożenia dla rozwoju ekonomii społecznej i organizacji społeczeństwa obywatelskiego"

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych wraz z Wyższą Szkołą Bankową zapraszają fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, spółki non-profit, koła gospodyń wiejskich, podmioty reintegracyjne, samorządy i wszystkich zainteresowanych tematyką społeczną na konferencję on-line, która odbędzie się 29 czerwca (wtorek) 2021r. w godz. 16.00-20.00 pod hasłem "Szanse i zagrożenia dla rozwoju ekonomii społecznej i organizacji społeczeństwa obywatelskiego".

 • Plakat promujący program bezpłatnego wsparcia...

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców województwa mazowieckiego

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Fundacji ADRA Polska. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec województwa potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,...

Ekosystemy leśne, premie dla młodych rolników, restrukturyzacja małych gospodarstw – ostatnie dni na ubieganie się o pomoc

Niewiele czasu pozostało, by starać się o wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na inwestycje w ekosystemy leśne, rozpoczęcie działalności rolniczej i restrukturyzację małych gospodarstw – w ramach dofinansowania z budżetu PROW 2014-2020.

 • Plakat promujący konkurs fotograficzny

Konkursu fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz szesnasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 • Plakat promujący bezpłatne badanie mammografii

Bezpłatne badanie mammografii

Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o. o. u przejmie informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek województwa mazowieckiego.

 • Życzenia na Dzień Taty

Z okazji 23 czerwca

wszystkim Tatom życzymy,

by Wasze dni upływały w spokoju,

zdrowiu oraz radości. Niech nigdy

nie zabraknie Wam siły na zabawę ....

 

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,...

Zmiany w zasadach przyznawania płatności ONW

Zgodnie z informacjami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 2021 roku wprowadzono zmiany w zasadach przyznawania płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami w stosunku do roku 2020. Jedną z nich jest brak możliwości wnioskowania o płatność przejściową – strefa ONW10* (Polska nie zdecydowała się na przedłużenie stosowania płatności przejściowej dla ONW w 2021 i 2022 roku).

 • Łąka z makami polnymi

Kalendarz przyrody Ziemi Mszczonowskiej- przyroda w czerwcu

Po chłodnej w tym roku i całkiem mokrej wiośnie nastał słoneczny, gorący czerwiec – wyraziste preludium nowej pory roku.

 • Ważny Komunikat z herbem Mszczonowa

Informacja o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy za 2020 rok

Raport o stanie gminy stanowi podsumowanie jej funkcjonowania w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W dokumencie odnaleźć można dane demograficzne, założenia polityki finansowej, oświatowej oraz inwestycyjnej, wskaźniki dotyczące realizacji lokalnej strategii rozwoju czy programu rewitalizacji.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z herbem Mszczonowa

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Alert obowiązuje od godz. 11:00 w dn. 22.06.2021 r. do godz. 03:00 w dn. 23.06.2021 r.

 • Wóz strażacki z drabiną stojący przed remizą strażacką we...

Spełnione marzenie mszczonowskich strażaków

Rodzina mszczonowskich strażaków powiększyła się we wtorek, 15 czerwca. Nie, nie o kolejnego członka organizacji a o niezwykle przydatny sprzęt ratowniczy. Mobilna drabina to pojazd, na który ochotnicy z miejskiej OSP czekali już od dawna.

 • Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Mszczonowie...

Muzyczna podróż po świecie Maklakiewiczów

We wtorek, 15 czerwca, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów wraz ze swoją wychowawczynią Wiolettą Dąbrowską, odwiedziła klasa II a z mszczonowskiej szkoły podstawowej. W murach historycznej kamienicy czekała na nich muzyczna podróż po świecie słynnego rodu, który kiedyś zamieszkiwał właśnie ten budynek.

 • Grafika promująca Dzień Przedsiębiorcy

Dzień Przedsiębiorcy

21 czerwca obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Właściciele małych i średnich firm stanowią 8% mieszkańców Polski, ale tworzą ponad 45% wszystkich miejsc pracy! Kupując produkty i usługi u lokalnych przedsiębiorców wspierasz lokalną społeczność i zwiększasz budżet swojego miasta.

 • Ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie METEO

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 18.06.2021 r. do godz. 20:00 w dn. 22.06.2021 r.

 • Ważny Komunikat z herbem gminy Mszczonów

Ważny komunikat

Burmistrz Mszczonowa zawiadamia, iż od dnia 1 lipca 2021r. każdy właściciel lub zarządca budynku mieszkalnego i niemieszkalnego będzie miał obowiązek złożyć w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw.

 • Łąka z kwiatami

GCI zaprasza po nasionka kwiatów!

W ramach współpracy z Kwietną Fundacją otrzymaliśmy pakiety startowe nasion roślin kwiatowych, które pozwolą na założenie własnej nanołączki w dużej donicy lub skrzynce balkonowej.

 • Ważny Komunikat z herbem gminy Mszczonów

Kontrola Kompostowników Przydomowych

Burmistrz Mszczonowa, informuje, iż od 05.07.2021r., na terenie gminy Mszczonów rozpocznie się kontrola kompostowników przydomowych, celem weryfikacji faktycznego posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów.

 • Ul z pszczołami

Ruszyła pomoc dla pszczelarzy

Od 28 maja do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy. Można to zrobić osobiście, z wykorzystaniem wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

 • Pole kukurydzy

Rolnicy, którzy ponieśli w 2020 r. straty w uprawach spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, mogą składać wnioski o pomoc

od 7 do 30 czerwca br. producenci rolni, którzy w swoich gospodarstwach ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2020 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą składać wnioski o udzielenie pomocy.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Ostatnie dni na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie za 2021 r. - biura powiatowe będą czynne dłużej

17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021. W związku z tym od 14 do 17 czerwca br.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

 • Uczestnicy jubileuszu 60-lecia małżeństwa Państwa...

Diamentowe 60 lat miłości

Przeżyć wspólnie sześć dekad – to wydaje się aż nieprawdopodobne, szczególnie we współczesnych czasach. Są jednak ludzie, których miłość połączyła tak silnie, że oparła się nie tylko chmurnym dniom, ale także losowi. Teresa i Czesław Bechciccy to właśnie jedno z takich wyjątkowych małżeństw.

 • Koncepcja zagospodarowania Placu Piłsudskiego w Mszczonowie

Drodzy Mieszkańcy,

serdecznie dziękuję za wszystkie głosy w ankiecie dotyczącej zagospodarowania Placu Piłsudskiego w Mszczonowie a także za czas, który poświęciliście na spisanie swoich uwag. Każdą z nich wnikliwie rozpatrzymy po zakończeniu badania. Potrwa ono jeszcze do 15 czerwca.

 • Paczka z upominkiem z okazji Dnia Dziecka schowana wśród...

MOK obdarował najmłodszych

Z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka niespodzianki dla najmłodszych mieszkańców przygotował Mszczonowski Ośrodek Kultury. Paczki oznaczone uśmiechniętą emotką można było zauważyć na terenie całego Mszczonowa. Szczególnie w miejscach tłumnie uczęszczanych przez dzieci – np. przy placówkach edukacyjnych i na placach zabaw.

 • Bal z okazji Dnia Dziecka

Bal z okazji Dnia Dziecka

W dniu 8 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Bal z okazji Dnia Dziecka. Niespodziankę przygotowali instruktorzy ze Szkoły Tańca DANCE WAY. Przy muzyce dzieci poznały układy taneczne znanych i lubianych utworów muzycznych.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Modernizacja gospodarstw: pięć naborów wniosków w jednym terminie

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała do 19 sierpnia 2021 r.

 • Ważny Komunikat

Nieodpłatna pomoc prawna

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się po umówieniu wizyty telefonicznie w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie pod numerem (46) 855 22 19 wew. 68

 • Pluszowy miś siedzący na krześle, na biurku stoi kielich z...

Czerwiec w Bibliotece

1 czerwca najmłodsi, którzy tego dnia zasilili swoje konta biblioteczne nowymi lekturami, mieli możliwość wzięcia udziału w losowaniu gadżetów bibliotecznych. Dodatkowo do wylosowania było kilka nagród, które na pewno umilą długie popołudnia w czasie nadchodzących wakacji. Dziękujemy za każdą wizytę w naszych bibliotekach. Zapraszamy do nas jak najczęściej!

 • Dzieci biorące udział w akcji czytelniczej

Akcja czytelnicza „Czytaj codziennie”

W II semestrze br. roku szkolnego wszyscy uczniowie klasy II pod kierunkiem pani dyrektor Grażyny Frelik brali udział w akcji „Czytaj codziennie”. Jej celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich integracja z rodzicami.

 

 • Szklany ul z pszczołami

Warsztaty edukacyjne „O pszczołach”

Ostatniego dnia maja dzieci z grup Kotki i Biedronki uczestniczyły w warsztatach poświęconych życiu pszczół. Zajęcia przeprowadziła p. Sylwia Glezner, która od lat zajmuje się pszczelarstwem i produkcją miodu. Warsztaty te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół oraz ich wpływem na otaczający nas świat.

 • Dzieci bawiące się na placu zabaw podczas obchodów z...

Dzień Dziecka

Jak co roku w naszym Przedszkolu 1 czerwca obchodzony był Dzień Dziecka - bardzo wyjątkowo i odświętnie. Każda z grup uczestniczyła w konkurencjach sportowo-tanecznych. Nie obyło się bez kolorowych balonów, muzycznych przebojów oraz głośnego dopingowania kolegów i koleżanek podczas wyścigów sportowych.

 • Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie podczas obchodów...

Inspirujący Dzień Dziecka w Szkole w Osuchowie

W dniu 1 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie obchodzono Dzień Dziecka. Tego dnia klasa 8 zorganizowała wiele atrakcji, mających na celu integrację wszystkich uczniów.

 • Grafika promująca spotkanie podróżnicze online

Spotkanie podróżnicze online

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie 18 czerwca 2021 o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie podróżnicze online. Podczas spotkania będziecie mogli odwiedzić nieznane miejsca Europy - z dala od utartych szlaków.

 • Kapłani odprawiający Mszę Święta z okazji obchodów 50...

Pół wieku Kapłaństwa Proboszcza Osuchowa

Parafia Osuchów w niedzielę 6 czerwca przeżywała niezwykłą uroczystość. Z okazji obchodów  50. rocznicy święceń kapłańskich ks. proboszcza Jerzego Witkowskiego przybył do niej biskup ordynariusz Diecezji Łowickiej prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba. 

 • Grafika z koncepcją zagospodarowania Placu Piłsudskiego i...

Drodzy Mieszkańcy,

do końca roku opracowany zostanie projekt zagospodarowania Placu Piłsudskiego i Nowego Rynku w Mszczonowie.

 • Ksiądz z parafii pw. Ojca Pio w asyście strażaków z OSP

Procesje Bożego Ciała w trzech parafiach Ziemi Mszczonowskiej

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Mszczonowie przeszła od kościoła farnego pw. Świętego Jana Chrzciciela do kaplicy Parafii pw. Świętego Ojca Pio. Wierni idąc  do czterech symbolicznych ołtarzy kroczyli za kapłanami,  niosącymi Przenajświętszy Sakrament - ks. proboszczem Sławomirem Tulinem oraz ks. wikariuszem Łukaszem Warzyńskim.

 • Dzieci bawiące się podczas zabawy z okazji Dnia Dziecka...

Dzień Dziecka w Mszczonowie

Podczas mszczonowskich obchodów Dnia Dziecka, jakie miały miejsce w miejskim amfiteatrze w sobotę 5 czerwca, dla najmłodszych mieszkańców przygotowano widowisko „Lady Fama Show” z udziałem   rozśpiewanej  Klary i wesołego Dyzia. Zabawa odbyła się pod hasłem: "Bezpiecznie, zdrowo, kolorowo".

 • Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski

Z obrad XXXII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 maja 2021 roku, odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, w trakcie której wysłuchano oceny zasobów pomocy społecznej i sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji a także podjęto uchwały w sprawie m.in. nadania nazwy miejskiej ulicy, zmian w bieżącym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648140

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat