Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.5.2021

Imieniny

Eryka, Feliksa, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Zbiornik retencyjny na tle Kościoła

 Wiosenny relaks na mszczonowskich błoniach

Błonia w Mszczonowie to nowe miejsce rekreacji i wypoczynku. Teren o powierzchni ok. 1,1 ha położony nad ciekiem Okrzeszą w zachodniej części miasta, zagospodarowano w ramach działań inwestycyjnych pn. „Rozwój i zagospodarowanie zieleni miejskiej w Mszczonowie”. Otwarcie błoni planowane jest na 20 marca 2021 r.

Zgodnie z planami w centrum tętniącego życiem miasta powstało miejsce, którego aranżacja pozwala na kontakt z przyrodą zarówno mieszkańcom jak i turystom. Na błoniach można spacerować, podziwiać przyrodę i kontemplować krajobraz, ale także poleżeć na trawie pod jabłonkami - zarówno tymi zachowanymi, jak i nowo nasadzonymi.

Nowa kompozycja przestrzenna w formie alejek i polan, pozwoliła na wykreowanie osi widokowych, interesujących zarówno z bliskiej jak i dalszej perspektywy. W najwyższym punkcie terenu została zamontowana luneta, która umożliwia zwiedzającym obserwacje otaczającego błonia krajobrazu.

W otoczeniu zbiornika retencyjnego posadzono różnorodne gatunki traw ozdobnych, które swoją formą zachwycać będą przez wszystkie pory roku. Nie bez powodu w ich sąsiedztwie ustawione zostały leżaki - szum traw z pewnością będzie koił zmysły i pobudzał wyobraźnię. Zastosowane elementy małej architektury zwiększyły komfort wypoczywających, swoją formą stylistyczną nawiązują do mebli miejskich wykorzystywanych w innych założeniach zieleni miasta.

To wyjątkowe miejsce powstało w ramach inwestycji „Rozwój i zagospodarowanie zieleni miejskiej”. Idea projektu, poza stworzeniem nowych miejsc wypoczynku, obejmowała działania związane z kreowaniem przestrzeni przyjaznych dla środowiska, mających wpływ na zwiększenie różnorodności biologicznej. Nieprzypadkowo zastosowano nawierzchnie ścieżek przepuszczalne dla wody i gatunki roślin przyjazne dla innych organizmów żywych. Wszystkie elementy zagospodarowania starannie dobrano do charakteru miejsca.  

 Wiodącym celem działań podejmowanych w ramach inwestycji było przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatycznym oraz podniesienie wartości przyrodniczej środowiska miejskiego. Zwiększenie powierzchni biologicznie czynnych w granicach miasta to działanie istotne również dla poprawy jakości środowiska i komfortu życia mieszkańców.  

Zapraszamy - przekonaj się sam! Złap pierwsze promienie wiosennego słońca i odpocznij w sercu Mszczonowa!

Jednostka Realizująca Projekt

  • Leżaki na błoniach
  • Zbiornik retencyjny znajdujący przy kościele Świętego
  • Zbiornik retencyjny znajdujący przy kościele
  • Logo Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ,...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7230605

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat