Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Para z suchego lodu

Warsztaty edukacyjne

W dniu 24 lutego w najmłodszej grupie Słoneczka odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące właściwości suchego lodu. W trakcie spotkania dzieci wraz z zaproszonym gościem oglądały suchy lód oraz miały możliwość zabawy z parą wodną powstałą z jego sublimacji.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,...

Fundusze na na ochronę wód przed azotanami

Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej, niż zakładano pierwotnie, rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

Radnemu Markowi Baumelowi

z powodu śmierci

mamy

składają

    Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Ważny Komunikat z herbem Mszczonowa

Obowiązek informacyjny Mieszkańców związany z wymianą/instalacją źródła ciepła

W dniu 8 września 2020 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę nr 115/20 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 08 września 2020 r. w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim, w których zostały przekroczone poziomy dopuszczalne i docelowe substancji w powietrzu.

 • Dzieci wykonujące kartki okolicznościowe

XIX Światowy Dzień Chorego

W lutym tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach zaangażowali się w wykonanie kart okolicznościowych dla chorych przebywających pod opieką HOSPICJUM „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy.

 • Uczniowie siedzący na podłodze i na ławce na tle tablicy...

Dzień zakochanych

W dniu 15 lutego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Bobrowcach obchodzili Dzień Zakochanych. Do święta przygotowywali się przez kilka dni pracując nad wykonaniem kart z życzeniami i ozdób do klas oraz na szkolny korytarz.

 • Herb Mszczonowa

Ważny komunikat

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, dla obrębów ewidencyjnych Gminy Mszczonów.

 

 • Sadza płonie, czad zabija, dom z kominem, czyść komin

Czad zabija!

Nie ma zapachu i smaku, jest niewidoczny. Czad. Każdego roku tlenek węgla zabija w Polsce ponad 100 osób a prawie 2 tys. kolejnych podtruwa. O tym, że problem ten pojawia się także na terenie naszej gminy niech świadczą interwencje w sprawie czadu, które podejmują druhowie z okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • Alert dot. jakości powietrza

Uwaga SMOG

Na dzień 23.02.2021 r.  prognozowane jest przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 - alert obejmuje obszar całego województwa mazowieckiego.

 • Ikonografia promująca klasę zapewniającą...

Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy.

 • Bałwanki ze śniegu wykonane przez dzieci z Przedszkola...

Zimowe zabawy przedszkolaków

W środę, 17 lutego, przedszkolaki uczestniczyły w zimowych zabawach na placu znajdującym się na terenie przedszkola. Dzieci miały możliwość korzystania uroków zimy, bawienia się na świeżym powietrzu, rzucania śniegowymi kulkami i lepienia bałwanów.

 • Grafika promująca e-pit

Twój e-PIT 2020 czeka na ciebie od 15 lutego na e-US

Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.

 • Logo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Konkursy ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego przez organizacje pozarządowe w 2021 roku

Delegatura w Żyrardowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie uprzejmie informuje, że Samorząd Województwa Mazowieckiego ustalił oraz podał do publicznej wiadomości planowane terminy ogłaszania otwartych konkursów ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego przez organizacje pozarządowe w 2021 roku.

 • Ostrzeżenie meteo

Uwaga marznące opady

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź, alert obowiązuje od godz. 08:00 w dn. 19.02.2021 r. do godz. 23:00 w dn. 19.02.2021 r.

 • Gazeta "Dziennik Gazeta Prawna" - "Perły Samorządu 2021"

Śmieci kosztują coraz więcej

Poniżej prezentujemy tekst artykułu Patrycji Otto, który ukazał się w dodatku do dziennika „Gazeta Prawna” 2021, nr 32 (5440), s. 1 i 3. Warto zapoznać się z jego treścią.

 

 • Ostrzeżenie meteo

Uwaga może być ślisko!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -7°C, temperatura minimalna gruntu około -9°C, alert obowiązuje od godz. 19:30 w dn. 17.02.2021 r. do godz. 07:30 w dn. 18.02.2021 r.

 • Mydełka wykonywane przez dzieci z przedszkola

Twórcze warsztaty dla dzieci

15 lutego dzieci z grup Kotki, Motylki, Żabki, Zajączki i Biedronki uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Warsztaty przeprowadzone były przez panią Natalię, która z chęcią pokazywała najmłodszym tajniki robienia tych pachnących środków higieny.

 • Przedszkolaki podczas świętowania Walentynek

Radosne Walentynki najmłodszych

Walentynki obchodzimy bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Zainteresowanie tym świętem wykazały również dzieci z naszego przedszkola.

 • Ostrzeżenie meteo

Uwaga może być ślisko!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź, alert obowiązuje od godz. 00:00 w dn. 17.02.2021 r. do godz. 11:00 w dn. 17.02.2021 r.

 • Produkty na pączki, które były przeznaczone na cele...

Siepomaga w Lutkówce

Siepomaga to hasło, które w ostatnich dniach towarzyszyło uczniom, rodzicom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Wiśniewskiego w Lutkówce podczas akcji charytatywnej organizowanej przez klasę ósmą.

 • Tężnia i skwer przykryty śniegiem

Zimowe pejzaże

Wiosna jest zielona, lato mieni się złotem a jesień koloruje świat brązem i czerwienią. Zima z kolei jest biała. To taki zupełnie niezwykły czas, gdy świat zupełnie się zmienia, przykryty śnieżną kołderką.

 • Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach...

Walentynki przedszkolaków

W dniu 15 lutego w Oddziale Przedszkolnym w Bobrowcach obchodzony był Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki. Dzieci uczciły to święto zakładając czerwone ubrania.

 • Ostrzeżenie meteo

Silny Mróz

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym mrozem, temperatura minimalna w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h. Alert obowiązuje od godz. 20:00 w dn. 12.02.2021 r. do godz. 09:00 w dn. 13.02.2021 r.

 • Ostrzeżenie meteo

Dziś w nocy będzie silny mróz

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym mrozem, temperatura minimalna w nocy od -18°C miejscami na północy do -14°C na południu. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, alert obowiązuje od godz. 20:00 w dn. 11.02.2021 r. do godz. 09:00 w dn. 12.02.2021 r.

 • Ulotka Ubankowienie

Kampania ZUS – „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

 • Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Bobrowcach

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Bobrowcach obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu z hasłem przewodnim tegorocznej edycji „Działajmy razem”.

 • Plakat promujący ogólnopolski konkurs dla dzieci...

Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Komunikat o ruzyku przekroczenia wystąpienia przekroczenia...

Uwaga! SMOG

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Od godz. 8.00 dnia 10.02.2021 r. do godz. 24.00 dnia 10.02.2021 r.

 • Kościół pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela z lat...

Co wydarzyło się w Mszczonowie i okolicach na początku pamiętnego roku 1945

16 stycznia obchodziliśmy 76. rocznicę zakończenia okupacji hitlerowskiej w Mszczonowie. Warto pamiętać, że wojska radzieckie z naszego miasteczka wypędziły Niemców dzień wcześniej niż z Warszawy.

 • Przedszkolaki w strojach karnawałowych podczas zabawy...

Przedszkolny karnawał

Karnawał to czas zabaw tanecznych, pląsów i wesołej zabawy dla wszystkich naszych przedszkolaków. W tym czasie dzieci czekają na niezwykły dzień, w którym odbywa się bal karnawałowy. 

 • Plakat informujący o bezpłatnych badaniach słuchu. Na...

Bezpłatne badanie słuchu

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 15 Lutego wykonać bezpłatne badanie. Samochód (SŁUCHOBUS) z gabinetem do badań zaparkuje przed Urzędem Miasta.

 • Plakat promujący nabór na rachmistrzów. Przedstawia...

Nabór na rachmistrzów spisowych został przedłużony

Centralne Biuro Spisowe wydłużyło termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych. Osoby chcące podjąć się funkcji rachmistrza spisowego mogą składać swoje kandydatury  do 16 lutego 2021 roku. 

 • Herb Mszczonowa

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Podinspektor/ Inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego- NA CZAS ZASTĘPSTWA.

 • Logotypy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Informacja o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Gmina Mszczonów, Beneficjent projektu pn. „Budowa Punktów Selektywnych Zbiórek Odpadów Komunalnych na terenie Gmin: Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice” nr POIS.02.02.00-00-0029/19 w ramach działania 2.2 oś priorytetowa II

 • Logo Unii Europejskiej i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Gminne inwestycje

Styczeń jako miesiąc rozpoczynający kolejny rok jest idealnym czasem, by dokonywać podsumowań. Warto więc bliżej przyjrzeć się ostatnio zakończonym i powoli dobiegającym końca inwestycjom.

 • Logo Poczty Polskiej

Poczta Polska szuka chętnych do otwarcia Agencji Pocztowej w Mszczonowie

Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową w Mszczonowie. Poczta zapewnia: szkolenie, stałe wynagrodzenie, a przy wyższych obrotach – atrakcyjną prowizję.

 • Plakat informujący o otwarciu basenu i lodowiska

Termy Mszczonów od 12 lutego będą otwarte

Wreszcie dobra wiadomość! 12 lutego 2021r. o godzinie 09.00 zostaną otwarte Termy Mszczonów (basen oraz lodowisko).

 • Nabór na stanowisko Informatyka w Urzędzie Miejskim w...

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze Informatyk w Wydziale Organizacyjnym i Obsługi Rady Miejskiej. 

 • Metalowe serce na nakrętki plastikowe

Serca wypełnione dobrem i… nakrętkami

We wrześniu minionego roku, podczas zebrania rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie, powstał pomysł, by zorganizować miejsce, w którym zbierane będą plastikowe nakrętki. Okazało się bowiem, że w wielu domach są one odkładane podczas segregacji odpadów, ale nie każdy wie, co zrobić, by dzięki nim wesprzeć jedną z charytatywnych inicjatyw.

 • Bal Karnawołowy w Miejskim Przedszkolu

Karnawałowa zabawa przedszkolaków

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Zabawa ta jest wspaniałą atrakcją, lubianą przez każde dziecko i dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było w środę, 3 lutego, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez p. Łukasza Kosińskiego ze Szkoły Tańca FLASH.

 • Sesja Rady Miejskiej - on-line

Z obrad XXVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 27 stycznia 2021 roku, odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której zatwierdzono zmiany w budżecie gminy oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej a także podjęto decyzję o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi żyrardowskiemu. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Ostrzeżenie meteo

Uwaga może być ślisko

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, alert obowiązuje od godz. 05:00 w dn. 04.02.2021 r. do godz. 09:00 w dn. 04.02.2021 r.

 • Herb Mszczonowa

Komunikat w sprawie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Miejski w Mszczonowie informuje wszystkich producentów rolnych, że w terminie od dnia 1 lutego do dnia 1 marca 2021 r. należy złożyć do Burmistrza Mszczonowa wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w ramach limitu określonego na 2021 rok.    

 • Screen z komisji, która odbyła się za pośrednictwem MS Teams

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 20 stycznia 2021 r.

Podczas styczniowych obrad Rady Miejskiej w Mszczonowie zgromadzili się członkowie wszystkich, działających w jej ramach, Komisji. Spotkanie odbywało się w trybie online a jego głównym tematem było zaopiniowanie materiałów na kolejną sesję. Wspólne posiedzenie poprowadził przewodniczący RM Łukasz Koperski.

 • Kondukt żałobny

Ostatnie pożegnanie śp. Jacka Zielonki

Żałobna Msza śp. Jacka Zielonki odbyła się w sobotę, 30 stycznia, w kościele farnym w Mszczonowie. Wieloletniego kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Mszczonów, muzyka, wychowawcę młodzieży, nauczyciela ze Szkół Podstawowych w Mszczonowie i Radziejowicach pożegnała rodzina, a także wielu przyjaciół oraz znajomych.

 • plakat promujący przekazanie 1odatku dla Stowarzyszenia...

Przekaż 1% - podaruj uśmiech!

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” w Mszczonowie zwraca się do wszystkich podatników z gorącą prośbą o przekazywanie 1% na cel naszej organizacji. Za każdą wpłaconą kwotę z całego serca dziękujemy! Szczegółowe informacje na załączonej ulotce.

 • Plakat informujący o naborze do klubu sportowego...

Nabór do sekcji piłkarskiej KS „Mszczonowianka”

Klub Sportowy „Mszczonowianka” serdecznie zaprasza chłopców z roczników 2002-2013 na zajęcia sekcji piłkarskiej. Szczegóły w załączonej ulotce.

 • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w...

Przedszkolaki z Osuchowa dla Babć i Dziadków  

Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego ich święto uczciliśmy w szczególny sposób! Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież są to chwile poświęcone naszym kochanym babciom i dziadkom.

 • Tablica przedszkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka

,,Dzień Babci i Dziadka” w Miejskim Przedszkolu nr 1

W dniach 21 i 22 stycznia dzieci z naszego przedszkola świętowały wyjątkowe święto, czyli Dzień Babci i Dziadka. W tym roku obchody były inne niż te, które odbywały się corocznie do tej pory, z powodu panującej pandemii i związanych z nią ograniczeń.

 • Tablica z działaniami matematycznymi

Matematyczny sukces ucznia osuchowskiej szkoły

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Bartosz Jakubiak – zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu matematycznego.

 • Plakat informujący o naborze na rachmistrzów

Otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Burmistrz Mszczonowa - Gminny Komisarz Spisowy w Mszczonowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. Narodowego Spisu Powszechnego - NSP 2021.

 • Reprezentanci Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego...

W Puszczy Bolimowskiej zapłonęły znicze pamięci

Przedstawiciele dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeń historycznych wspólnie oddali hołd Bohaterom Powstania Styczniowego. Reprezentanci Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i Stowarzyszenia Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej zapalili znicze pamięci i zaciągnęli wartę honorową przy obelisku, upamiętniającym powstańców poległych w bitwie, jaka w 1863 roku stoczona została w okolicach wsi Budy Bolimowskie (dziś Joachimów-Mogiły).

 • Przedstawiciele Rady Miejskiej i rekonstruktorzy podczas...

Powstańcy styczniowi wiecznie żywi w naszej pamięci

Mszczonowianie uczcili 158. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W niedzielę 24 stycznia za uczestników największego zrywu narodowowyzwoleńczego odprawiona została Msza Święta, którą celebrował dziekan Dekanatu Mszczonów – ks. prałat Tadeusz Przybylski. Do mszczonowskiej fary z okazji powstańczych obchodów przybyli przedstawiciele lokalnego samorządu.

 • Zawodniczki Trójki Żyrardów i UKS OLIMPIJCZYK Mszczonów po...

Mimo wyniku to był dobry mecz

Spotkanie Trójki Żyrardów z UKS OLIMPIJCZYK Mszczonów, które odbyło się w czwartek, 28 stycznia, nie przyniosło niespodzianki. Faworytki spotkania nie zawiodły. Wyżej notowane żyrardowianki zwyciężyły 56:42. Mszczonowianki w ostatniej kwarcie pokazały, że potrafią walczyć. Z uporem odrabiały straty.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660323

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat