Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • życzenia Noworoczne

Życzenia noworoczne

Nadszedł 31 grudnia przedziwnego roku 2020, który już powoli dobiega końca. Wielu z nas żegna go bez żalu, wręcz z ulgą, ale mamy nadzieję, że znajdą się wśród Was i tacy, którzy mijające dwanaście miesięcy oceniają pozytywnie.

 • Świętowanie dzieci z oddziału Przedszkolnego

Przedszkolne świętowanie

Wigilia to symboliczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. 22 grudnia był również bardzo ważnym dniem dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. 

 • Pierniczki wykonane przez przedszkolaki z Oddziału...

Ozdabianie pierniczków

17 grudnia był długo wyczekiwaną datą dla dzieci. W tym dniu przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach mogły wykazać się kreatywnością i zdolnościami manualnymi podczas ozdabiania pierników.

 • Świąteczno Noworoczna niespodzianka od uczniów Szkoły...

Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie

Przedstawiamy informacje dotyczące działalności Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej z Mszczonowa podczas wizyty w...

Przedświąteczna wycieczka SKO-wiczów do banku  

Jak co roku SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie postanowili odwiedzić lokalny Bank PKO BP - to tu wędrują nasze oszczędności wpłacane na książeczki i konta SKO. Placówkę tę odwiedzamy często, ale wycieczka przedświąteczna jest zawsze wyjątkowa.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga gęste marznące mgły

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem gęstych mgieł ograniczających widzialność od 50 m do 200 m, lokalnie marznące i powodujące, że nawierzchnie dróg i chodników staną się śliskie., alert obowiązuje od godz. 20:00 w dn. 30.12.2020 r. do godz. 08:00 w dn. 01.01.2021 r.

 • Błonia

Mszczonów coraz bardziej zielony

Pewnie każdy mieszkaniec miasta chciałby, żeby w jego okolicy znajdowało się jak najwięcej elementów przyrody. Oczywiście, miejska zieleń nigdy nie zastąpi wyprawy na łono natury, jednak w jej otoczeniu czas spędza się nie tylko przyjemniej, ale także zdrowiej.

 • Członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego...

Tak minął strzelecki rok 2020

Rok 2020 był wyjątkowy dla wszystkich i niemalże w niczym niepodobny do lat wcześniejszych. Członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz Strzelcy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej, jaka działa w ramach MSH, także będą go tak wspominać.

 • Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego w Mszczonowie w diu...

Funkcjonowanie instytucji w okresie Noworocznym

Przedstawiamy informacje dotyczące funkcjonowania instytucji w okresie noworocznym:

 • Życzenia dla mieszkańców gminy Mszczonów

Życzenia Świąteczne

Zbliża się Boże Narodzenie oraz moment powitania Nowego Roku. Sytuacja na świecie sprawiła, że tym razem spędzimy je trochę inaczej niż w latach poprzednich.

 • Nabór na stanowisko Informatyka w Urzędzie Miejskim w...

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze Informatyk w Wydziale Organizacyjnym i Obsługi Rady Miejskiej. 

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Wnioski na małe przetwórstwo i RHD do czwartku, a osobiście tylko do środy

24 grudnia tego roku będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o wsparcie finansowe przez tych rolników, którzy chcą rozwijać małe przetwórstwo lub rolniczy handel detaliczny.

 • Paczki w ramach "Szlachetnej paczki"

„Razem na Święta” 2020

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Kan. M. Lipskiego  w Osuchowie wraz z oddziałem przedszkolnym wzięli udział w akcji „Razem na Święta”.

 • Z obrad XXVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie -...

Z obrad XXVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 16 grudnia 2020 roku, odbyła się XXVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której podjęto uchwały w sprawie m.in. przyjęcia uchwały budżetowej na 2021 r., utworzenia Klubu Senior + oraz odwołania i powołania nowego skarbnika gminy. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Ozdoba choinkowa, lata 70-te

Czar dawnych świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie zbliża się ogromnymi krokami. W tym szczególnym czasie przygotowań do tych pięknych świąt warto pokazać jak kiedyś ludzie, pozbawieni cudów techniki a jednak bliżsi sobie nawzajem, spędzali ten magiczny czas od Adwentu do zakończenia karnawału, przeplatając prastare pogańskie obyczaje z chrześcijańską tradycją a uśmiechy szczęścia z chwilami zadumy.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga gęste mgły

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem gęstych mgieł ograniczających widzialność do 100m, alert obowiązuje od godz. 18:00 w dn. 18.12.2020 r. do godz. 10:00 w dn. 19.12.2020 r.

 • Okładka folderu „50 lat Polskiego Związku Emerytów,...

Folder „50 lat Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie”

W tym roku obchodziliśmy 50-lecie powstania mszczonowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z tej okazji PZERiI we współpracy z Gminnym Centrum informacji (skład i korekta) stworzył okolicznościowy folder podsumowujący pół wieku historii lokalnej organizacji seniorów. Zachęcamy do podróży w przeszłość, szlakiem dziejów Związku.

 • Komunikat

Ważny komunikat

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu od godz. 9.00 dnia 17.12.2020 r. do godz. 24.00 dnia 17.12.2020 r. 

 • Plakat promujący nabór do Klubu Seniora +

Nabór do Klubu Seniora +

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie ogłasza nabór uczestników do Klubu Senior +

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga gęste mgły

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem gęstych mgieł ograniczających widzialność do 100m, alert obowiązuje od godz. 19:00 w dn. 16.12.2020 r. do godz. 09:00 w dn. 17.12.2020 r.

 • Nabór na stanowisko Informatyka w Urzędzie Miejskim w...

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Mszczonowa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze Informatyk w Wydziale Organizacyjnym i Obsługi Rady Miejskiej. 

 

 • Screen z zajęć z kodowania

Mszczonowscy #SuperKoderzy

W dniach 1-2 grudnia oraz 8-9 grudnia 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie brali udział w warsztatach programistycznych prowadzonych przez Fundację Girls Code Fun w ramach projektu #SuperKoderzy.

 • Ozdoba świateczna w Parku Miejskim

Świąteczny Mszczonów

Grudzień to czas, gdy wszyscy czujemy już atmosferę świąt. Powoli planujemy uroczystą wieczerzę wigilijną i intensywnie rozmyślamy nad prezentami dla swoich bliskich.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

 • Radni Miasta Mszczonowa z Dyrektor Gminnego Centrum...

Mszczonowianie oddali hołd ofiarom Stanu Wojennego

W  niedzielę 13 grudnia w  kościele farnym w Mszczonowie została  odprawiona Msza Święta w intencji Ofiar stanu wojennego. Eucharystię celebrował ks. dziekan Tadeusz Przybylski, proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela. We Mszy uczestniczyli m.in. przedstawiciele gminnego i powiatowego  samorządu.

 • Nagroda „Symbol Dekady 2011-2020”

Mszczonów symbolem samorządności

W czwartek, 10 grudnia, w gabinecie burmistrza odbyło się symboliczne wręczenie nagrody – tytułu „Symbol Dekady 2011-2020”, który otrzymała gmina Mszczonów. 

 • Karykatura z broszury wydanej w drugim obiegu

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 r. o godz. 6 Polskie Radio wyemitowało przemówienie generała Wojciecha Jaruzelskiego, w którym ogłosił on wprowadzenie stanu wojennego.

 • Logo Mszczonowskiego Ośrodka Kultury

Zachęcamy do głosowania w konkursach MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zachęca, by dołączyć do grup na facebooku i zagłosować na wybraną kartkę świąteczną i wizerunek Mikołaja.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne z 10 grudnia 2020

Uwaga marznące opady

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem słabych opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mżawki, powodujących gołoledź, alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 10.12.2020 r. do godz. 03:00 w dn. 11.12.2020 r.

 • Plakat informujący o pomocy

Pomoc dla rolników z Funduszu Gwarancji Rolnych

PT KRUS w Żyrardowie zachęca do zapoznania się z informacją Ministerstwa Rolnictwa  i Rozwoju Wsi  w temacie pomocy skierowanej  z Funduszu Gwarancji Rolnych do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w sektorze rolnym i przetwórstwie rolno spożywczym.

 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Od 01 grudnia 2020 r - Nowe kwoty przychodu decydują o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczenia emerytalno-rentowego z KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 01 grudnia 2020 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu z tyt. wykonywania działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego ( np. z tytułu zatrudnienia) powodujące zmniejszenie lub zwieszenie świadczenia emerytalno-rentowego.

 • Baner - z lewej strony logo Solidarności z informacją o...

Wystawa poświęcona rocznicy wybuchu stanu wojennego

Z okazji przypadającej w tym roku 39. rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce zapraszamy na okolicznościową wystawę „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu” w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Wrzutnia do której można wrzucić wypożyczone z biblioteki...

Bezpieczny zwrot książek do Biblioteki – WRZUTNIA

Wszystkich Czytelników, którzy preferują bezpieczny zwrot książek, Biblioteka zachęca do skorzystania ze swojej nowej oferty – WRZUTNI KSIĄŻEK.

 • Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im...

Mikołaju, Mikołaju… przybądź do nas z dalekiego kraju!

Do oddziału przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie Święty Mikołaj zawitał 7 grudnia. 

 • Certyfikat udziału w code week

Krzysiu, dołącz to do wieści ze szkoły podstawowej w Mszczonowie - Code Week

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. i realizowana w całej Europie. Ma na celu promocję programowania. 

 • Paweł Wiśniewski z ratownikami medycznymi pracującymi na...

Dobrodzieje z Mszczonowa

Podczas wirtualnej Gali Społecznika Roku Ziemi Żyrardowskiej 2020 rozstrzygnięto konkurs „Dobrodzieje Ziemi Żyrardowskiej”, ogłoszony przez Żyrardowską Federację Organizacji Społecznych „DZIAŁAJ.MY”.

 • Komendant z policjantami i przedstawicielami władzy...

Lokalna Policja otrzymała nowe samochody

Dwa nowe Hyundaie Tucson zostały przekazane lokalnej Policji w czwartek, 3 grudnia. Uroczystego wręczenia kluczyków pod Komisariatem Policji w Mszczonowie dokonali Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek i Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga możliwa gołoledź

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź, alert obowiązuje od godz. 03:00 w dn. 08.12.2020 r. do godz. 13:00 w dn. 08.12.2020 r.

 • Przewodniczący Łukasz Koperski

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 9 grudnia 2020 r.

Podczas grudniowych obrad Rady Miejskiej w Mszczonowie zgromadzili się członkowie wszystkich, działających w jej ramach, Komisji. Spotkanie odbywało się w trybie online a jego głównym tematem było zaopiniowanie materiałów na kolejną sesję. Wspólne posiedzenie poprowadził przewodniczący RM Łukasz Koperski.

 • Uczestnicy warsztatów "Matematyka w kuchni"

mPotęga – działamy online!

Zgodnie z harmonogramem działań przewidzianych w projekcie „Matematyka – bez niej ani rusz!”, 30 listopada odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców pt. „Matematyka w kuchni”.

 • Wystawa z okazji rocznicy wybuchu stanu wojennego

Wystawa z okazji rocznicy wybuchu stanu wojennego

W niedzielę, 6 grudnia, w kościele farnym w Mszczonowie zainstalowana została wystawa pn. „Solidarność w okresie stanu wojennego, czyli jak walczono o wolność i godność narodu”.

 • Basen Deepspot

Basen Deepspot z rekordem Guinnessa!

Nie ma chyba człowieka, który nigdy nie słyszał o Księdze rekordów Guinnessa, choć z reguły kojarzy się ona z czymś mitycznym. Tymczasem w czwartek, 3 grudnia, próbę pobicia jednego z zapisanych w niej osiągnięć podjęto w Mszczonowie, w Deepspocie, zlokalizowanym w sąsiedztwie lokalnych Term.

 • Plakat informujący o konkursie

Świąteczny konkurs Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na świąteczną okładkę książki. Szczegóły na plakacie i na stronie instytucji: https://biblioteka.mszczonow.pl/

 • Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie

Zabawa mikołajkowa w Miejskim Przedszkolu nr 1

W dniu 1 grudnia w naszej placówce odbyła się zabawa mikołajkowa. Przedszkolaki przebrane w swoje świąteczne stroje uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach i konkursach.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga gołoledź

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wystąpieniem opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź- alert obowiązuje od godz. 16:00 w dn. 03.12.2020 r. do godz. 08:00 w dn. 04.12.2020 r.

 • Plakat informujący o konkursie

Konkurs Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w konkursie plastycznym „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020”.

 • Plakat z Mikołajem informujący o konkursie

Konkurs „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie świątecznym „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”. Jakie będzie Wasze zadanie? 

 • Godziny otwarcie lodowiska

Godziny otwarcia lodowiska na Termach

Pogoda coraz chłodniejsza, ale warto nie porzucać aktywności fizycznej. Do udziału w zimowej zabawie zaprasza lodowisko zlokalizowane na Termach. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia i cen biletów na załączonej ulotce. Serdecznie zapraszamy!

 • Informacja o projekcie

OSP Zbiroża z nowym wyposażeniem

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbiroży wzbogaciła się o nowe wyposażenie. Do remizy trafiło siedem kompletów ubrań specjalnych PREDATOR, wyprodukowanych przez firmę Scantex. Najwyższej jakości sprzęt będzie chronił ochotników zarówno podczas akcji pożarniczych jak i przy ratownictwie drogowym.

 • Umawianie Wizyt w Urzędzie Skarbowym

Umów wizytę w urzędzie skarbowym!

Każdy może umówić wizytę w dogodnym dla siebie terminie przez Internet, telefon lub osobiście w urzędzie. 

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Uwaga, 30 listopada rozpoczęły się…

W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020.

 • Nauka przez zabawę

Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Informatyczny InstaLogik

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatyczny InstaLogik.

 • Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces! - grafika

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

 • lodowisko

Otwarcie lodowiska

W sobotę, 5 grudnia, rozpocznie się kolejny sezon funkcjonowania lodowiska na mszczonowskich Termach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660319

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat