Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Przewodniczący Łukasz Koperski

Z obrad XXVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 25 listopada 2020 roku, odbyła się XXVI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie. Pierwszy raz w historii miała ona charakter spotkania online. W jego trakcie wysłuchano informacji dotyczących oświaty w gminie Mszczonów a także podjęto uchwały m.in. w sprawie nadania tytułów „Zasłużony dla Gminy Mszczonów”, rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego fragmenty miejscowości Grabce Józefpolskie i Marków-Towarzystwo.

 • Altana w miejscowości Gąba

W Gąbie dbają o historię i myślą o przyszłości

Skryta pomiędzy polami i lasami Gąba to jedna z wielu miejscowości w gminie Mszczonów. Choć za sprawą ograniczeń obecny rok był trudny dla wielu ludzi, to jednak dzięki zaangażowaniu sołtysa, Sylwestra Legięckiego, oraz lokalnej społeczności, odnowiono ważne dla mieszkańców obiekty oraz postawiono altankę, która odtąd służy sąsiedzkim spotkaniom.

 • Herb Mszczonowa

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie gminy Mszczonów

W związku z zakończeniem prac terenowych związanych z inwentaryzacją źródeł ciepła na terenie Gminy Mszczonów, zwracamy się z prośbą do osób, które były na kwarantannie bądź nieobecne podczas wizyty ankieterów i na dzień dzisiejszy nie wypełniły ankiety,  o przekazanie informacji o posiadanym źródle ciepła telefonicznie na numer infolinii firmy EkoDialog:

 • Zdjęcie nagród w konkursie „Ze spisaniem nie czekajcie i...

Konkurs „Ze spisaniem nie czekajcie i gadżety otrzymajcie!”

Drogi Rolniku,

dopełniłeś już obowiązku spisowego? Jeśli nie a masz z tym problem, zapraszamy do Gminnych Punktów Spisowych – zadzwoń i umów się, by uzyskać wsparcie. Na osoby, które każdego dnia zgłoszą się pierwsze, czekają gadżety spisowe w ramach konkursu „Ze spisaniem nie czekajcie i gadżety otrzymajcie!”.

 • Mszczonowscy strażacy z przełomu lat 20-tych i 30-tych XXw

Mszczonowscy strażacy ratują już od 140 lat

Nie sposób chyba przecenić ich działalności. Ludzi, którzy ryzykując własnym życiem ratują zdrowie i mienie innych. Strażacy-ochotnicy w Mszczonowie działają już od 140 lat - to prawie półtora wieku społecznej służby, która zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom oraz odwiedzającym gminę.

 • Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych - grafika

Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

 • Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie...

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO.

 • Plakat informujący o konferencji

Zaproszenie na konferencję

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK) we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) zapraszają dyrektorów i nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół, przedstawicieli organów prowadzących szkoły oraz przedstawicieli administracji lokalnej z terenu Mazowsza na konferencję online Wsparcie szkół w Projekcie „Lekcja: Enter” organizowaną w ramach realizacji grantu TIK TO MY.

 • Laureat konkursu KRUS

Konkurs fotograficzny pn. Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w obiektywie rolnika-rozstrzygnięty.

W dniu 30.10.2020 r w Placówce Terenowej KRUS w Żyrardowie  odbyło się podsumowanie gminnego konkursu fotograficznego dla rolników na samodzielnie zidentyfikowanie zagrożeń wypadkowych w gospodarstwie rolnym i wykonanie rozwiązań zwiększających bhp   w gospodarstwie rolnym pod nazwą ,,Bezpieczne Gospodarstwo rolne w obiektywie rolnika”.

 • Uczestniczki Zajęć Umuzykalniających

Z patriotyczną pieśnią na ustach

Jeszcze w październiku na Facebooku „Merkuriusza Mszczonowskiego” pokazywaliśmy Wam zdjęcia z naszego „studia nagraniowego” i obiecywaliśmy muzyczną niespodziankę.

 • Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach

Przedszkolaki też świętowały

12 listopada przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach świętowały 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu maluchy przybyły do przedszkola odświętnie ubrane.

 • Komin z dymem zanieczyszczającym powietrze

Kary za zanieczyszczanie powietrza

W dniu 8 września 2020 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę nr 115/20 w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim, w których zostały przekroczone poziomy dopuszczalne i docelowe substancji w powietrzu (skrót: POP). 

 • Plakat Konkursu „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”

Konkurs „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie świątecznym „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”. Jakie będzie Wasze zadanie? Tego dowiecie się z poniższych plików. Znajdziecie tam również kartę zgłoszeniową.

 • Plakat Konkursu Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020

Konkurs Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w konkursie plastycznym „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020”. Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszeniowa dostępne w poniższych plikach.

 • Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie

Szkoła do hymnu

Miejskie Przedszkole nr 1 po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 • Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Wypełnij ankietę – pomóż nam zaplanować ofertę Izby Pamięci!

Gminne Centrum Informacji zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej oferty Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Kwestionariusz jest całkowicie anonimowy a jego wypełnienie zajmie ok. 5 minut. Czekamy na Wasze sugestie!

Link do ankiety:https://bit.ly/3f5GFts

 • Plakat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej.

 • Plakat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Nie czekaj ze spisem rolnym, aż nastanie noc. Spisz się szybko i wygraj koc!

Atrakcyjne nagrody czekają na rolników z województwa mazowieckiego, którzy szybko spiszą swoje gospodarstwo rolne korzystając z samospisu internetowego. W pierwszej turze akcji „Najszybsi w PSR każdego dnia” do zwycięzców trafią wygodne i praktyczne koce piknikowe.

 • Wykonawcy utworu "Przybyli ułani pod okienko"

Z piosenką i ułanami „pod okienkiem”

Utworem „Przybyli ułani pod okienko” zamykamy nasz tydzień z pieśniami patriotycznymi, które wykonali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych przez Gminne Centrum Informacji w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Uczestniczki Zajęć Umuzykalniających

Muzycznym szlakiem „Pierwszej Kadrowej”

Kontynuujemy nasz tydzień z pieśnią patriotyczną. Tym razem z uczestnikami naszych zajęć umuzykalniających prezentujemy utwór „Pierwsza Kadrowa”.

 • Maszt z flagami

Święto narodowe w dobie pandemii

W tym roku nie dane nam było hucznie obchodzić Święta Narodowego. Obostrzenia sanitarne, wynikłe z powodu pandemii, uniemożliwiły zorganizowanie gminnych uroczystości, w których co roku uczestniczyły setki mieszkańców Ziemi Mszczonowskiej.

 • Chryzantemy pod pomnikiem św. Jana Pawła II

Zapraszamy po chryzantemy!

Od godzin południowych, 12 listopada (czwartek) na parkingu przy nowym cmentarzu w Mszczonowie będzie można odebrać darmowe chryzantemy. Apelujemy o zachowanie ostrożności i reżimu sanitarnego!

 • Przewodniczący Łukasz Koperski

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 18 listopada 2020 r.

Podczas listopadowych obrad Rady Miejskiej w Mszczonowie zgromadzili się członkowie wszystkich, działających w jej ramach, Komisji. Spotkanie odbywało się w trybie online a jego głównym tematem był stan gminnej oświaty. W trakcie obrad zaopiniowano również materiały na sesję. Wspólne posiedzenie poprowadził przewodniczący RM Łukasz Koperski.

Bezpłatne badania słuchu

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 17 Listopada wykonać bezpłatne badanie. Samochód (SŁUCHOBUS) z gabinetem do badań zaparkuje przy Urzędzie Miasta na Placu Piłsudskiego.

 

 • Pieśń Legionów zabrzmiała w domu Maklakiewiczów - zdjęcie...

Pieśń Legionów zabrzmiała w domu Maklakiewiczów

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych przez GCI w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów wykonali dla nas utwór „My, Pierwsza Brygada”, czyli tradycyjną pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonej przez Józefa Piłsudskiego. Od 2007 r. utwór ten jest oficjalną Pieśnią Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

 • Biało-czerwony Mszczonów

Biało-czerwony Mszczonów

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości miasto przybrało narodowe barwy. Dziękujemy wszystkim, którzy uczcili 102. rocznicę odzyskania Wolności wywieszając flagi przy swoim domu.

 • List Przewodniczącego Łukasza Koperskiego z okazji...

List Przewodniczącego Łukasza Koperskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zachęcamy do przeczytania listu Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukasza Koperskiego z okazji przypadającej 11 listopada 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 • Tekst przemówienia Burmistrza Mszczonowa z okazji...

Przemówienie Burmistrza Mszczonowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zachęcamy do przeczytania przesłania Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka z okazji przypadającej 11 listopada 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 • Program słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości -...

Program słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu z montażem słowno-muzycznym, w którym udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych. Wprowadźmy się w atmosferę świętowania odzyskania Wolności przypominając sobie dzieje naszej Ojczyzny oraz wiersze, które napisali o niej rodzimi poeci.

 • Flaga Polski

Wywieśmy flagi!

Odliczamy już godziny do rozpoczęcia Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przeżywać je będziemy we własnych domach, bo radość z kolejnej rocznicy odzyskania Wolności nie może być wyrażana wspólnie, na Placu Piłsudskiego.

 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS ponownie od 9 listopada 2020 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 9 do 29 listopada 2020 r. ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rolnika/domownika.

 • Uczestniczki Zajęć Umuzykalniających

Z pieśnią patriotyczną w Izbie Maklakiewiczów

Jeszcze w październiku na Facebooku „Merkuriusza Mszczonowskiego” pokazywaliśmy Wam zdjęcia z naszego „studia nagraniowego” i obiecywaliśmy muzyczną niespodziankę.

 • Grafika - Spis rolny 2020

Apel Burmistrza Mszczonowa związany ze Spisem Rolnym

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla naszej gminy bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

 • Grafika konkursów związanych ze Spisem Rolnym

Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu!

Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

 • Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne? Grafika

Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

 • Grafika konkursu związanego ze Spisem Rolnym

Konkurs spisowy – spisz się i pomóż naszej gminie wygrać!

Drodzy Rolnicy,

poprzez udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 możecie przyczynić się do wygrania cennych nagród dla całej społeczności. Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie. Jego zwycięzcą zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.

 • Mapka przedstawiająca zasięg ostrzeżenia meteorologicznego

Uwaga możliwe gęste mgły

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed gęstymi mgłami- alert obowiązuje od godz. 22:00 w dn. 06.11.2020 r. do godz. 10:00 w dn. 07.11.2020 r.

 • Poczty Sztandarowe Kół Łowieckich

Hubertus 2020 w Lutkówce

Tradycyjnie w dniu wspomnienia liturgicznego Świętego Huberta, 3 listopada, członkowie zaprzyjaźnionych Kół Łowieckich „Jenot” z Grójca i „Lis” z Mszczonowa obchodzili wspólnie swe święto.

 • Obostrzeżenia obowiązujące od 7 listopada

UWAGA! Od 7 listopada nowe obostrzenia!

Od soboty, 7 listopada, w całym kraju obowiązywać będą nowe ograniczenia. Obostrzenia wstępnie potrwają do 29 listopada. Szczegóły na załączonej grafice.

 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Ankieta Centrum Badawczego JRC ( Joint Reseach Centre )

Centrum europejskie JRC prowadzi badania wpływu pandemii COVID – 19 na podmioty w unijnym łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

 • Mapka przedstawiająca zasięg ostrzeżenia meteorologicznego

Uwaga możliwe gęste mgły

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed gęstymi mgłami- alert obowiązuje od godz. 22:00 w dn. 03.11.2020 r. do godz. 10:00 w dn. 04.11.2020 r.

 • Emeryci z PZERiI Oddział Mszczonów

Pół wieku wspólnej drogi

Są takie organizacje, u których nawet podczas krótkiego spotkania czujemy się jak w domu, jak część wielkiej rodziny. Tworzą je ludzie, którym naprawdę na sobie zależy a wspólny cel dodatkowo umacnia ich wspaniałe więzi.

 • Portrety lokalnych bohaterów narysowane przez...

Szkoła Pamięta

Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

 • Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie

To już oficjalne – są Przedszkolakami!

W dniach 27 i 30 października w Przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były maluchy z grup Słoneczka i Tygryski, a także starsze przedszkolaki z grup Kotki, Motylki i Zajączki, które rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu.

 • Symboliczna świeczka dla zmarłych z okazji Wszystkich...

Wszystkich Świętych

Przełom października i listopada to nieodmiennie czas, gdy wspominamy ludzi, którzy odeszli. Zapalając symboliczne świeczki pokazujemy, że nadal żyją oni w naszej pamięci i obiecujemy, że nigdy ich nie zapomnimy.

 • Obrady XXV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 28 października 2020 roku, odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której podjęto uchwały m.in. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny, zmian budżetowych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i stawek podatku od nieruchomości. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660300

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat