Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Biskup Józef Zawitkowski

Kondolencje

Z wielkim bólem i w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Pasterza Diecezji Łowickiej

Biskupa Józefa Zawitkowskiego

 

biskupa pomocniczego diecezji łowickiej w latach 1992-2013

biskupa pomocniczego seniora diecezji łowieckiej w latach 2013-2020

biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej

biskupa tytularnego Ausany

przewodniczącego Wydziału Duszpasterskiego, Wydziału Nauki Katolickiej i Wydziału Spraw Zakonnych diecezji łowickiej

członka Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego Konferencji Episkopatu Polski

 opiekuna duchowego Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce

poetę i kompozytora, autora wielu pieśni religijnych

odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osuchowie podczas Obchodów...

Uroczystości w Osuchowie

W dniu 26 października w Szkole Podstawowej w Osuchowie odbył się  Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła swoją przemową Pani Urszula Gowin - dyrektorka szkoły.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Nawet 250 tys. zł na założenie biznesu na wsi

Od 29 października do 30 listopada 2020 r. rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o „Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach PROW 2014-2020.

 • Przedszkolaki z grupy Słoneczka z Przedszkola Miejskiego...

„Spotkanie z Panią Jesienią” w grupie Słoneczka

W dniach 19-23 października przedszkolaki z grupy uczestniczyły w projekcie edukacyjnym ,,Spotkanie z Panią Jesienią”. W ramach niego maluchy zdobywały wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, poznawały jesienne dary oraz wykonywały pracę plastyczną grupową – Pani Jesień.

 • Metalowy bębęn - Hang drum

Koncert muzyczny

We wtorek, 20 października, w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbył się koncert muzyczny na HANG DRUM. Przedszkolaki poznały nowy rodzaj instrumentu muzycznego, będącego odmianą bębna wykonanego z metalu.

 • Obowiązek spisowy - plakat

Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek.

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników.

 • Rolnik z miasta też się musi spisać! Plakat

Rolnik z miasta też się musi spisać!

Rolnicy mieszkający w miastach Mazowsza to wbrew pozorom spora społeczność liczona w tysiącach. Wielu z nich może nawet nie wiedzieć, że powinni wziąć udział w trwającym do końca listopada Powszechnym Spisie Rolnym.

 • Członkowie Komisji Oświaty

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 października 2020 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było zapoznanie się z Gminnym Programem Wspierania Rodziny w Gminie Mszczonów oraz projektem powstania Centrum Usług Społecznych. Spotkanie otworzyła jej przewodnicząca, radna Barbara Gryglewska. W pracach uczestniczyli także członkowie: wiceprzewodniczący organu Robert Głąbiński, radny Piotr Chyła, radna Katarzyna Ciećwierska, radna Dorota Kaźmierczak, radny Krzysztof Krawczyk, rady Andrzej Osial, radny Waldemar Suski i radny Mirosław Wirowski. Gościnnie w obradach udział wziął również przewodniczący RM Łukasz Koperski.

 • TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM?” Plakat

TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM?”

Sprawdź, czy przypadkiem nie uchylasz się od obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, bo nie wiesz, że jesteś rolnikiem.

 • Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne! Plakat

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

 • Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego… - plakat

Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego…

Wielu rolników zapomina, jak ważny jest spis rolny - jak dotąd na Mazowszu z tego obowiązku wywiązał się zaledwie co trzeci użytkownik gospodarstwa rolnego. Jeśli ten wynik się znacząco nie poprawi, polskiemu rolnictwu grożą bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

 • Plakat przedstawiający nagrodbki

Tak ratowane są zabytki mszczonowskich nekropolii

Mszczonowskiemu Stowarzyszeniu Historycznemu, które organizuje coroczne zbiórki na rzecz ratowania zabytków miejscowych cmentarzy, udało się w tym roku dokończyć renowację nagrobka śp. Franciszka Kumorskiego (byłego burmistrza Mszczonowa) oraz rozpocząć prace przy mogile śp. Marianny Sarosiek z Wróblewskich.

 • Wyjaśnienia GUS do nierzetelnych informacji nt...

Wyjaśnienia GUS do nierzetelnych informacji nt. Powszechnego Spisu Rolnego 2020

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi Powszechnego Spisu Rolnego 2020 informujemy, że:

 • Spis Rolny 2020 – telefony rachmistrzów - plakat

Spis Rolny 2020 – telefony rachmistrzów

Link do wykazu rachmistrzów telefonicznych z naszego województwa:

https://warszawa.stat.gov.pl/kontakt-z-rachmistrzami/

Jesień przeszła przez park

Jesień idzie przez świat i maluje go różnymi odcieniami żółci, czerwieni i brązu. Czasem przynosi deszcz a kiedy indziej obdarowuje nas babim latem – tak jak dziś! Uczniowie klasy I a wraz z nauczycielkami skorzystali z okazji i cieszyli się złotą jesienią w trakcie przyrodniczej lekcji w miejskim parku przykościelnym.

 • Zwycięsca III miejsca - uczeń Liceum Ogólnokształcącego...

Poznali biografię generała „Nila”

W dniu 20 października 2020 roku w pomieszczeniach Resursy w Żyrardowie odbył się konkurs historyczny dla młodzieży ze szkół średnich powiatu żyrardowskiego pod nazwą „Przed Generałem Nilem, baczność”.

 • Burmistrz Mszczonowa, Dyrektor Mops i uczestniczka Klubu...

Seniorzy świętowali w Klubie

Europejski Dzień Seniora obchodzony jest 20 października. W tym roku nestorzy Ziemi Mszczonowskiej mogli go spędzić w swoim Klubie, który został otwarty minionej jesieni.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Załóż grupę i sięgnij po wsparcie

Od 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” - informuje Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

 • Logo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Komunikat dla Rolników

W związku z utrzymującym się na terenie Polski staniem epidemicznym informujemy, że interesanci odwiedzający PT KRUS w Żyrardowie mogą przebywać na terenie Placówki wyłącznie  przy zachowaniu  zasad bezpieczeństwa, tj. zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk, ew. korzystanie z rękawic.

 • Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie - Łukasz...

Nowy herb i nie tylko honorowe tytuły

Z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukaszem Koperskim o honorowych odznaczeniach i nowym herbie rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Mapka przedstawiająca zasięg ostrzeżenia meteorologicznego

Uwaga możliwe gęste mgły

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed gęstymi mgłami- alert obowiązuje od godz. 00:00 w dn. 20.10.2020 r. do godz. 09:00 w dn. 20.10.2020 r.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Od 26 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

 • Zespół rozgrywający mecz siatkówki - UKS Olimpijczyk

Ligę rozpoczynamy z przytupem

W pierwszym ligowym meczu tego sezonu, 17 października, podejmowaliśmy drużynę GKS Jastrzębia. Mecz rozgrywaliśmy, zgodnie z zaleceniami epidemicznymi, bez udziału publiczności.

 • Uwaga! Od 17 października nowe obostrzenia w strefie...

Uwaga! Od 17 października nowe obostrzenia w strefie żółtej!

Od soboty, 17 października, w strefach żółtych obowiązywać będą dodatkowe ograniczenia. Przypominamy, że powiat żyrardowski zakwalifikowano do strefy żółtej. Szczegółowe informacje na załączonej ulotce.

 • Konkurs „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo” - plakat

Konkurs „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie świątecznym „Świątecznie, nastrojowo, mikołajowo”. Jakie będzie Wasze zadanie? Tego dowiecie się z poniższych plików. Znajdziecie tam również kartę zgłoszeniową.

 • Konkurs Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020 - plakat

Konkurs Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w konkursie plastycznym „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020”.

 • Uczestnicy Konkursu wokalnego

Rozśpiewany Osuchów

W dniu 13 października odbył się Koncert Laureatów XVII konkursu piosenki „Tulipanada” organizowanego przez Dom Kultury „Kolorowa” we współpracy z Ośrodkiem Kultury „Arsus” w dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. W wydarzeniu wzięła również udział grupa PRO ARTE, działająca przy SP w Osuchowie, zdobywając III miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne.

 • Kod QR do ankiety

Prośba o wypełnienie ankiety

Szanowni Państwo!

zapraszamy do wypełnienia ankiety internetowej w związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem „Strategii Rozwoju Gminy Mszczonów do 2030 roku”. Mamy nadzieję, że dzięki uzyskanym odpowiedziom Strategia będzie dokumentem odpowiadającym na potrzeby rozwojowe Mieszkańców naszej gminy. Ankieta będzie dostępna do dnia 26 października 2020 r.

Link do ankiety:  https://mszczonow.webankieta.pl/    

Można także skorzystać z kodu QR.

 Z góry dziękujemy Państwu za poświęcony czas! 

 • Konkurs filmowy „Dlaczego liczy się rolnictwo?” - plakat

Konkurs filmowy „Dlaczego liczy się rolnictwo?”

Konkurs filmowy Dlaczego liczy się rolnictwo? Jest współorganizowany z TVP3 Warszawa. W Konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu telefonem komórkowym krótkiego, 1-minutowego filmiku pokazującego, dlaczego rolnictwo jest ważne.

 • Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet! -...

Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet!

Trwający Powszechny Spis Rolny to wyjątkowy czas próby dla statystyki publicznej. Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa rachmistrzom i rolnikom w czasach pandemii. Nie zapominamy również o gromadzonych danych.

 • Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie -...

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego.

 • „Rolnik jak malowany” - konkurs plastyczny dla dzieci -...

„Rolnik jak malowany” - konkurs plastyczny dla dzieci

Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Rolnik jak malowany”, dedykowanego dzieciom w wieku od 4 do 9 lat oraz ich rodzicom/opiekunom.

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • Ulotka skierowana do rolników o Spisie Rolnym 2020

Drogi Rolniku!

Powszechny Spis Rolny potrwa do 30 listopada 2020 r.

Nie czekaj – udział w Spisie Rolnym jest OBOWIĄZKOWY!

Brak udziału w Spisie Rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Zanim się na Spisie Rolnym spotkamy, na telefoniczne umówienie się w tej sprawie czekamy!

Jeśli nie możesz dokonać samospisu za pośrednictwem Internetu, umów się w jednym z Gminnych Punktów Spisowych i uzyskaj pomoc. Szczegółowe informacje na ulotce.

 • Plakat - ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w...

Komunikat

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 19 października br. wstrzymuje się przyjęcia interesantów w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie do odwołania. Bezpośrednie spotkanie z urzędnikiem w ratuszu będzie możliwe w przypadku spraw pilnych, po uprzednim umówieniu się telefonicznym.

 • Plakat - Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady...

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty, 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego.

 • Plakat ostrzeżenia przezd możliwymi intensywnymi opadami...

Uwaga! Możliwe intensywne opady deszczu i nocne porywy wiatru

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu - alert obowiązuje  do godz. 8:00 w dn. 14.10.2020 r.

 • Odrestaurowany nagrobek na nowym, mszczonowskim cmentarzu

Ratujmy zabytki mszczonowskich cmentarzy!

Kwesty na renowację zabytków mszczonowskich nekropolii odbywają się od 2012 roku, choć do historii zbiórek można umownie dodać także rok 2011, gdy to na naszych cmentarzach miejscowi rekonstruktorzy wraz z harcerzami wspólnie zbierali pieniądze na sfinansowanie budowy nagrobka dla leśnej mogiły nieznanego żołnierza polskiego, który poległ pod Gnojną we wrześniu 1939 roku.

 • Zdjęcie przedstawia zespół koszykarek UKS Olimpijczyk...

Mszczonowskie koszykarki znowu na parkiecie

Ruszyły rozgrywki sezonu 2020/21 Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Drużyna UKS Olimpijczyk Mszczonów wystartowała w nich w klasie młodziczek – „U13”, czyli dziewcząt do lat 13.

 • Plakat promujący Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Miejska Biblioteka w Mszczonowie zaprasza na Noc Bibliotek

 • Obostrzenia obowiązujące od 10 października

Strefa żółta w całym kraju

Od jutra tj. 10.10.2020 wchodzą dodatkowe obostrzenia w strefie żółtej, która zostaje rozszerzona na cały kraj (z wyłączeniem strefy czerwonej)

 • Plakat na którym znajduą się dane kontaktowe i logo...

Uwaga Rolnicy!

Drogi Rolniku  ruszają dwa dodatkowe miejsca, w których możesz spisać swoje gospodarstwo rolne. Do spisania potrzebny jest numer PESEL i numer gospodarstawa nadany przez ARiMR.

 • Ważna informacja z Urzędu Miejskiego

Ważna informacja z Urzędu Miejskiego

Informujemy, że w dniach 07-08.10.2020 r. odbywa się Powiatowe Ćwiczenie Obronne pk "PLATAN 20". W ćwiczeniu bierze udział Urząd Miejski w Mszczonowie. W związku z tym prosimy o wyrozumiałość ze strony interesantów odwiedzających w tych dniach Urząd. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 • Kod QR

Prośba o wypełnienie ankiety

Szanowni Państwo!

zapraszamy do wypełnienia ankiety internetowej w związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem „Strategii Rozwoju Gminy Mszczonów do 2030 roku”.

 • Dzieci z Miejskiego Przedszkola podczas spotkania z...

Kosmetyczka i Kotki

W ramach doradztwa zawodowego realizowanego w Miejskim Przedszkolu 28 września odwiedziła nas pani kosmetyczka, która pokazała dzieciom, na czym polega jej praca.

 • Dzieci z Miejskiego Przedszkola podczas zajęć chemicznych

Warsztaty chemiczne przedszkolaków

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola odwiedził niecodzienny gość a mianowicie pani chemik, prezentująca zabawy badawcze. Każdy maluch mógł zobaczyć pompowanie balona butelką z gazowaną wodą, tworzenie wielobarwnej tęczy i kolorowanie wody.

 • Zbiornik retencyjny znajdujący przy kościele Świętego

Przykościelny park – tu historia miesza się z przyszłością

Mówi się, że czas wszystko zmienia. Świat, ludzi, miejsca... Jak wiele prawdy jest w tym powiedzeniu zrozumieć można poznając historię mszczonowskiego parku, który znajduje się na terenach przykościelnych.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Przekaż gospodarstwo i weź premię z PROW – nabór wniosków trwa

Do 29 października biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o premię za przekazanie gospodarstwa. Program skierowany jest do rolników, którzy zakończą działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi.

 • Logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Nabór wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 na finiszu

Środa jest ostatnim dniem na złożenie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o wsparcie gospodarstw szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

 • Żarówka z drzewem w środku przedstawiające czyste powietrze

Spotkanie – Odnawialne Źródła Energii

W poniedziałek, 5 października, o godz. 19:00 w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie poświęcone dotacjom na montaż Odnawialnych Źródeł Energii (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne). Do udziału zaprasza organizator, firma Hymon Energy.

 • Zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie...

Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648044

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat