Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Mapa stref zarażenia Covid - 19

Powiat żyrardowski w żółtej strefie ograniczeń!

Od soboty, 3 października, powiat żyrardowski znajdzie się z żółtej strefie ograniczeń. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami. Szczegółowe wytyczne rządowe poniżej.

 • Poczet Sztandarowy Uczniów ze Szkoły Podstawowej w...

W Osuchowie uczcili pamięć patrona

W dniu 25 września 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Marina Lipskiego w Osuchowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 15. rocznicy śmierci Patrona.

Kondolencje

Koledze

Mariuszowi Sobierajowi

wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

z powodu śmierci

MAMY

składają

    Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz...

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

 • Gryglewska Barbara Bożenna

Szkolny wrzesień w dobie pandemii

Z przewodniczącą Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Mszczonowie Barbarą Gryglewską rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Konkurs związany ze Spisem Rolnym 2020

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

 • Słup energetyczny

Inwestycja ENPROM-u na terenie gminy Mszczonów

Prezentacja innowacyjnego projektu z zakresu budownictwa elektroenergetycznego na poligonie w Mszczonowie była okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy pomiędzy lokalnym samorządem i spółką ENPROM. To chwila ważna nie tylko dla warszawskiej firmy, ale również dla całej społeczności powiatu.

 • Harcerskie świętowanie - płonące ognisko

Harcerskie świętowanie

W drugi wrześniowy weekend nasz hufiec zorganizował biwak z okazji Święta Hufca, które jednocześnie wiąże się z rocznicą Bitwy Mszczonowskiej. W piątek, o godzinie 16.00, wszyscy uczestnicy spotkali się pod harcówką i ruszyli na specjalnie przygotowany Questing po mieście.

 • Artykuły promujące Spis Rolny

Konkurs związany ze Spisem Rolnym – „Spisać się damy – gadżet otrzymamy!”

Jesteś rolnikiem i nie spisałeś się jeszcze przez Internet? Nie masz komputera, masz wolne łącze lub problemy z odpowiedzią na pytania? Nie czekaj!

Międzynarodowy Dzień Kropki

W dniu 15 września Oddział Przedszkolny w Bobrowcach obchodził po raz drugi Międzynarodowy Dzień Kropki. Zaczęliśmy go od wysłuchania opowiadania o Vashti, której historia była inspiracją do powstania tego święta.

 • Uczniowe ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie, biorący udział...

Osuchowscy uczniowie „posprzątali świat”

Fotoreportaż z akcji „Sprzątanie świata”, która odbyła się 18 września w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie.

 • Tablica korzystania z tężni

Korzystanie z tężni

Dla uzyskania zdrowotnych efektów kuracji specjaliści zalecają odbywanie 45-minutowych sesji 2-3 razy w tygodniu.

 • Spotkanie – Odnawialne Źródła Energii

Spotkanie – Odnawialne Źródła Energii

W poniedziałek, 28 września, o godz. 19:00 w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie poświęcone dotacjom na montaż Odnawialnych Źródeł Energii (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne). 

 • Termalna Karta Mieszkańca

Termalna Karta Mieszkańca

Przypominamy, że od 1 października 2020 r. wyłącznie posiadacze Termalnej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej Kompleksu Basenów Termalnych. Szczegóły na ulotce.

 • Przykościelny park zachęca do wypoczynku

Przykościelny park zachęca do wypoczynku

Zakończenia realizacji pierwszego etapu inwestycji „Zagospodarowanie parku miejskiego wraz z terenami przykościelnymi w Mszczonowie” wyczekiwano od dawna. .

 • Logotyp PROW

Po raz pierwszy, po raz drugi… po raz czwarty… INWESTYCJE

Z czterech inwestycji składa się rozpoczęta przez gminę operacja o nazwie „Budowa kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, przebudowa oraz rozbudowa ujęcia wody wraz z zakupem agregatów prądotwórczych na terenie Gminy Mszczonów”. 

 • Zajęcia umuzykalniające

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywać się będą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów! Zgłoszenia przyjmowane są od 16.09.2020 do 25.09.2020

 • Rolnictwo w gminie Mszczonów

Rolnictwo w gminie Mszczonów

Wraz z nastaniem września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Ostatnie takie zbieranie danych, dotyczących rodzimego rolnictwa, miało miejsce dekadę temu. Właśnie w ten sposób można najdokładniej poznać kondycję gospodarstw indywidualnych, nie tylko na  terenie kraju, ale także samorządów lokalnych. Znaczna część informacji, opisujących stan rolnictwa na terenie Ziemi Mszczonowskiej, pochodzi właśnie z Powszechnego Spisu Rolnego 2010.

 • Prezent Gąby dla OSP Mszczonów

Prezent Gąby dla OSP Mszczonów

Społeczność Sołectwa Gąba doceniła znaczenie miejscowych strażaków. Mieszkańcy wraz z sołtysem Sylwestrem Legięckim zdecydowali się przeznaczyć środki z funduszu sołeckiego na zakup sprzętu dla OSP Mszczonów. Za przekazaną kwotę zakupiono siedem węży strażackich o średnicy 42 mm. Zakup sprzętu skonsultowano wcześniej z Zarządem OSP.

 • Podniosła uroczystość MDP

Podniosła uroczystość MDP

W niedzielę, 13 września, w siedzibie OSP Mszczonów odbyła się uroczystość wręczenia Odznak „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” najmłodszym strażakom-ochotnikom. 

 • Osuchowskie dożynki z samorządowym akcentem

Osuchowskie dożynki z samorządowym akcentem

Co roku o tej porze Mieszkańcy Ziemi Mszczonowskiej spotykali się na Gminnych Dożynkach w Osuchowie. Niestety, z powodu pandemii władze samorządowe nie podjęły się organizacji tegorocznej edycji tego wydarzenia.

 • Rozbity niemiecki czołg na Placu Piłsudskiego (przy wlocie...

Wrzesień 1939 w Mszczonowie 81. rocznica Bitwy Mszczonowskiej – 11.09.1939 r.

Pamiętny wrzesień 1939 roku przyniósł mszczonowianom cierpienie i łzy. Ten czas był dla miasta najtragiczniejszą kartą w jego historii. Pierwsze bombardowanie rozpoczęło się 6 września o godzinie 15.00. W tym czasie w Mszczonowie stacjonował sztab Armii Łódź. Kolejne bombardowanie rozpoczęło się 7 września o godzinie 10.00. Przez miasto ciągnęły wtedy tłumy uchodźców oraz wycofującego się wojska.

 • Oddali hołd bohaterom Bitwy Mszczonowskiej

Oddali hołd bohaterom Bitwy Mszczonowskiej

Tegoroczne uroczystości, podczas których wspominani byli Bohaterowie Bitwy Mszczonowskiej`39, miały szczególny wymiar. Odbyły się z inicjatywy i przy współpracy dwóch mszczonowskich organizacji – Hufca ZHP, noszącego imię 31 pułku Strzelców Kaniowskich, oraz Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego, w ramach którego funkcjonuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej, odwołująca się do tradycji tego samego patrona.

 • Mszczonów prawie jak Ciechocinek!

Mszczonów prawie jak Ciechocinek!

Złota polska jesień i ostatnie ciepłe promienie słońca zachęcają do aktywności i relaksu na świeżym powietrzu. Od września mieszkańcy gminy Mszczonów z dobrodziejstw babiego lata mogą skorzystać przebywając w przebudowanej strefie wypoczynku – na skwerze zdrojowym.

 • Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

 • Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz.

 • Dożynki w Parafii Lutkówka

Dożynki w Parafii Lutkówka

W niedzielę, 6 września, parafianie ze swoim proboszczem ks. prałatem Zbigniewem Chmielewskim podziękowali za tegoroczne plony.

 • Narodowe Czytanie online

Narodowe Czytanie online

Tegoroczna odPierwsza sobota września, to tradycyjny czas wspólnego, Narodowego Czytania najpiękniejszych dzieł polskiej literatury. W bieżącym roku odbyła się już dziewiąta edycja akcji zapoczątkowanej przez parę prezydencką. Tym razem lekturą, której słowa rozbrzmiewały w całej Polsce, była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.słona wydarzenia, które w gminie Mszczonów organizuje Miejska Biblioteka Publiczna, nie odbyła się, jak w poprzednich latach, w plenerze. Z uwagi na ograniczenia postanowiono ją przenieść do wirtualnej rzeczywistości.

 • Gmina Mszczonów i Centrum Projektów Polska Cyfrowa realizują

Gmina Mszczonów i Centrum Projektów Polska Cyfrowa realizują Projekt Grantowy

Projekt Grantowy dofinansowany z Funduszy Europejskich „zdalna Szkoła+  w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,  Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”,  Działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

 • Gmina Mszczonów i Centrum Projektów Polska Cyfrowa...

Gmina Mszczonów i Centrum Projektów Polska Cyfrowa realizują Projekt Grantowy

Projekt Grantowy dofinansowany z Funduszy Europejskich„ zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,  Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”,  Działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

 • Podatek od odeszczu

Zapłacimy podatek od… deszczu

O tym, jak wielkim problemem może być brak wody, ostatnio przekonują się nie tylko mieszkańcy Afryki, ale też pobliskich miejscowości. Susza to groźne zjawisko, z którym niewątpliwie należy walczyć. Ministerstwo Gospodarski Wodnej i Żeglugi postanowiło częściowo rozwiązać ten problem wprowadzając… podatek od deszczu.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 19 sierpnia 2020 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 19 sierpnia 2020 r.

Głównymi tematami posiedzenia Komisji były analizy wydatków i funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za pierwsze półrocze 2020 r. oraz stanu rolnictwa na terenie Ziemi Mszczonowskiej. W trakcie obrad zaopiniowano również projekty uchwał m.in. w sprawie honorowych tytułów nadawanych przez gminę oraz zmian budżetowych.

 • Rozpoczął się spis rolny!

Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

 • Termalna Karta Mieszkańca

Termalna Karta Mieszkańca

Od 1 października 2020 r. wyłącznie posiadacze Termalnej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej Kompleksu Basenów Termalnych. Szczegóły na ulotce.

 • Informacja dotycząca opłaty za gospodarowanie odpadami...

Informacja dotycząca opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Począwszy od dnia 1 października 2020r. zmianie ulegnie stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku, gdy właściciel nieruchomości będzie prowadził segregację odpadów opłata będzie wynosiła 28 zł od osoby na miesiąc, a w przypadku braku prowadzenia segregacji – 56 zł od osoby na miesiąc.

 • XXIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 sierpnia 2020 roku, odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której wysłuchano sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w pierwszym półroczu 2020 r. a także podjęto uchwały m.in. w sprawie zmian budżetowych oraz zasad używania symboli gminy Mszczonów. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Radna Gryglewska Barbara Bożenna

Czy gminna Mszczonów prowadzi lokalną politykę historyczną?

Z radną Rady Miejskiej Mszczonowa Barbarą Gryglewską rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Konkurs - Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Rusza konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą bezinteresownie pomoc potrzebującym oraz budują więzi między mieszkańcami – tacy są wolontariusze na Mazowszu. Rusza konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. W ten sposób samorząd województwa mazowieckiego chce uhonorować najbardziej zaangażowanych w swoją pracę charytatywną.

 • Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem...

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

 • Aktualny rozkład jazdy autobusów PKS

Aktualny rozkład jazdy autobusów PKS

Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy aktualny rozkład jazdy autobusów PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Grójec kursujących na terenie Gminy Mszczonów.

 • Koncepcje zagospodarowania Placu Piłsudskiego w Mszczonowie

Koncepcje zagospodarowania Placu Piłsudskiego w Mszczonowie

Plac Piłsudskiego, czyli miejski rynek, jest jedną z wizytówek Mszczonowa. Nadszedł czas, by nadać temu miejscu nowy charakter. Przedstawiamy Państwu trzy możliwe koncepcje przebudowy Placu Piłsudskiego, które powstały we współpracy z Politechniką Warszawską.

 • 1 września – początek Spisu Rolnego

1 września – początek Spisu Rolnego

W dniach 1 września – 30 listopada br. na terenie całej Polski przeprowadzany będzie Powszechny Spis Rolny 2020.

 • -

Narodowe Czytanie online

W sobotę, 5 września, o godz. 11:00 swoją premierę będzie miał film, w którym mieszkańcy Mszczonowa wraz z pracownikami Biblioteki wspólnie zaprezentują treść „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Oczywiście, w ramach IX edycji Narodowego Czytania, które z uwagi na ograniczenia, nie może się zgodnie z tradycją odbyć w plenerze. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który już w sobotę pojawi się na stronach i w mediach społecznościowych gminy Mszczonów oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie.

 • Plakat promujący kampanię

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.”

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.” ma na celu zwiększenie świadomości właścicieli, zarządców i użytkowników budynków jak ważne jest utrzymanie przewodów kominowych w należytym stanie technicznym, aby bezpiecznie i skutecznie spełniały swoje funkcje.

 • -

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 r. godziny poranne - na gdańskim półwyspie Westerplatte rozlegają się strzały z niemieckiego pancernika szkolnego Schleswig-Holstein. Jeszcze wcześniej zbombardowane zostały Wieluń i Tczew.

 • Logotyp projektu

Uczniowie z Mszczonowa w Grecji!

23 sierpnia grupa uczniów z Technikum w Zespole Szkół w Mszczonowie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), współfinansowanego jednocześnie z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Młodzież realizuje przedsięwzięcie pod nazwą: Praktyki zawodowe w Grecji – nowe szanse i możliwości dla uczniów naszej szkoły”.

 • Plakat promujący projekt

Gmina Mszczonów w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Piekarach otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651684

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat