Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • XXIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 sierpnia 2020 roku, odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której wysłuchano sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w pierwszym półroczu 2020 r. a także podjęto uchwały m.in. w sprawie zmian budżetowych oraz zasad używania symboli gminy Mszczonów. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Otrzeżenie

Uwaga! Możliwe burze z opadami deszczu

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z opadami deszczu oraz porywami wiatru do 90 km/h - alert obowiązuje od godz. 06:00 w dn. 27.08.2020 r. do godz. 21:00 w dn. 27.08.2020 r.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

UWAGA! Możliwe burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem - alert obowiązuje od godz. 14:00 w dn. 26.08.2020 r. do godz. 20:00 w dn. 26.08.2020 r.

 • Uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych...

Uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Burmistrz Mszczonowa i Gminny Komisarz Spisowy ogłaszają w dniach od 24 sierpnia 2020 r. do 26 sierpnia 2020 r. otwarty i konkurencyjny uzupełniający nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego  Spisu Rolnego w 2020 r.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 17 sierpnia 2020 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 17 sierpnia 2020 r.

Głównymi tematami posiedzenia Komisji były analizy funkcjonowania gminnej oświaty oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie otworzyła jej przewodnicząca, radna Barbara Gryglewska. W pracach uczestniczyli także członkowie: radny Piotr Chyła, radna Katarzyna Ciećwierska, radny Krzysztof Krawczyk, rady Andrzej Osial, radny Andrzej Osiński i radny Waldemar Suski. Gościnnie w obradach udział wziął również przewodniczący RM Łukasz Koperski.

 • Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych...

Komunikat

Od pierwszego września, w szkołach prowadzonych przez Gminę Mszczonów uczniowie rozpoczną naukę w formie stacjonarnej. Zajęcia odbywały się będą z zachowaniem zasad określonych w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

 • Podziękowania dla rolników

Podziękowania dla Rolników

Dyrektor Oddziały Regionalnego KRUS w Warszawie przekazuje wszystkim rolnikom podziękowania.

 • Informacja dla mieszkańców

Informacja dla mieszkańców

Remonty nawierzchni ulic na terenie miasta i gminy są prowadzone od kilku lat przy użyciu remontera przy wykorzystaniu emulsji i grysów. Jest to technologia dopuszczona do stosowania na drogach publicznych i jest stosowana na drogach w całej Polsce. Jej zaletą jest skuteczny sposób zabezpieczenia popękanej nawierzchni przed degradacją gdyż emulsja wnika w szczeliny, zabezpiecza przed penetracją wody i jej zamarzaniem zimą, tworzeniem ubytków i przedłuża jej żywotność, natomiast ma ona swoją wadę w postaci luźnych grysów, które do czasu odparowania wody z emulsji i oczyszczenia nawierzchni jezdni z ich nadmiarów są wynoszone na kołach samochodów i rozpryskiwane.

 • UWAGA! Możliwe upały!

UWAGA! Możliwe upały!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami – alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 21.08.2020 r. do godz. 18:00 w dn. 22.08.2020 r.

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem!

UWAGA! Możliwe burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem  – alert obowiązuje w godz. 11:00-24:00 w dn. 18.08.2020 r.

 • 130 lat Orkiestry Dętej OSP Mszczonów

Moc muzyki, siła przyjaźni

Orkiestra Dęta OSP Mszczonów. Dla jednych najstarszy tego typu zespół w Polsce (założony w 1890 r.), co potwierdza Państwowy Związek Chórów i Orkiestr. Dla innych grupa muzyków, która uświetnia lokalne uroczystości oraz koncertuje na terenie całego kraju i poza jego granicami. 

 • Rolniku, nie bój się spisu!

Rolniku, nie bój się spisu!

Powszechny Spis Rolny to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa. Jest organizowany co 10 lat, a jego kolejna edycja odbędzie się w tym roku od 1 września do 30 listopada. O celach i organizacji spisu rozmawiamy z Agnieszką Ajdyn, Zastępcą Dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie.

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem!

UWAGA! Możliwe burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem  – alert obowiązuje w godz. 13:00-24:00 w dn. 17.08.2020 r.

 • Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

 • Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

Od 17 sierpnia pod numerem 22 279 99 99 będzie działać specjalna infolinia Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

 • Ważna informacja

Ważna informacja

Trwają prace związane z modernizacją skweru przy Osiedlu Dworcowa w Mszczonowie. Inwestycja zostanie zakończona i oddana do użytku we wrześniu br. W związku z nadal prowadzonymi robotami prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności i niekorzystanie z tego terenu. Obiekt jest monitorowany.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

 

Rodzinie i Bliskim

z powodu śmierci

Barbary Gowin

Wieloletniego Pracownika Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 

składają

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 

Msza żałobna odbędzie się 17 sierpnia 2020r. o godz. 15:00 w Kościele św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

 • 100. rocznica Bitwy Warszawskiej

100. rocznica Bitwy Warszawskiej, czyli jak Polacy uratowali Europę przed komunizmem

Bitwa Warszawska, która rozpoczęła się 13 sierpnia 1920 r., była jednym z tych wydarzeń w historii Polski, które zaważyły na przyszłości całego narodu. Przez lata istnienia PRL była ona jednak tematem zakazanym, dlatego tym bardziej warto przypomnieć sobie ówczesne zdarzenia.

 • 1934 rok

130 lat historii Orkiestry Dętej OSP Mszczonów

Genezy powstania Orkiestry Dętej w Mszczonowie doszukiwać się można w latach poprzedzający oficjalny rok jej założenia, czyli 1890. Początkowo zespół miał charakter prywatny i zrzeszał młodych ludzi, którzy swoją grą umilali mieszkańcom czas podczas zabaw, wesel czy lokalnych uroczystości. 

 • Fotowoltaika z dotacją i odliczeniem podatkowym

Fotowoltaika z dotacją i odliczeniem podatkowym

Coraz większa ilość dachów polskich domów błyszczy z oddali za sprawą zamontowanych na nich paneli fotowoltaicznych. Instalacje takie zamieniają energię promieniowania słonecznego w elektryczną. 

 • Odkrywamy ślady przeszłości

Odkrywamy ślady przeszłości

Na sierpniowym warsztacie plenerowym „Gry i zabawy z dawnych lat” zapoznamy się z zabawami z czasów, kiedy w wielu domach nie było komputerów, kablówki a nawet telewizora.

 • Mszczonowskie wakacje

Mszczonowskie wakacje

Choć tegoroczne wakacje są nieco odmienne za sprawą epidemii koronawirusa Mszczonowskie instytucje i organizacje zadbały by dzieci mogły ciekawie spędzić czas. Wśród bogatej listy atrakcji znalazły się, między innymi, nauka pływania, poszukiwania książek czy odkrywanie historii Mszczonowa.

 • Intensywny czas drogowych inwestycji

Intensywny czas drogowych inwestycji

Budowa ronda w Mszczonowie oraz przebudowa skrzyżowania w Osuchowie to drogowe inwestycje gminy realizowane podczas wakacji. Po zakończeniu prac w obu miejscach poprawi się bezpieczeństwo zarówno kierujących, jak i pieszych.

 • Spisuje historię swojej wsi

Spisuje historię swojej wsi

Dwa lata temu sołtysem Olszówki i Nowego Dworku została Elżbieta Jakubiak. Poza tradycyjnymi obowiązkami związanymi z sołtysowaniem dołożyła sobie jeszcze jeden. Postanowiła opisywać wydarzenia w swojej wsi.

 • „Moda na Mazowsze”

„Moda na Mazowsze”

Kampanię pod takim hasłem prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną. Celem realizowanych w jej ramach działań jest przyciągnięcie turystów oraz zachęcenie mieszkańców do poznawania swojego regionu.

 • UWAGA! Możliwe upały!

UWAGA! Możliwe upały!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami  – alert obowiązuje od godz. 12:00 w dn. 7.08.2020 r. do godz. 19:00 w dn. 9.08.2020 r.

 • Z obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 22 lipca 2020 roku, odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której omówiono problem związany z kolejkami do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Żyrardowie a także podjęto uchwały m.in. w sprawie opłaty adiacenckiej. Zgromadzeni wysłuchali także sprawozdań z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie,...

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 22 lipca 2020 r.

Podczas lipcowych obrad Rady Miejskiej w Mszczonowie spotkali się członkowie wszystkich, działających w jej ramach, Komisji. Głównymi tematami były ocenienie działalności ZGKiM oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a także zaopiniowanie materiałów na sesję. Wspólne posiedzenie poprowadził przewodniczący RM Łukasz Koperski.

 • RDK ułatwia kontakt urząd - petent

RDK ułatwia kontakt urząd - petent

Jak załatwiać sprawy w urzędzie jednocześnie ograniczając w nim wizyty? Wystarczy przekazać swój numer telefonu i adres e-mail do Rejestru Danych Kontaktowych. W ten sposób urzędnik zamiast wysyłać pismo będzie mógł się skontaktować telefonicznie lub mailowo.

 • Nowe godziny pracy PSZOK-ów

Godziny pracy PSZOK-ów

PGK ,,Żyrardów” Sp. z o. o. informuje, że w dniu 15 sierpnia 2020 r. (sobota) Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Żyrardowie przy ul. Czystej 5 oraz w Radziejowicach w miejscowości Słabomierz-Krzyżówka będą NIECZYNNE. Od poniedziałku 17 sierpnia 2020 r. PSZOK-i będą funkcjonować według dotychczasowego harmonogramu pracy.

 • Spotkanie dla organizacji sportowych

Spotkanie dla organizacji sportowych

Działasz w organizacji sportowej? Brakuje Ci kasy? A może masz problem z wypełnianiem ofert realizacji zadania publicznego?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś „tak”, to MAMY DLA CIEBIE IDEALNĄ PROPOZYCJĘ!

Przyjdź na spotkanie dla organizacji pozarządowych18 sierpnia br. godz.16:30 Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie

 • Lipcowa zbiórka krwi

Lipcowa zbiórka krwi

W ostatnim dniu lipca przed mszczonowską remizą kolejny raz zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi. Pomimo wakacyjnej pory i pięknej pogody chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem nie zabrakło.

 • UWAGA! Możliwe intensywne opady deszczu!

UWAGA! Możliwe intensywne opady deszczu!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu  – alert obowiązuje w godz. 9:00-20:00 w dn. 4.08.2020 r.

 • Rolniku, przygotuj się do spisu!

Rolniku, przygotuj się do spisu!

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

 • Wybiła godzina „W”

Wybiła godzina „W”

1 sierpnia 1944 r. o godz. 17 wybuchło Powstanie Warszawskie – narodowowyzwoleńczy zryw, który z założenia miał trwać tydzień. Heroizm walczących, głównie ludzi młodych, sprawił, że walki z Niemcami o stolicę trwały 63 dni. Powstanie Warszawskie zakończyło się nocą, z 2 na 3 października 1944 r., podpisaniem układ o zaprzestaniu działań wojennych.

 • Powstanie Warszawskie

Powstanie Warszawskie

Walka. O wolność, o honor, o Polskę. 1 sierpnia minęła 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które było jedną z najtragiczniejszych kart w dwudziestowiecznej historii naszego kraju. Decyzję o wybuchu tego zrywu narodowowyzwoleńczego podjął komendant główny Armii Krajowej, generał Tadeusz „Bór” Komorowski.

 • 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Serdecznie zapraszamy na Plac Piłsudskiego w Mszczonowie – 1 sierpnia o godz. 17:00, by wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała BOHATEROM!

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651614

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat