Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

12.7.2020

Imieniny

Brunona, Bonifacego, Andrzeja

Wyszukiwarka

Treść strony

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem!

UWAGA! Możliwe burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem  – alert obowiązuje od godz. 15:00 w dn. 10.07.2020 r. do godz. 2:00 w dn. 11.07.2020 r.

 • Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów

Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów

Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” realizuje projekt „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”, dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Projekt przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 55 rok życia, mieszkają na terenie województwa mazowieckiego i chcą podnieść swoją wiedzę w wybranym zakresie nauki lub zainteresowań.  Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada 2020 r.

 • Samorządowy #GaszynChallenge

Samorządowy #GaszynChallenge

Lipcowa, słoneczna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Z tej okazji skorzystali także mszczonowscy samorządowcy w ramach ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge, którzy we wtorek, 7 lipca, spotkali się na Termach, by robić przysiady (kobiety) i pompki (mężczyźni). 

 • Konkurs na najlepszy MIAS

Konkurs na najlepszy MIAS

Nagroda dla najlepszych MIASów, czyli konkurs pn. „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”

 • Przebudowa mszczonowskiego ronda

Przebudowa mszczonowskiego ronda

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją fragmentu ulic Żyrardowskiej i Nowy Rynek, z przebudową skrzyżowania na rondo (w centrum Mszczonowa).

 • Krajowy webinar „Dotacje dla rolnictwa” – ruszył cykl...

Krajowy webinar „Dotacje dla rolnictwa” – ruszył cykl szkoleń online

7 lipca ARiMR rozpoczęła cykl internetowych seminariów kierowanych do rolników zainteresowanych programami pomocowymi oferowanymi przez Agencję. Spotkania potrwają do 10 lipca.

 • 10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty...

10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

 • Program współpracy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

 • Kapliczka na granicy dwóch parafii

Kapliczka na granicy dwóch parafii

W Osuchowie, przy ulicy Granicznej, dokładnie na... granicy dwóch parafii, stanęła kapliczka ufundowana przez państwa Agnieszkę i Macieja Szymańskich. W niedzielę, 5 lipca, jej poświęcenia dokonało dwóch proboszczów - ksiądz prałat Zbigniew Chmielewski (proboszcz Parafii Lutkówka) oraz ks. kanonik Jerzy Witkowski (proboszcz Parafii Osuchów).

 • Festyn WOPR na terenie Term

Festyn WOPR na terenie Term

W niedzielę, 5 lipca, na terenie mszczonowskich Term odbył się festyn z okazji Dnia Ratownika Wodnego. Organizatorami wydarzenia byli dyrektor OSiRu Mszczonów Michał Szymański wraz z prezesem mszczonowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Michałem Ochnickim.

 • Lato w mieście 2020

Lato w mieście 2020

Choć tegoroczne wakacje są trochę nietypowe, to jednak nie oznacza, że nie mamy dla Was letnich propozycji wspólnego spędzenia czasu. Do wspólnej zabawy, tej wirtualnej i nie, zapraszają lokalne instytucje: MOK, GCI, Biblioteka i OSiR. Spędźcie to lato z nami a na pewno nuda Was nie dosięgnie! 

 • Oczko wodne.

Pięć tysięcy na oczko wodne

Z początkiem lipca ruszył rządowy program „Moja Woda”. W jego ramach, na stworzenie przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe można uzyskać 5 000 zł dotacji. W sumie Ministerstwo Klimatu zamierza dofinansować 20 000 przydomowych retencji.

 • Anna Czarnecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w...

To dopiero 70 lat

Jest rok 1950. Pięć lat temu lat zakończyła się druga wojna światowa. Na torze Silverstone odbywa się pierwszy w historii wyścig Formuły 1 – Grand Prix Wielkiej Brytanii. W powietrze wznosi  się BŻ-1 GIL – pierwszy, eksperymentalny polski śmigłowiec a w Mszczonowie swoją działalność rozpoczyna biblioteka publiczna.

 • Ośrodek Szkoleniowy ZUS w Osuchowie.

Park w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Jak co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia dla zwiedzających zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie. Park można zwiedzać w niedziele, w godzinach od 11.00 do 21.00. 

 • Bądź bezpieczny i… jeźdź hulajnogą! Kurs e-learningowy dla...

Bądź bezpieczny i… jeźdź hulajnogą! Kurs e-learningowy dla dzieci

PT KRUS w Żyrardowie zachęca dzieci rolników w wieku 6 - 14 lat do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”.

 • Projekt LGD dla organizacji pozarządowych i społeczników

Projekt LGD dla organizacji pozarządowych i społeczników

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza do udziału w projekcie „Inkubator społeczeństwa obywatelskiego na Ziemi Chełmońskiego”. Skierowany jest on do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i ludzi zainteresowanych aktywnością obywatelską m.in. z gminy Mszczonów.

 • Koniec roku szkolnego w Bobrowcach

Koniec roku szkolnego w Bobrowcach

W dniu 26 czerwca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyło się zakończenie zajęć lekcyjnych. Ten dzień był jakże inny od tych z minionych lat. Po ciszy spowodowanej pandemią, uczniowie w małych grupach przybyli z rodzicami do szkoły. 

 • Podziękowanie od Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”

Podziękowanie od Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” składa serdeczne podziękowanie Fundacji Na Rzecz Ratowanie Życia Imienia Liliany za wsparcie finansowe.

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem!

UWAGA! Możliwe burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem  – alert obowiązuje od godz. 13:00 w dn. 2.07.2020 r. do godz. 23:00 w dn. 2.07.2020 r.

 • XV edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

XV edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz piętnasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Łączy nas Mazowsze” a termin zgłaszania prac upływa z ostatnim dniem lipca 2020 r.

 • Z obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 24 czerwca 2020 roku, odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której podjęto szereg uchwał w sprawie m.in. statutu gminy Mszczonów oraz zmian budżetowych. W trakcie obrad udzielono również absolutorium oraz wotum zaufania Burmistrzowi Mszczonowa Józefowi Grzegorzowi Kurkowi. Spotkanie poprowadził przewodniczący Łukasz Koperski.

 • Uwaga Przedsiębiorcy!

Uwaga Przedsiębiorcy!

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż zgodnie art. 15qa. ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. 2020.1086) począwszy od 24.06.2020 r., zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży

 • Niezwykły rok szkolny, niezwykłe jego zakończenie

Niezwykły rok szkolny, niezwykłe jego zakończenie

Nietypowy był ten rok szkolny i takie też było jego zakończenie. Zamiast wspólnego świętowania odbyły się tylko kameralne spotkania wychowawców, ich podopiecznych oraz dyrektorów placówek. Nie zmienia to faktu, że wszyscy uczniowie z terenu gminy mogą już śmiało powiedzieć „witajcie wakacje!”.

 • Linia komunikacyjna Mszczonów – Bobrowce – Mszczonów

Linia komunikacyjna Mszczonów – Bobrowce – Mszczonów

Od 1.07.2020 r. do 31.08.2020 r. na okres dwóch miesięcy wakacyjnych zostaje uruchomiona linia komunikacyjna na trasie Mszczonów - Bobrowce - Mszczonów przez Wymysłów, Badów Górny, Piekary, Zimnice, Osuchów, Bobrowce I, Bobrowce II. 

 • Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane - wnioski...

Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane - wnioski od środy

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych, będą mogli ubiegać się w ARiMR o wsparcie. 1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków. Można je będzie składać do 15 lipca 2020 r . w biurach powiatowych Agencji.

 • Wakacje z Biblioteką

Wakacje z Biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej zabawy. Pierwszą propozycją jest konkurs „Wakacje inne niż wszystkie”. Pracownicy instytucji od 1 lipca do 31 sierpnia czekają na własnoręcznie wykonane, letnie pocztówki.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6271706

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ograniczenia