Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

 • Stypendia Burmistrza rozdane

Stypendia Burmistrza rozdane

W tym roku, ramach Programu Stypendialnego Gminy Mszczonów dla uczniów szczególnie uzdolnionych, Burmistrz Mszczonowa przyznał trzy stypendia. Najlepsi, wyróżniający się uczniowie szkół średnich otrzymają w sumie 3 300 zł. Wszyscy nagrodzeni uczą się w Zespole Szkół w Mszczonowie.

 • UWAGA! Możliwe burze z silnym deszczem!

UWAGA! Możliwe burze z silnym deszczem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z silnym deszczem – alert obowiązuje od godz. 12:00 w dn. 29.06.2020 r. do godz. 2:00 w dn. 30.06.2020 r.

 • Wóz strażacki za najwyższą frekwencję wyborczą

Wóz strażacki za najwyższą frekwencję wyborczą

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało nietypowy projekt, który ma na celu zachęcenie Polaków do udziału w wyborach prezydenckich w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. Profrekwencyjna propozycja jest skierowana do samorządów poniżej 20 tys. mieszkańców, czyli właśnie takich jak Mszczonów.

 • Wytyczne sanitarne

Wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas wyborów prezydenckich

Podczas wyborów prezydenckich pamiętajmy o środkach ostrożności: zachowaniu 2-metrowego dystansu oraz obowiązku zakrycia ust i nosa. Przed udaniem się do lokalu wyborczego wyborca powinien pamiętać, że ma obowiązek zakrycia ust i nosa. Może to zrobić przy pomocy odzieży lub jej części, maseczki, przyłbicy.

 • Informacje wyborcze

Informacje wyborcze

Krajowe Biuro Wyborcze przedstawia ważne informacje dotyczące wyborów prezydenckich w dniu 28.06.2020 r. Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem!

UWAGA! Możliwe burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem – alert obowiązuje od godz. 13:30  w dn. 25.06.2020 r. do godz. 1:30 w dn. 26.06.2020 r.

 • Konkurs literacki dla uczniów szkół średnich

Konkurs literacki dla uczniów szkół średnich

W roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Mszczonowie we współpracy z Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Niepokalanek w Szymanowie ogłosiło konkurs literacki dla uczniów szkół średnich. Spośród 20 prac wyłoniono laureatów w kategorii poezja i proza.

 • Spotkanie w sprawie instalacji fotowoltaicznych

Spotkanie w sprawie instalacji fotowoltaicznych

Burmistrz Mszczonowa informuje, że 9 lipca 2020 r. o godz. 17:00 w budynku Straży Pożarnej w Mszczonowie (Pl. Piłsudskiego 2) w sali na pierwszym piętrze odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy PROMAG INTERNATIONAL Sp. z o. o. dotyczące Grupowego Programu Dofinansowań na instalacje fotowoltaiczne oraz programu priorytetowego „Mój prąd”. Szczegółowe informacja na zamieszczonym plakacie promocyjnym oraz w załączonej informacji.

 • Nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do...

Nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Burmistrz Mszczonowa i Gminny Komisarz Spisowy ogłaszają otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego  Spisu Rolnego w 2020 r. Ofertę należy złożyć w formie pisemnej za pośrednictwem poczty lub osobiście w godzinach pracy Urzędu, w kopercie  z napisem „Nabór kandydata na rachmistrza terenowego do PSR 2020r.” w terminie od dnia 15.06.2020 r. do 08.07.2020 r. Szczegółowe informacje poniżej.

 • Wybory prezydenckie – zasady bezpieczeństwa

Wybory prezydenckie – zasady bezpieczeństwa

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

Nie zapomnij:

 • wziąć ze sobą dokumentu tożsamości, długopisu i maseczki (szalika, chusty)
 • zdezynfekować dłoni przed wejściem do lokalu i przy wychodzeniu
 • o konieczności zachowania dystansu
 • Materiał siewny 2020: finał naboru wniosków

Materiał siewny 2020: finał naboru wniosków

W czwartek, 25 czerwca, upływa termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2020 rok.

 • Czerwiec miesiącem… matur i egzaminów

Czerwiec miesiącem… matur i egzaminów

Egzaminy maturalne w tym roku miały się rozpocząć tradycyjnie po trzech dniach świątecznych, 4 maja. Jeszcze wcześniej, bo w okresie 21-23 kwietnia, swoją wiedzę sprawdzać mieli ósmoklasiści. Z uwagi na obostrzenia rządowe wszystkie placówki edukacyjne w Polsce zamknięto już 12 marca. Nie odbywały się lekcje, nie odbyły się także planowane w tych terminach sprawdziany wiedzy absolwentów szkół podstawowych i średnich.

 • Informacja dotycząca pracy Przedszkoli, Oddziałów...

Informacja dotycząca pracy Przedszkoli, Oddziałów Przedszkolnych I Punktów Przedszkolnych

Informujemy, że w okresie wakacji prowadzone przez Gminę Mszczonów przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i punkty przedszkolne działające przy szkołach podstawowych, pracują wg załączonego poniżej harmonogramu.

 • UWAGA! Możliwe burze z silnym deszczem!

UWAGA! Możliwe burze z silnym deszczem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z silnym deszczem – alert obowiązuje w godz. 10:00-21:00 w dn. 24.06.2020 r.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 17 czerwca 2020 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 17 czerwca 2020 r.

Głównymi tematami posiedzenia Komisji były analiza wykonania budżetu oraz zaopiniowanie projektów uchwał m.in. w sprawie zmian budżetowych oraz udzielenia pomocy finansowej powiatowi żyrardowskiemu.

 • Parafia Lutkówka - tak należy dbać o swoją historię

Parafia Lutkówka - tak należy dbać o swoją historię

W piątek, 19 czerwca, w Parafii Lutkówka obchodzono uroczyście setną rocznicę postawienia figury Serca Pana Jezusa. Znajduje się ona w pobliżu świątyni, od strony północno -wschodniej. W 1920 roku została postawiona z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Wacława Wolskiego, który w pamięci mieszkańców Lutkówki zachował się też jako budowniczy i organizator miejscowej szkoły powszechnej.

 • 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej!

70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej!

Uwierzylibyście, że mszczonowska Biblioteka ma już 70 lat? Zdecydowanie nie wygląda na tyle! Kadra instytucji planowała uroczyste świętowanie tego jubileuszu, ale w związku z sytuacją w kraju, niestety, nie było to możliwe. Z tej okazji Dyrektor MBP i jej załoga skierowali kilka słów do swoich Czytelników. Zachęcamy do przeczytania!

 • UWAGA! Możliwe burze z silnym deszczem od godz. 15:00 w...

UWAGA! Możliwe burze z silnym deszczem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z silnym deszczem – alert obowiązuje od godz. 15:00 w dn. 23.06.2020 r. do godz. 10:00 w dn. 24.06.2020 r.

 • Miałem już domu nie ogrzejesz

Miałem już domu nie ogrzejesz

Od 1 lipca wchodzą w życie przepisy zabraniające sprzedaży miału z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych. Ci, którzy do tego czasu będą jednak mieli miał w swoich piwnicach będą mogli go spalić, o ile nie będą naruszać przepisów antysmogowych.

 • Informacja

Informacja w sprawie przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód w związku z wystąpieniem gradu w dniu 18 czerwca 2020 r.

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Mszczonów w dniu 18 czerwca 2020 r. gradobicia, wszyscy poszkodowani producenci rolni mogą składać wnioski o oszacowanie szkód. Wnioski przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie.

 • Życzenia na Dzień Taty

Życzenia na Dzień Taty

Przypominacie sobie, kto uczył Was jeździć na rowerze? Kto wyganiał potwory czające się nocą pod łóżkiem lub w szafie? Kto grał z Wami w piłkę nożną a nawet dzielnie znosił popołudniowe herbatki z Waszymi lalkami i pluszowymi misiami? Odpowiedź na te pytania u większości z nas będzie tylko jedna – oczywiście, TATA.

 • Tężnia i zdroje parkowe

Tężnia i zdroje parkowe

Skwer przy osiedlu Dworcowa zyska nowe oblicze. Wszystko dzięki współpracy Gminy Mszczonów z Geotermią Mazowiecką S.A..

 • INFORMACJA dla Członków Obwodowych Komisji Wyborczych

INFORMACJA dla Członków Obwodowych Komisji Wyborczych

Ze względu na szczególną sytuację zamieszczamy przekazaną przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Płocku prezentację szkoleniową dla członków obwodowych komisji wyborczych.

 • Mszczonowska zaradność w dobie pandemii

Mszczonowska zaradność w dobie pandemii

Jak Gmina Mszczonów funkcjonowała w okresie narodowej kwarantanny opowiada burmistrz Józef Grzegorz Kurek.

 • Raport o stanie gminy w 2019 roku

Raport o stanie gminy w 2019 roku

W minionym roku po raz pierwszy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci mieli obowiązek opracowania raportów o stanie podlegających im terenów. Konieczność przedstawienia takiego dokumentu wprowadziła nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym.

 • Życzenia dla Ósmoklasistów

Życzenia dla Ósmoklasistów

Z okazji rozpoczynających się dziś egzaminów, kończących szkołę podstawową, wszystkim ósmoklasistom życzymy wyłącznie poprawnych odpowiedzi i rozwiązań, prostych tekstów do przeczytania, banalnych zadań i językowej weny.

 • Informacja Komisarza Wyborczego w Płocku II z dnia 12...

Informacja Komisarza Wyborczego w Płocku II z dnia 12 czerwca 2020 r.

Pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą dokonać dodatkowych zgłoszeń kandydatów do dnia 15.06.2020 r. do godz. 9:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mszczonowie (pokój nr 26). W załączonej pełnej informacji wykaz komisji wyborczych, do których przyjmowane będą zgłoszenia.

 • Informacja o terminie zgłaszania kandydatów na członków...

Informacja o terminie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Urząd Miejski w Mszczonowie informuje, że zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Gminie Mszczonów przyjmowane są w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie (pokój nr 26) w terminie do dnia 12 czerwca 2020 r. w godzinach pracy Urzędu:

 • XIX EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

XIX EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Zapraszamy zdolnych, ambitnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. 

 • Życzenia dla Maturzystów

Życzenia dla Maturzystów

Wszystkim Maturzystom życzymy, żeby każde polecenie było zrozumiałe a zadania – proste. Niech wyniki obliczeń bez problemu się skracają a obcojęzyczne słówka bez zastanowienia pojawiają się w Waszych myślach. Mocno trzymamy kciuki i życzymy Wam POWODZENIA!  A ten nietypowy termin zdawania matur wspólnie potraktujmy jako symbol przyszłego, egzaminacyjnego sukcesu.

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem w godz. 12:00-24:00 w dn...

UWAGA! Możliwe burze z gradem w godz. 12:00-24:00 w dn. 8.06.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem – alert w godz. 12:00-24:00 w dn. 8.06.2020 r.

 • Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Statystyka publiczna zapewnia rzetelne, obiektywne i systematyczne informowanie społeczeństwa, organów państwa i administracji publicznej oraz podmiotów gospodarki narodowej o sytuacji ekonomicznej, demograficznej, społecznej oraz środowiska naturalnego. Wypełnienie tego zobowiązania gwarantuje m.in. realizacja spisów rolnych.

 • Kraina Jeziorki - nowy wyjątkowy tytuł prasowy

Kraina Jeziorki - nowy wyjątkowy tytuł prasowy

W połowie czerwca 2020 roku Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki wydaje pierwszy numer prestiżowego czasopisma z segmentu premium „Kraina Jeziorki”. Jest to wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, która w ciekawy i nieszablonowy sposób będzie przybliżać Czytelnikom tradycję, kulturę, sztukę, historię oraz wyjątkowych ludzi i miejsca na obszarze krainy rzeki Jeziorki.

 • Komunikat Komisarza Wyborczego w Płocku

Komunikat Komisarza Wyborczego w Płocku w sprawie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Komunikat Komisarza Wyborczego w Płocku w sprawie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

 • Program Czyste Powietrze 2.0 – nabór wniosków na nowych...

Program Czyste Powietrze 2.0 – nabór wniosków na nowych zasadach

Przedstawiamy ulotkę opisującą najważniejsze zmiany w Programie Czyste Powietrze. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.

 • Kartka dla medyka

Kartka dla medyka

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego biorą udział w akcji ,,Kartka dla medyka”. Akcja ma na celu wesprzeć służbę medyczną, która odgrywa znaczącą rolę w walce z koronawirusem.

 • Róża dla Mam

Róża dla Mam

Z okazji przypadającego w dniu 26 maja Dnia Mamy dzieci z klasy pierwszej na zajęciach edukacji technicznej pod kierunkiem pani Grażyny Frelik, wykonały róże dla swoich mam. Za instruktaż posłużył im film.

 • Dworcowa pełna zieleni

Dworcowa pełna zieleni

Ulica Dworcowa zyskała nie tylko nową nawierzchnię i chodniki. Zaaranżowano też nowe tereny zielone. Prace wykonano w ramach projektu „Rozwój i zagospodarowanie zieleni miejskiej w Mszczonowie– zieleń towarzysząca ulicom(obiekty liniowe) – ulica Dworcowa” . Wartość robót to 114 416 zł.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 10 czerwca 2020 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 10 czerwca 2020 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji była analiza projektu budynku Gminnego Centrum Informacji przeznaczonego na Izbę Pamięci i siedzibę ZHP oraz dyskusja o sporcie w gminie.

 • Oddała swoje włosy chorym na białaczkę

Oddała swoje włosy chorym na białaczkę

Z niesamowitym prezentem odwiedziła w Dzień Dziecka Gminne Centrum Informacji Karina Kowalska, uczennica I klasy Szkoły Podstawowej w Lutkówce. Właśnie dziś ścięła swoje włosy by oddać je na peruki dla dzieci chorych na białaczkę.

 • Życzenia na Dzień Dziecka

Życzenia na Dzień Dziecka

Z okazji 1 czerwca Wszystkim Dzieciom, tym młodszym a także tym już trochę wyrośniętym, życzymy słonecznych uśmiechów i wielu beztroskich chwil. Niech dziś obsypią Was nie tylko wymarzone prezenty, ale także słowa pochwały oraz dumy od Waszych Rodziców i Bliskich. 

 • Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie,...

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 20 maja 2020 r.

Podczas majowych obrad Rady Miejskiej w Mszczonowie spotkali się członkowie wszystkich, działających w jej ramach, Komisji. Głównymi tematami było ocenienie zasobów pomocy społecznej oraz wysłuchanie sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji za 2019 r. Wspólne posiedzenie poprowadził wiceprzewodniczący RM Marek Zientek. Spotkanie odbyło się zgodnie z obowiązującymi w kraju zasadami bezpieczeństwa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660163

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat