Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Pożegnanie śp. Andrzeja Sobczaka od Orkiestry Dętej OSP...

Pożegnanie śp. Andrzeja Sobczaka od Orkiestry Dętej OSP Mszczonów

Pożegnania z ludźmi, których się znało, zawsze są bardzo trudne. Tym bardziej, im lepszy był człowiek, który opuścił nas na zawsze. Właśnie taka jest pierwsza myśl, która nasunęła się nam myśląc o Andrzeju. Odszedł Dobry Człowiek…

Przez wiele lat Andrzej grał z naszej Orkiestrze i pozostał jej Przyjacielem nawet, gdy odszedł z naszego zespołu. Zawsze był pierwszy do pomocy Orkiestrze. Robił to bezinteresownie, poświęcając czas i pieniądze, angażując swoje zdolności i znajomości. Wspierał nas nawet wtedy, gdy już przestał grać w Orkiestrze. Można śmiało powiedzieć, że pozostał z nami jako największy fan naszego zespołu.

Jaki był Andrzej wszyscy wiedzą. Pogodny, zawsze uśmiechnięty, pełen pomysłów i energii. Z wszystkimi żartował, dla każdego zawsze miał dobre słowo. Był duszą towarzystwa, człowiekiem pełnym empatii. Prawdziwym społecznikiem, który pomaganie innym traktował jak swoją misję.

Andrzej był człowiekiem empatycznym, wrażliwym i szczodrym. Nie ukrywał uczuć, był bardzo bezpośredni. Dzięki niemu w naszym zespole panowała radosna atmosfera. Zawsze miał czas dla innych, co przyciągało młodzież, która dzięki niemu szybko aklimatyzowała się w naszym zespole. Miał zwariowane pomysły, które sprawiały, że był niezastąpionym kompanem podczas strażackich wyjazdów. Zawsze starał się, by wszystko wypadło jak najlepiej a każda druhna i druh czuł się w Orkiestrze niczym w drugiej rodzinie.

Z ogromnym sercem i zaangażowaniem Andrzej wspierał też kierownictwo Orkiestry w jej prowadzeniu. Jeśli można było w czymś pomóc, to on zawsze był jedynym z pierwszych, którzy zgłaszali się, by wesprzeć zespół. Andrzej zaangażował się, między innymi, w organizację wyjazdu do Watykanu i Monte Cassino.

Kiedy już wyjeżdżaliśmy do Włoch na spotkanie z Janem Pawłem II, chyba nikt nie przeżywał tego tak jak on. Podczas audiencji u Papieża-Polaka był naprawdę wzruszony i bardzo często wspominał to wydarzenie. Stało się ono zresztą początkiem pięknej pasji – kolekcjonowania pamiątek związanych ze św. Janem Pawłem II, które Andrzej pokazał mieszkańcom okolicy podczas wystawy, którą zorganizował.

Nie sposób wyrazić słowami jak jest nam przykro, że musimy pożegnać Kolegę, z którym spędziliśmy tak wiele czasu na próbach, koncertach, wyjazdach. Straciliśmy kogoś ważnego, kto pozostawi po sobie pustkę nie tylko w szeregach Orkiestry, ale i w lokalnej społeczności. Niewielu jest takich ludzi jak Andrzej. Przyjacielskich, emanujących dobrą energią, zarażających śmiechem. Przy tym wszystkim skromnych i niemyślących o wyróżnieniach czy pochwałach. Przyjaciół, na których zawsze można liczy…

Andrzeju, zawsze pozostaniesz w naszej pamięci jako jeden z symboli mszczonowskiej Orkiestry… Spoczywaj w pokoju…

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557609

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat