Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Dwudziesta sesja na trzydziestolecie samorządności

Dwudziesta sesja na trzydziestolecie samorządności

W środę, 27 maja 2020 roku, odbyła się uroczysta XX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której symbolicznie uczczono przypadającą tego dnia 30. rocznicę restytucji samorządu terytorialnego. Oprócz tego wysłuchano także informacji o zasobach pomocy społecznej i funkcjonowaniu Gminnego Centrum Informacji. Odświętne spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Dwa tygodnie na złożenie wniosków o przyznanie płatności...

Dwa tygodnie na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych przez rolników

Jeszcze ponad dwa tygodnie mają rolnicy na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za rok 2020. Mimo utrudnień związanych z epidemią, tegoroczna kampania przebiega sprawnie. Do 28 maja 2020 r. do ARiMR wpłynęło już prawie milion wniosków o dopłaty.

 • 30 lat Samorządu Terytorialnego w Mszczonowie

30 lat Samorządu Terytorialnego w Mszczonowie

Poniżej publikujemy przemówienia Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Koperskiego i Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka z okazji 30. Rocznicy Restytucji Samorządu Terytorialnego wygłoszone w trakcie dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej.

 • Folder - Trzy dekady mszczonowskiej samorządności

Folder - Trzy dekady mszczonowskiej samorządności

Zapraszamy do obejrzenia folderu podsumowującego trzy dekady mszczonowskiej samorządności. Trzydzieści lat, które upłynęło od restytucji samorządów terytorialnych w dniu 27 maja 1990 r., to osiem kadencji władz lokalnych. W Mszczonowie to trzy dekady rządów burmistrza Józefa Grzegorza Kurka, sprawującego tę funkcję najdłużej w Polsce. 

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem w godz. 13:00-21:00 w dn...

UWAGA! Możliwe burze z gradem w godz. 13:00-21:00 w dn. 25.05.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem – alert obowiązuje w godz. 13:00-21:00 w dn. 25.05.2020 r.

 • Z piosenką poprzez czas kwarantanny

Z piosenką poprzez czas kwarantanny

Czas społecznej izolacji oraz początkowej, przymusowej kwarantanny, był doskonałą okazją do wykorzystania kreatywności i rozwoju zdolności. Z uwagi na stan epidemii i postanowienia rządowe zawieszone zostały bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Informacja ARMiR

Dopłaty 2020 - oświadczenia do 8 czerwca

Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca.

 • Wnioski o oszacowanie szkód w związku z wystąpieniem...

Informacja w sprawie przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych w dniach 18-21 kwietnia 2020 r.

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Mszczonów w dniach 18-21 kwietnia 2020r. przymrozków wiosennych, wszyscy poszkodowani producenci rolni mogą składać wnioski o oszacowanie szkód. Wnioski przyjmowane będą do dnia 12 czerwca 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie.

 • Informacja ARiMR

ARiMR: „Modernizacja (obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw” do 30 czerwca

O miesiąc, do 30 czerwca 2020 r., został wydłużony termin składania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D i „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Pierwotnie nabór wniosków ogłoszony był do 29 maja.

 • Pożegnano pracownika samorządowego i społecznika

Pożegnano pracownika samorządowego i społecznika

We wtorek, 19 maja, odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Sobczaka – pracownika Mszczonowskiego Ośrodka Kultury i zaangażowanego społecznika. Eucharystię koncelebrowali dziekan ks. Tadeusz Przybylski, kapelan strażaków ks. Sławomir Tulin oraz ks. Paweł Pietrzak, były wikariusz.

 • Komunikat o zasiłku z KRUS

Komunikat o zasiłku z KRUS

PT KRUS w Żyrardowie  informuje, że z dniem 16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV – 2 (Dz.U. z 2020 r. poz.875).

 • Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino

Na wzgórzu Monte Cassino

Na początku września 1939 r. Władysław Anders otrzymał rozkaz objęcia dowództwa nad Grupą Operacyjną „Tadeusz”. Decyzja ta była zbyt spóźniona i pierwsze polecenie, jakie otrzymał dotyczyło zorganizowania odwrotu za Wisłę. Generał zamierzał kawalerią osłaniać piechotę, która miała przejść za rzekę przez przeprawy w Płocku i Wyszogrodzie.

 • Msza dziękczynna w 100. rocznicę narodzin Karola Wojtyły

Msza dziękczynna w 100. rocznicę narodzin Karola Wojtyły

W poniedziałek, 18 maja, w całej Polsce obchodzono setną rocznicę narodzin jednego z naszych najwybitniejszych rodaków – św. Jana Pawła II, czyli Karola Wojtyły. 

 • 100. rocznica narodzin Jana Pawła II

100. rocznica narodzin Jana Pawła II

Dokładnie dziś, 18 maja, przypada setna rocznica narodzin jednego z największych a na pewno najbardziej rozpoznawalnych w świecie Polaków, Karola Wojtyły. Pierwszego papieża wywodzącego się z naszego kraju, świętego Jana Pawła II. Z tej okazji przypominamy sylwetkę tego wielkiego Polaka.

 • Podsumowanie akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”

Podsumowanie akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”

Przez blisko dwa miesiące mieszkańcy gminy Mszczonów pracowali społecznie, aby w okresie pandemii wspomóc placówki służby zdrowia. W ramach akcji #MszczonówSzyjeDlaMedyków uszyto aż 7000 maseczek. Wolontariusze zaangażowani w projekt zapoczątkowali go 22 marca.

 • Pożegnanie śp. Andrzeja Sobczaka od Orkiestry Dętej OSP...

Pożegnanie śp. Andrzeja Sobczaka od Orkiestry Dętej OSP Mszczonów

Pożegnania z ludźmi, których się znało, zawsze są bardzo trudne. Tym bardziej, im lepszy był człowiek, który opuścił nas na zawsze. Właśnie taka jest pierwsza myśl, która nasunęła się nam myśląc o Andrzeju. Odszedł Dobry Człowiek…

 • Kondolencje

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp. Andrzeja Sobczaka

jednocząc się w żalu

kondolencje i wyrazy wsparcia

Rodzinie i Bliskim

składają

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miejskiego

i Jednostek Organizacyjnych Gminy

 • Informacja

Informacja

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi wiadomościami, informujemy, że żaden z pracowników Urzędu Miejskiego w Mszczonowie ani gminnych instytucji nie jest zakażony koronawirusem.

 • Podziękowanie

Podziękowanie

Podziękowanie od Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka”.

 • „Są dowódcy, na których nie pada pył zapomnienia” cz. 1.

„Są dowódcy, na których nie pada pył zapomnienia” cz. 1.

„Są dowódcy, na których nie pada pył zapomnienia, bierze ich na swoje skrzydła legenda i zanosi do narodowego pamiątek kościoła” – tak napisał o Władysławie Andersie jego podwładny, Tomasz Skrzyński. Dziś mija dokładnie 50 lat od śmierci generała, którego wszyscy kojarzą głównie z bitwą o Monte Cassino. Tymczasem, życiorys tego wybitnego dowódcy jest o wiele barwniejszy i zasługuje na więcej miejsca w społecznej świadomości.

 • Z obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 kwietnia 2020 roku, odbyła się XIX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której podjęto szereg uchwał w sprawie m.in. statutów Gminy Mszczonów oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a także zmian budżetowych. Obrady prowadził przewodniczący Łukasz Koperski. Spotkanie zostało przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.

 • Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie,...

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 27 kwietnia 2020 r.

Podczas pierwszego w czasie stanu epidemii spotkania Rady Miejskiej w Mszczonowie spotkali się członkowie wszystkich, działających w jej ramach, Komisji. Głównym tematem obrad było zaopiniowanie materiałów na najbliższą sesję. Wspólne posiedzenie poprowadził przewodniczący RM Łukasz Koperski. Spotkanie odbyło się zgodnie z obowiązującymi w kraju zasadami bezpieczeństwa.

 • UWAGA! Możliwe przymrozki w godz. 0:00-7:00 w dn...

UWAGA! Możliwe przymrozki w godz. 0:00-7:00 w dn. 13.05.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje w godz. 0:00-7:00 w dn. 13.05.2020 r.

 • UWAGA! Możliwe burze z gradem w godz. 14:00-23:00 w dn...

UWAGA! Możliwe burze z gradem w godz. 14:00-23:00 w dn. 11.05.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem – alert obowiązuje w godz. 14:00-23:00 w dn. 11.05.2020 r.

 • Lokalne zarządzanie kryzysowe w dobie pandemii

Lokalne zarządzanie kryzysowe w dobie pandemii

Z panem Grzegorzem Antolakiem - inspektorem ds. obrony cywilnej z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie rozmawia Mateusz Milczarek.

 • „Jedzie, jedzie straż ogniowa”

„Jedzie, jedzie straż ogniowa”

Przed laty zespół Niebiesko-Czarni śpiewał piosenkę „Pożar w Kwaśniewicach”, w której znalazły się właśnie słowa z tytułu tego artykułu. Utwór ten był zresztą tak popularny, że jego wykonawcami były m.in. także zespoły No to Co, Farben Lehre oraz Piotr Janczarski.

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 7:00 w dn. 8.05.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 7:00 w dn. 8.05.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje od godz. 23:00 w dn. 7.05.2020 r. do godz. 7:00 w dn. 8.05.2020 r.

 • Świętowanie w czasach zarazy

Świętowanie w czasach zarazy

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja były, z konieczności, inne niż te, do których mieszkańcy gminy Mszczonów byli przyzwyczajeni. Nie było uroczystego przemarszu z pocztami sztandarowymi, wciągnięcia flagi państwowej na maszt ani koncertu niezawodnej Orkiestry Dętej OSP. Były za to flagi powieszone przy domach, ulice rozbrzmiewające patriotycznymi pieśniami oraz modlitwa za Ojczyznę.

 • Międzynarodowy Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja w całej Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, ponieważ właśnie wtedy przypada upamiętnienie św. Floriana, czyli patrona Druhen i Druhów. Każda z remiz, położonych na terenie gminy Mszczonów, to piękny symbol poświęcenia, zaangażowania i patriotyzmu. Każda, to gwarancja większego bezpieczeństwa mieszkańców, które strażacy zapewniają, ryzykując swoje zdrowie i życie.

 • Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Prezentujemy listy Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Koperskiego i Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651603

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat