Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko

Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko

Czas epidemii i zamknięcie placówek oświatowych, to ogromne wyzwanie dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie poprzez swój profil na Facebooku oraz platformy do zdalnego nauczania stara się jednak, by jej podopieczni nie tylko opanowywali zagadnienia podstawy programowej, ale także inspirowali się, rozwijali swoje zdolności i prezentowali talenty.

Niedawno, 23 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji mszczonowska placówka przybliżyła wszystkim ciekawy projekt, który jest realizowany przez jej uczniów i pedagogów. U jego podstaw leży chęć pokazania, że z jednej strony doceniają oni znaczenie książki w życiu człowieka, a z drugiej – nie są im obce także nowoczesne technologie.

Właśnie tak powstał pomysł na międzynarodowy projekt eTwinning (europejska współpraca szkół) „QRekomendacje”. Jego uczestnicy tworzą recenzje książek, polecając je innym czytelnikom. Uczniowie swoje opnie przedstawiają w postaci krótkich filmów nagrywanych za pomocą różnych aplikacji. Filmowe recenzje zamienione są w kody QR i umieszczane na książkach w bibliotekach. Założeniem projektu jest stworzenie wirtualnej bazy najciekawszych książek.

W działaniu udział bierze zarówno młodzież, jak i najmłodsi szkolni czytelnicy. Co więcej, aktywni w projekcie są także pierwszoklasiści, którzy początkowo wymagali pomocy przy poznawaniu treści książek. Dzięki udziałowi w projekcie ich zdolności w tej dziedzinie szybko się jednak rozwinęły. Wszystko za sprawą głośnego, rodzinnego czytania, które nie tylko rozwija, ale także zbliża. W projekt zaangażowali się bowiem także rodzice, dzielnie wspierając najmłodszych czytelników.

W działanie, realizowane przez mszczonowską szkołę podstawową, włączyły się także placówki polonijne. Wraz z lokalnymi uczniami książki czytają i polecają podopieczni jedenastu szkół litewskich i polskich. W ten sposób powstały recenzje ok. 100 książek, dzięki którym biblioteki w tych placówkach zmieniają się powoli w prawdziwe centra technologiczne.

Za pomocą smartfona uczniowie mogą zeskanować umieszczone na dziełach kody QR i odczytać recenzję. W ten sposób poznają opinie swoich rówieśników, które są napisane prostym językiem, i mogą dowiedzieć się, czy dana pozycja zainteresuje ich samych. Wystarczy sięgnąć po smartfon lub tablet z czytnikiem kodów QR i przenieść się w świat książek opowiedziany słowami młodych czytelników.

Tydzień Uczniowskich Super Talentów, to kolejna inspiracja dla wychowanków mszczonowskiej „podstawówki”. Dzięki nowoczesnym technologiom mogą oni pokazywać szerszej publiczności swoje prywatne pasje i uzdolnienia. Filmiki, które je prezentują, są publikowane na facebookowym profilu placówki. Czym mogą się pochwalić mszczonowscy uczniowie? W ramach Tygodnia Uczniowskich Super Talentów podziwiać mogliśmy pasje związane z rysowaniem, malowaniem, grafiką komputerową, programowaniem czy komputerowymi animacjami.

22 kwietnia obchodzony był z kolei Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie mszczonowskiej szkoły podstawowej wykonywali prezentacje dotyczące ochrony środowiska. Kreatywność młodzieży nie zna granic, więc na profilu placówki pojawił się także komiks, wykonany przez jedną z jej podopiecznych. Najmłodsi, podczas zajęć plastycznych online, wykonywali z kolei Eko-śmieciowego potworka. Wszystko po to, by także oni wiedzieli, że o planetę należy dbać nie tylko w dniu jej święta.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko
  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko
  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko
  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko
  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko
  • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6668083

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat