Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

- okres spowiedzi wielkanocnej trwać będzie w bieżącym roku do 31 maja; wskażemy odpowiedni dzień, zaprosimy kapłanów i każdy będzie mógł zrealizować tę chrześcijańską powinność,

- już wiemy, że – niestety – do 19 kwietnia w każdym nabożeństwie może uczestniczyć co najwyżej 5 osób, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej,

- w Wielki Piątek [dzień śmierci Zbawiciela] zachęcamy do uczczenia Krzyża, który widnieje w naszym domu,

Wielka Sobota

Na mocy zarządzeń władz państwowych, apelu Episkopatu Polski, - w dniu dzisiejszym także Sanepidu - nie będzie tradycyjnej formy błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Władze kościelne zalecają, by błogosławienie pokarmów odbyło się w ramach liturgii domowej, przed śniadaniem wielkanocnym, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, za pomocą poniższej modlitwy. Nie możemy narażać zdrowia i życia własnego, i bliźnich. Sanepid podkreśla, że nie chodzi jedynie o bezpieczną odległość między osobami; istotą zarządzenia jest pozostawanie w domach, z wyjątkiem konkretnie wskazanych, podyktowanych koniecznością, przypadków. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już mogli przeżywać święta paschalne we wspólnocie Ludu Bożego z poszanowaniem pięknej, głębokiej tradycji chrześcijańskiej.

- Zachęcamy do nabywania świątecznego egzemplarza „Gościa Niedzielnego”, znajdziemy tam wiele cennych artykułów ukazujących drogi pokrzepienia i nadziei,

- ofiary na kwiaty do Bożego Groby złożyli mieszkańcy sołectw: Sosnowica, Marków Towarzystwo, Wręcza, także: pięć rodzin z bloku przy ul. Sienkiewicza 49 [kl. I], Żywy Różaniec oraz kilka rodzin indywidualnie.

Serdeczne „Bóg zapłać”.

Niech Zmartwychwstały Pan  uwolni Polskę i świat od groźnej epidemii.

Z wyrazami szacunku i modlitwą

ks. Tadeusz Przybylski

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Nie poświęcamy pokarmów wodą święconą.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6668022

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat