Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • #MszczonówSzyjeDlaMedyków

#MszczonówSzyjeDlaMedyków

Ponad 2 tysiące wielorazowych maseczek ochronnych powstało już w ramach społecznej akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”. W wolontariackie przedsięwzięcie zaangażowanych jest wiele osób, nie tylko z terenu samego miasta, ale i całej gminy.

Przedstawiciele służby zdrowia to ludzie, którzy w obliczu epidemii są najbardziej narażeni na zakażenie. Jeśli są niewłaściwie zabezpieczeni, to mogą także przenosić wirusa, np. wracając z dyżuru lub w jego trakcie. W ten sposób zachorują nie tylko oni, ale także ich bliscy, pacjenci oraz przypadkowi przechodnie. Nie trzeba chyba wielkiej wyobraźni, by uświadomić sobie, jakim zagrożeniem jest zakażony lekarz, pielęgniarka czy ratownik, którzy mają przecież kontakt także z osobami, które cierpią na inne schorzenia, a nie mają w swoich organizmach zabójczych wirusów.

Najważniejsze jest jednak to, że chory pracownik służby zdrowia na dłuższy czas jest wyłączony z pełnienia swoich obowiązków. W Polsce od dawna brakuje lekarzy, pielęgniarek i innych członków medycznego personelu. Każda, nawet pojedyncza, strata oznacza, że pomoc może nie zostać udzielona na czas. Nieważne, czy będzie to chory z koronawirusem, czy człowiek z zawałem serca lub rozlanym wyrostkiem. Nie tylko w czasie epidemii pracownicy służby zdrowia to prawdziwi bohaterowie, którzy dla nas narażają swoje zdrowie i życie, ryzykując także zakażeniem swoich bliskich.

„Mszczonów szyje dla Medyków”, to społeczna akcja, która jest podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy codziennie, często bez najkrótszej przerwy, robią wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii i uratować zakażonych. Dbają także o zdrowie innych, wszak pojawienie się koronawirusa nie oznacza, że nagle ze świata zniknęły inne schorzenia.

Uszyte przez wolontariuszy maseczki zostały już dostarczone do Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego, czyli żyrardowskiego szpitala, oraz Komisariatu Policji w Mszczonowie. Kolejne trafią do pracowników lokalnych służb zdrowia. W ramach akcji odwiedzono także lokalną stację Ratownictwa Medycznego, której pracownicy otrzymali okulary ochronne i gogle, niezbędne w obecnej sytuacji. Sprzęt przekazali sponsorzy tego wyposażenia: przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukasz Koperski oraz Paweł Wiśniewski – właściciel firmy Pamavi artBHP.pl.

Gminna drużyna krawcowych codziennie się powiększa. Nie brakuje osób, które chcą za darmo szyć maseczki dla przedstawicieli służby zdrowia. Obecnie jako wolontariusze w ramach akcji działają w ten sposób: Bernarda Sołtyk, Teresa Swaczyńska, Monika Gadomska, Dorota Kurzepa, Agnieszka Rapacka, Maria Pińkowska, Aneta Nowakowska, Dorota Jakubowska, Halina Łyszczarz, Marzena Popiela, Janina i Jerzy Dymeccy, Małgorzata Dymecka, Bogumiła Kałużyńska, Joanna Stawczyk, Ewa Zielińska, Klaudia Bujoczek, Renata Piekarska, Ewa Taras, Maria Gala, Małgorzata Skazowska oraz Halina Mendygrał.

Oczywiście, powodzenie społecznych inicjatyw w dużej mierze zależy również od sponsorów. W tym gronie znaleźli się: przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z radnymi, burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch, właściciel firmy Pamavi artBHP.pl Paweł Wiśniewski, właściciele firmy Pabax S.C. Państwo Kurowscy, Grażyna Korzonkowska, Ewa Eljasz wraz z sąsiedzką drużyną z Osiedla Keramzyt, sekretarz gminy Małgorzata Badowska, Paweł Leszkiewicz i Aleksandra Dziża.

Całą akcję koordynują Magdalena Podsiadły, dyrektor Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie, oraz Piotr Dymecki (Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, Strzelcy Rzeczypospolitej z Komponentu 21).

Nad logistyczną stroną przedsięwzięcia czuwają mszczonowscy Strzelcy oraz wolontariusze Szlachetnej Paczki (Pomagam Wolontariat – Monika Kubiak i Grzegorz Wierzbicki). To oni rozwożą materiał i akcesoria niezbędne do szycia, odbierają gotowe maseczki i dostarczają je do przedstawicieli służb. Także logistyka akcji jest prowadzona nieodpłatnie.

Dagmara Bednarek, GCI

  • #MszczonówSzyjeDlaMedyków
  • #MszczonówSzyjeDlaMedyków

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6668088

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat