Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Informacje Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie otwarcia placówek dla najmłodszych

Przedstawiamy informacje Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. Szczegóły w załączonym pliku.

Komunikat Wspólnoty Anonimowych Alkoholików

Wspólnota Anonimowych Alkoholików pragnie poinformować wszystkie osoby poszukujące pomocy w zdrowieniu z uzależnienia od alkoholu, że istnieje możliwość kontaktów i spotkań z członkami AA za pośrednictwem telefonu oraz Internetu.

 • Ważny komunikat dla rodziców – otwarcie przedszkola!

Ważny komunikat dla rodziców – otwarcie przedszkola!

Od 6 maja otwarte zostaje Miejskie Przedszkole Nr 1 w Mszczonowie. Szczegółowe informacje na plakacie.

 • Otwarcie targowiska miejskiego

Otwarcie targowiska miejskiego

Od poniedziałku, 4 maja, otwarte będzie targowisko miejskie na osiedlu Dworcowa III (Północna) w Mszczonowie. Sprzedających i kupujących prosimy o zachowywanie zasad bezpieczeństwa. Dopuszczony będzie handel wyłącznie artykułami spożywczymi i sadzonkami roślin.

 • Informacje z parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Informacje z parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Zgodnie z decyzją władz kościelnych, uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski obchodzić będziemy w sobotę [2 maja]; godziny Mszy świętych: 7:00, dodatkowo 10:00 i 18:00.

 • Pomoc suszowa – ARiMR sukcesywnie realizuje wypłaty

Pomoc suszowa – ARiMR sukcesywnie realizuje wypłaty

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

 • Pomiary pola elektromagnetycznego w Mszczonowie

Pomiary pola elektromagnetycznego w Mszczonowie

Laboratorium Pomiarowe Strefa informuje o planowanych w dniach 27-30 kwietnia 2020 r. pomiarach pola elektromagnetycznego w Mszczonowie. Jeśli w tych dniach wystąpią opady, wtedy termin ten będzie przesunięty. Szczegółowe informacje w załączniku.

 • Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko

Czytają, rozwijają talenty i dbają o środowisko

Czas epidemii i zamknięcie placówek oświatowych, to ogromne wyzwanie dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie poprzez swój profil na Facebooku oraz platformy do zdalnego nauczania stara się jednak, by jej podopieczni nie tylko opanowywali zagadnienia podstawy programowej, ale także inspirowali się, rozwijali swoje zdolności i prezentowali talenty.

 • W obronie przed wirusem

W obronie przed wirusem

Mszczonowscy „Strzelcy Rzeczypospolitej” z JS 5132 już po raz szósty przeprowadzili akcję dezynfekcyjną na terenie gminy Mszczonów. W nocy ze środy na czwartek (22-23.04) strzelecki patrol dezynfekcyjny dotarł do mszczonowskich parków, wiat przystankowych, a także odkaził ciąg ławek, stojących wzdłuż ulicy Dworcowej.

 • KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI:

Dopłaty 2020: wnioski do 15 czerwca!

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu do 15 czerwca 2020 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego).

 • Uwaga Rolnicy!

Uwaga Rolnicy!

Pomoc w przygotowaniu wniosku o przyznanie płatności. Dane kontaktowe na załączonym plakacie.

 • INFORMACJA ARiMR

INFORMACJA ARiMR

Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019 może być składane przez rolników, którzy:

 • Pomoc w tworzeniu CV

Pomoc w tworzeniu CV

Gminne Centrum Informacji oferuje pomoc w stworzeniu CV osobom poszukującym pracy. Kontakt telefoniczny: 530 824 400.

 • Strona z ofertami pracy

Strona z ofertami pracy

Szukasz zatrudnienia? A może chcesz zmienić obecną pracę? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.kiosk.mszczonow.infocentrum.com.pl/.

 • Sprzęt elektroniczny dla uczniów do zdalnej edukacji

Sprzęt elektroniczny dla uczniów do zdalnej edukacji

W ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 gmina Mszczonów otrzymała grant w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu umożliwiającego naukę online.

 • Ochotnik na pierwszej linii wojny z pandemią

Ochotnik na pierwszej linii wojny z pandemią

Rozmowa ze strzelcem Jakubem Dymeckim, który jako wolontariusz zgłosił się do pracy w mszczonowskiej stacji ratownictwa medycznego.

 • Punkt przekazywania maseczek mieszkańcom w Osuchowie

Punkt przekazywania maseczek mieszkańcom w Osuchowie

Akcję rozdawania maseczek potrzebującym przenosimy na tereny wiejskie – będzie je można odbierać w Osuchowie, przed filią Gminnego Centrum Informacji. Punkty odbioru w Mszczonowie będą zamknięte. Przypominamy, że od 16 kwietnia zasłanianie twarzy w miejscach publicznych za pomocą maseczki, szalika czy chusty jest obowiązkowe. Osoby najbardziej potrzebujące, które z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie zaopatrzyć się w przepisowe zabezpieczenie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 605 869 094.

 • Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Liturgia Pierwszej Komunii Świętej – z oczywistych powodów – nie może być sprawowana w zaplanowanym terminie tj. 17 maja 2020 r.; w wyniku konsultacji z zainteresowanymi rodzinami, dzień Pierwszej Komunii Świętej ustaliliśmy na niedzielę, 4 października 2020 r.

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 7:00 w dn. 21.04.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 7:00 w dn. 21.04.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje od godz. 1:00 w dn. 18.04.2020 r. do godz. 7:00 w dn. 21.04.2020 r.

 • Informacja

Informacja

PGK ,,Żyrardów” Sp. z o. o. informuje, że z dniem 20.04.2020 r. zostają otwarte Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Żyrardowie przy ul. Czystej 5 oraz w miejscowości Słabomierz-Krzyżówka gm. Radziejowice.

 • Dopłaty 2020 - nowy termin składania oświadczeń do ARiMR

Dopłaty 2020 - nowy termin składania oświadczeń do ARiMR

Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

 • Nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej

Nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej

Przypominamy! Od czwartku, 16 kwietnia, obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Można to uczynić za pomocą maseczki, szalika, chusty lub szalokominiarki. Dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Mszczonów, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie zaopatrzyć się w przepisowe zabezpieczenie, przygotowano darmowe maseczki w ramach akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”.

 • O tarczy antykryzysowej dla NGO

O tarczy antykryzysowej dla NGO

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce pojawiły się też pierwsze formy wsparcia, dostępne dla podmiotów ekonomii społecznej.

 • Dlaczego warto powiesić skrzynkę pocztową przed swoim domem?

Dlaczego warto powiesić skrzynkę pocztową przed swoim domem?

Wielu z nas, szczególnie najmłodszym pokoleniom, poczta wydaje się być przeżytkiem. Nic bardziej mylnego! Szczególnie teraz, w obliczu pandemii koronawirusa, wiele spraw najwygodniej i najbezpieczniej załatwić właśnie za jej pośrednictwem.

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 8:00 w dn. 15.04.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 8:00 w dn. 15.04.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje od godz. 23:00 w dn. 14.04.2020 r. do godz. 8:00 w dn. 15.04.2020 r.

 • Pamięć o Katyniu i innych miejscach kaźni

Pamięć o Katyniu i innych miejscach kaźni

13 kwietnia, to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę tego okrutnego mordu, jakiego sowieci dopuścili się na polskich oficerach i przedstawicielach naszej inteligencji.

 • Triduum Paschalne i Niedziela Zmartwychwstania w...

Triduum Paschalne i Niedziela Zmartwychwstania w mszczonowskich Parafiach

Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Zmartwychwstał prawdziwie! Procesja rezurekcyjna w Parafii pw. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie odbyła się wokół kaplicy. Okrążono ją tylko raz. Zrezygnowano z tradycyjnego przejścia ulicami miasta.

 • Z zajączkiem eMeMkiem dookoła wielkanocnego świata

Z zajączkiem eMeMkiem dookoła wielkanocnego świata

Większość z nas mniej więcej kojarzy polskie tradycje związane z Wielkanocą. Święcenie pokarmów, polewanie się wodą czy malowanie pisanek. Jak to jednak mówią, „co kraj to obyczaj”, więc, oczywiście, święta te nie są identycznie obchodzone we wszystkich chrześcijańskich krajach. Jesteście ciekawi, jakie tradycje wiążą się z Wielkanocą w Australii czy Czechach? Jeśli tak, to razem z naszym zajączkiem (króliczkiem?) eMeMkiem zapraszamy w wirtualną podróż po świątecznych obyczajach całego świata.

 • Radosnej Wielkanocy!

Radosnej Wielkanocy!

 

 

 • Komunikat Biskupa Łowickiego w związku z trwającym stanem...

Komunikat Biskupa Łowickiego w związku z trwającym stanem epidemii koronawirusa

Tegoroczne świętowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych naznaczone jest doświadczeniem epidemii i zagrożenia życia ludzkiego. Ta szczególna sytuacja wprowadza w nasze życie społeczne i religijne wiele ograniczeń mających na celu ochronę zdrowia i życia. Proszę wszystkich o szczególną odpowiedzialność w zachowaniu wszelkich zaleceń władz państwowych i kościelnych.

 • Uzupełnienie informacji z parafii św. Jana Chrzciciela w...

Uzupełnienie informacji z parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Odpowiadając na zapytania wiernych uprzejmie informujemy, że nie będzie poświęcenia wody w Wielką Sobotę, ani też zaopatrywania się w nią przez czerpanie z pojemników [możliwość zakażenia].

 • ARiMR: dopłaty 2020 – nowy termin składania oświadczeń

ARiMR: dopłaty 2020 – nowy termin składania oświadczeń

Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

 • Informacja dla mieszkańców w sprawie kodów kreskowych na...

Informacja dla mieszkańców w sprawie kodów kreskowych na worki z odpadami komunalnymi

W związku z epidemią koronawirusa dopuszcza się naklejanie jednego kodu kreskowego na dostępny z ulicy element ogrodzenia (np. słupek, skrzynkę na listy) lub pojemnik, w którym zostaną wystawione odpady. Szczegółowe informacje na załączonej ulotce.

 • Badania ankietowe mieszkańców ws. bezpieczeństwa...

Badania ankietowe mieszkańców ws. bezpieczeństwa energetycznego i ekologicznego

W kwietniu 2020 na terenie miasta przeprowadzane będą anonimowe badania ankietowe mieszkańców ws. bezpieczeństwa energetycznego i ekologicznego gospodarstw domowych, w tym zjawisk: ubóstwa energetycznego, zanieczyszczenia powietrza spowodowanego niską emisją z gospodarstw domowych.

 • Uzupełnienie wczorajszych informacji z Parafii św. Ojca Pio

Uzupełnienie wczorajszych informacji z Parafii św. Ojca Pio

Zgodnie z wytycznymi Rządu i Episkopatu święcenie pokarmów w Wielką Sobotę nie odbędzie się. Władze kościelne zalecają, by odbyło się ono w zaciszu domowym, przed śniadaniem wielkanocnym. Treść modlitwy zamieszczono poniżej oraz w informacji od Księdza Dziekana Tadeusza Przybylskiego. We wszystkich nabożeństwach świątecznych, zgodnie z rządowymi ograniczeniami, uczestniczyć może 5 wiernych oraz kapłan i obsługa liturgiczna.

 • Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Na mocy zarządzeń władz państwowych, apelu Episkopatu Polski, - w dniu dzisiejszym także Sanepidu - nie będzie tradycyjnej formy błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Władze kościelne zalecają, by błogosławienie pokarmów odbyło się w ramach liturgii domowej, przed śniadaniem wielkanocnym, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, za pomocą poniższej modlitwy.

 • Apel lekarza Michała Sutkowskiego

Apel lekarza Michała Sutkowskiego

Szanowni Państwo, mieszkańcy miasta i gminy Mszczonów, z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2, proszę o wrażliwość społeczną, stosowanie wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, oraz zasad przyjęć w podstawowej opiece zdrowotnej.

 • Uwaga Przedsiębiorcy!

Uwaga Przedsiębiorcy!

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników gmin zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG

 • Specjalny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

Specjalny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

W dalszym ciągu będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Ograniczenia w przewozach będą obowiązywały także po 10 kwietnia. Na czas świąt niektóre połączenia zostaną zawieszone.

 • Liturgia Wielkiego Tygodnia w Parafii św. Ojca Pio

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Parafii św. Ojca Pio

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Parafii św. Ojca Pio będzie miała następujący przebieg:

 • Informacja z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Informacja z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

W Wielki Czwartek mają być wydane nowe zarządzenia władz państwowych, stąd też szczegółowe informacje dotyczące obchodów Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przedłożymy w czwartek w godzinach wieczornych. Za to przełożenie bardzo przepraszam. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się - tradycyjnie - o godz. 18.00. Może w niej uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

 • Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców cz. 2

Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców cz. 2

W poniższym pliku załączamy drugą część Przewodnika Antykryzysowy dla Przedsiębiorców. Zachęcamy do lektury.

 • Zalecenia dla Seniorów na czas epidemii

Zalecenia dla Seniorów na czas epidemii

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało zalecenia dla Seniorów na czas epidemii. Zachęcamy do ich przeczytania.

 • Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców

Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców

W poniższym pliku załączamy Przewodnika Antykryzysowy dla Przedsiębiorców. Zachęcamy do lektury.

 • Podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem

Podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem

Załączamy infografikę przedstawiającą podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.

 • Anons z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Anons z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów Triduum Paschalnego przedłożymy w Wielką Środę, w godzinach popołudniowych.

 • #MszczonówSzyjeDlaMedyków

#MszczonówSzyjeDlaMedyków

Ponad 2 tysiące wielorazowych maseczek ochronnych powstało już w ramach społecznej akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”. W wolontariackie przedsięwzięcie zaangażowanych jest wiele osób, nie tylko z terenu samego miasta, ale i całej gminy.

 • Uwaga Przedsiębiorcy!

Uwaga Przedsiębiorcy!

Na zamieszczonych poniżej infografikach znajdziecie informacje dotyczące Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorstw. Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi plakatami.

 • Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Żyrardowie ogłosił nabór wniosków o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

 • Uwaga Rolnicy!

Uwaga Rolnicy!

Na zamieszczonej poniżej infografice przedstawione są szczegóły tarczy antykryzysowej dla Rolników. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na plakacie.

 • Mszczonowskie legendy zabrzmią w sieci

Mszczonowskie legendy zabrzmią w sieci

„Czytamy baśnie Mazowsza”, to tytuł projektu, który jest realizowany od 25 marca. Codziennie, punktualnie w samo południe, na stronie wydarzenia o takiej nazwie można posłuchać półgodzinnego nagrania przedstawiającego ludowe podania, warszawskie legendy oraz klasykę tego gatunku. W czwartek, 2 kwietnia, o godz. 12:00 w ramach akcji prezentowane będą mszczonowskie legendy. Jeżeli macie ochotę je poznać lub przypomnieć sobie ich treść, to zapraszamy na stronę wydarzenia: https://bit.ly/2UP8Gf6.

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 8:00 w dn. 2.04.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 8:00 w dn. 2.04.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje do godz. 8:00 w dn. 2.04.2020 r.

 • Obwieszczenie o odwołaniu posiedzeń Rady Miejskiej w...

Kontakt z radnymi Rady Miejskiej w Mszczonowie

Ze względu na sytuację kryzysową zawieszam wszelkie posiedzenia Rady Miejskiej w Mszczonowie i osobiste spotkania z wyborcami do odwołania. Proszę o kontakt z radnymi poprzez Biuro Rady: tel. 46 858 28 60 lub e-mail: rada.miejska@mszczonow.pl. Bezpośrednie numery telefonów oraz adresy mailowe do radnych znajdą Państwo na stronie BIP: https://www.bip.mszczonow.pl/448,radni-gminy lub https://www.bip.mszczonow.pl/plik,8383,sklad-rady-miejskiej-w-mszczonowie.pdf.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648200

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat