Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • UWAGA! Rząd wprowadził nowe obostrzenia!

UWAGA! Rząd wprowadził nowe obostrzenia!

W związku z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem Rząd wprowadził kolejne ograniczenia dla mieszkańców Polski. Nowe obostrzenia wchodzą w życie o północy, z 31 marca na 1 kwietnia. Nie tracą mocy ograniczenia wprowadzone wcześniej. Złamanie zakazów lub niedostosowanie się do nich grozi karą grzywny do 30 tys. zł. Respektowanie ograniczeń kontrolować będą partole policyjne, których liczba zostanie zwiększona. Poniżej podstawowe informacje dotyczące nowych wytycznych:

 • Otwieramy Wirtualny Targ w Mszczonowie!

Otwieramy Wirtualny Targ w Mszczonowie!

Brakuje Wam zakupów spożywczych na miejskim targowisku? Chcielibyście nadal sprzedawać swoje owoce i warzywa, ale nie macie jak? Jeśli tak, to strona Wirtualnego Targu w Mszczonowie jest właśnie dla Was: https://www.facebook.com/Wirtualny-Targ-Mszczon%C3%B3w-100876088242371/.

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 8:00 w dn. 1.04.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 8:00 w dn. 1.04.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje do godz. 8:00 w dn. 1.04.2020 r.

 • UWAGA na telefony od OSZUSTÓW!!!

UWAGA na telefony od OSZUSTÓW!!!

Sytuacja epidemiologiczna, która sprawia, że ograniczamy wychodzenie z domu, jest idealną okazją dla wszelkiej maści oszustów. Policjanci na terenie gminy Mszczonów odbierają coraz więcej zgłoszeń o telefonach nieznajomych osób, które próbowały wyłudzić pieniądze, przede wszystkim od osób starszych.

 • Wirtualne podróże małe i duże

Wirtualne podróże małe i duże

Marzyliście kiedyś, by rzucić wszystko i wyjechać… Może nie tylko w Bieszczady, ale gdzieś daleko i podróżować bez celu, poznając nowe miejsca i zwiedzając zabytki? Oczywiście, w obecnej sytuacji takie marzenia są nierealne, ale jak zawsze z pomocą przychodzi Internet, który oferuje nam ogromną ilość wirtualnych spacerów po miastach, zabytkach czy muzeach.

 • Informacja

Informacja

o sposobie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 9:00 w dn. 27.03.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 9:00 w dn. 27.03.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje do godz. 9:00 w dn. 27.03.2020 r.

 • Informacje z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela

Informacje z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela

„W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia”.

 • Zamknięcie gminnych placów zabaw i siłowni zewnętrznych

Zamknięcie gminnych placów zabaw i siłowni zewnętrznych

Zgodnie z decyzją Premiera RP o zakazie zgromadzeń informujemy o zamknięciu wszystkich placów zabaw i siłowni zewnętrznych na terenie Mszczonowa i całej gminy do odwołania. O wszelkich zaistniałych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 • Zamknięcie mszczonowskich targowisk

Zamknięcie mszczonowskich targowisk

Zgodnie z decyzją Premiera RP o zakazie zgromadzeń informujemy o zamknięciu targowisk miejskich w Mszczonowie do odwołania. O wszelkich zaistniałych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 • UWAGA! Rząd wprowadził ograniczenia poruszania się!

UWAGA! Rząd wprowadził ograniczenia poruszania się!

W dniu dzisiejszym polski Rząd wprowadził kolejne obostrzenia dla mieszkańców Polski, związane z sytuacją epidemiologiczną. Nowe ograniczenia wchodzą w życie o północy, z 24 na 25 marca i będą obowiązywać do 11 kwietnia. Podobne obowiązują w większości państw europejskich. Poniżej podstawowe informacje dotyczące nowych obostrzeń:

 • Bezpłatna aplikacja „Kwarantanna domowa”

Bezpłatna aplikacja „Kwarantanna domowa”

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło bezpłatną aplikację „Kwarantanna domowa”, która ma przyspieszyć kontakt ze służbą zdrowia i poprawić opiekę nad osobami, które przymusowo nie mogą opuszczać swoich domów. Darmowe narzędzie można pobrać w sklepach Google Play i App Store.

 • Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Informacje z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Rekolekcje Wielkopostne – z oczywistych powodów – nie odbędą się w zaplanowanym terminie [29.03 - 01.04.20 r.]; jeśli będzie to możliwe, zorganizujemy je jeszcze w okresie wielkanocnym [do 31 maja], o czym wiernych poinformujemy.

 • #ZostańWDomu #Wolontariat #Odpowiedzialność

#ZostańWDomu #Wolontariat #Odpowiedzialność

Apelujemy – jeśli możecie, naprawdę zostańcie w domach. Seniorzy, skorzystajcie z pomocy oferowanej przez harcerzy i historyków, dane do kontaktu poniżej:

 • „Mszczonów szyje dla medyków”

„Mszczonów szyje dla medyków”

Mszczonów przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #polskiekrawcowewakcji. Nasza grupa, zgodnie z sugestią pomysłodawców akcji, nosi nazwę „Mszczonów szyje dla Medyków”. Koordynują ją Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie we współpracy z mszczonowskimi STRZELCAMI z KOMPONENTU 21 (Strzelcy Rzeczypospolitej).

 • UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 9:00 w dn. 26.03.2020 r.

UWAGA! Możliwe przymrozki do godz. 9:00 w dn. 26.03.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami – alert obowiązuje do godz. 9:00 w dn. 26.03.2020 r.

 • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty” – śpiewał niezapomniany Marek Grechuta w swojej piosence. Dziś przypada pierwszy dzień tej pięknej pory roku, która budzi do życia całą przyrodę. Spytacie: dlaczego nie 21 marca? Wtedy rozpoczyna się wiosna kalendarzowa. Z uwagi na rok przestępny, astronomicznie ta pora rozpoczęła się już dziś.

Kondolencje

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp. Mieczysława Czarneckiego

jednocząc się z Rodziną zmarłego

składamy kondolencje i wyrazy wsparcia

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie

Annie Czarneckiej

 z powodu śmierci

Teścia

oraz

Wiceprezesowi Związku Sadowników RP

Krzysztofowi Czarneckiemu

z powodu śmierci

Taty

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie i Jednostek Organizacyjnych Gminy

 • Kiedy musisz siedzieć w domu, stań do konkursu – nie tylko...

#ZostańWDomu Kiedy musisz siedzieć w domu, stań do konkursu – nie tylko dla dyplomu!

Pozostawanie w domu, to świetna okazja, by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Jak to zrobić? Na przykład biorąc udział w konkursie lub rozwiązując quizy. Jednych i drugich w Internecie jest naprawdę sporo. Czasem efektem wzięcia udziału będzie tylko satysfakcja, a czasem – może nim być naprawdę cenna nagroda. Z pewnością będą one też świetną rozrywką nie tylko dla dzieci, ale nawet… dla całej rodziny! Kto okaże się domowym mistrzem wiedzy o lekturach, a kogo najbardziej wciągają historyczne zagadki? Sprawdźcie! W ramach akcji #ZostańWDomu dziś przedstawimy wam kilka propozycji konkursów i quizów dla dzieci oraz dorosłych.

 • Szanowny podatniku,

Szanowny podatniku,

jeśli jesteś posiadaczem bankowości elektronicznej możesz za jej pośrednictwem utworzyć profil zaufany (sprawdź czy już go posiadasz np. założyłeś go w celu skorzystania z rozliczenia PIT). Jest to tzw. środek identyfikacji elektronicznej, który pozwoli Ci załatwić sprawy urzędowe przez internet. Mając założony profil zaufany bez wychodzenia z domu skutecznie złożysz między innymi deklaracje (osoby prawne) i informacje (osoby fizyczne) w sprawie podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportowych. Formularze w tym zakresie są dostępne na stronie https://www.podatki.gov.pl/podatki-i-oplaty-lokalne/formularze/ .

Wszystkie informacje jak załatwić sprawy urzędowe online znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/sprawy-urzedowe-zalatwiaj-online-podpowiadamy-jak-to-zrobic

 • Jak zdobyć wiedzę nie wychodząc z domu?

Jak zdobyć wiedzę nie wychodząc z domu?

Wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego oznacza, że większość dorosłych pozostaje w domu opiekując się dziećmi, pracując zdalnie lub na przymusowym urlopie. Wiele osób ma problem z zagospodarowaniem dużej ilości wolnego czasu, którą niespodziewanie zaczęli dysponować. Może warto wykorzystać ją na rozwijanie swoich kompetencji zawodowych lub pogłębianie pasji?

 • Funkcjonowanie Poczty Polskiej

Funkcjonowanie Poczty Polskiej

Zasady funkcjonowania placówki Poczty Polskiej w Mszczonowie. Szczegóły na ulotce.

 • Drodzy Rodzice!

Drodzy Rodzice!

Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci i własne! Nie pozwólcie im wychodzić z domu bez ważnego powodu! To nie jest czas na spacery grup młodzieży po mieście! Więcej kontaktów z ludźmi = więcej możliwości zakażenia Pomyślcie o swoich rodzicach i przewlekle chorych krewnych oni mogą nie przeżyć zakażenia wirusem przyniesionym przez Wasze dziecko ze spaceru po mieście! Do zakażania innych dochodzi przed wystąpieniem objawów a u młodych ludzi może ich w ogóle nie być. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nas wszystkich!

 • Dodatkowe zmiany w rozkładzie pociągów

Dodatkowe zmiany w rozkładzie pociągów

Od 18 marca br. Koleje Mazowieckie w związku z epidemią koronawirusa wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie pociągów. Szczegółowy rozkład na: https://www.mazowieckie.com.pl/.

 • Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego

Od dnia 18 marca br. do odwołania Urząd Miejski w Mszczonowie w środy będzie pracował w godz. 8:00-16:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Jak zdalnie zadbać o edukację uczniów?

Jak zdalnie zadbać o edukację uczniów? Propozycja nie tylko dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz NASK zadbały o to, by niechodzący do szkół uczniowie nie nudzili się w domu a wolny czas mogli wykorzystać na pogłębianie i uzupełnianie wiedzy. Wystarczy skorzystać z platformy www.gov.pl/zdalnelekcje.

 • Pomoc dla Seniorów i apel Przewodniczącego Rady Miejskiej...

Pomoc dla Seniorów i apel Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Koperskiego

Harcerze z Hufca ZHP Mszczonów oferują pomoc osobom starszym. Kto się przyłączy i odpowie na apel Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Koperskiego zamieszczony poniżej?

 • Zasady funkcjonowania przychodni lekarskich

Zasady funkcjonowania przychodni lekarskich

Zasady funkcjonowania przychodni lekarskich na terenie gminy Mszczonów.

 • Obwieszczenie o odwołaniu posiedzeń Rady Miejskiej w...

Obwieszczenie o odwołaniu posiedzeń Rady Miejskiej w Mszczonowie

Ze względu na sytuację kryzysową zawieszam wszelkie posiedzenia Rady Miejskiej w Mszczonowie i osobiste spotkania z wyborcami do odwołania.

 • Odwołanie kwalifikacji wojskowej w 2020 r.

Odwołanie kwalifikacji wojskowej w 2020 r.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej tracą ważność wezwania wydane na podstawie art.32 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r., o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej przez wójtów, burmistrzów osobom do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia 2020 r.

Wobec powyższego mężczyźni zamieszkali w gminie Mszczonów, którzy otrzymali wezwanie do kwalifikacji wojskowej na dzień 18-19.03.2020r. są zwolnieni z obowiązku stawienia się w wyznaczonym terminie i miejscu. 

 • Ważny komunikat

Ważny komunikat

Aktualne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej znajdziecie na stronach internetowych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie: http://zyrardow.psse.waw.pl oraz Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Zachęcamy do uważnego śledzenia pojawiających się tam komunikatów.

 • Apel do Mieszkańców

Apel do Mieszkańców

Apel Burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka do Mieszkańców.

 • Urząd Miejski oraz gminne instytucje i obiekty nieczynne

Ważna informacja z Urzędu Miejskiego!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wstrzymuje się przyjęcia interesantów w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie do odwołania. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie pod numerem: 46 858 28 20 lub e-mailowo: urzad.miejski@mszczonow.pl. O wszelkich zaistniałych zmianach sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Burmistrz Mszczonowa

mgr inż. Józef Grzegorz Kurek

 • Ważny komunikat

Gminne instytucje i obiekty nieczynne

Gminne instytucje i obiekty nieczynne do odwołania. O wszelkich zaistniałych zmianach sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

 • UWAGA! Możliwe silne wiatry od godz. 16:00 w dn. 13.03 do...

UWAGA! Możliwe silne wiatry od godz. 16:00 w dn. 13.03 do godz. 6:00 w dn. 14.03.2020 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnymi wiatrami – alert obowiązuje od godz. 16:00 w dn. 13.03 do godz. 6:00 w dn. 14.03.2020 r.

 • Informacja Urzędu Skarbowego w Żyrardowie

Informacja Urzędu Skarbowego w Żyrardowie

W związku z rosnącym zagrożeniem Urząd Skarbowy w Żyrardowie zaleca ograniczenie wizyt w jego siedzibie do niezbędnego minimum. Szczegółowe informacje w zamieszczonej ulotce.

 • UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW!

UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW!

Przypominamy, że od 15 marca obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Dodatkowo, z uwagi na tę zmianę podróżni są upoważnieni do zwrotu biletów okresowych imiennych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, zakupionych najpóźniej 14 marca 2020 r. i ważnych na przejazdy 15 marca 2020 r. i później.

 • Uwaga!

Uwaga!

Punkty Rehabilitacyjne w Mszczonowie i Osuchowie będą zamknięte w dniach 16.03.2020 r. - 27.03.2020 r. Za utrudnienia przepraszamy!

 • UWAGA! Możliwe silne wiatry do godz. 23:00 w dn...

UWAGA! Możliwe silne wiatry do godz. 23:00 w dn. 12.03.2020 r.!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnymi wiatrami – alert obowiązuje do godz. 23:00 w dn. 12.03.2020 r.

 • Komunikat

Komunikat

W związku z pandemią koronawirusa i decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu szkół i instytucji kultury, od dnia 12 marca odwołane zostają wszystkie zajęcia odbywające się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury oraz seanse w kinie MOK.

 • Ważna informacja oświatowa!

Ważna informacja oświatowa!

W związku z decyzją Rządu od poniedziałku, 16 marca 2020 r., zamknięte zostaną wszystkie szkoły, przedszkola, oddziały, punkty przedszkolne, żłobki i kluby malucha na terenie gminy Mszczonów. Działalność placówek oświatowych zostaje zawieszona na dwa tygodnie, do 25 marca 2020 r. W czwartek i piątek (12 i 13 marca) szkoły będą otwarte, żeby umożliwić rodzicom przygotowanie się do nowej sytuacji. W tych dniach nie będą jednak prowadzone zajęcia edukacyjne, a jedynie zapewniana będzie pomoc opiekuńczo-wychowawcza.

Aktualne informacje dotyczące działalności placówek oświatowych znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach.

 • Zgłaszanie podejrzenia zarażenia się koronawirusem

Zgłaszanie podejrzenia zarażenia się koronawirusem

Podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem?

Masz objawy choroby (kaszel, gorączka, duszności)?

Nie wychodź z domu, nie idź do lekarza ani do przychodni!

Powiadom Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żyrardowie! Całodobowe telefony dyżurne: 665 006 722, 667 973 707!

Udaj się do najbliższego szpitala zakaźnego!

 • Informacje Ministerstwa Zdrowia

Informacje Ministerstwa Zdrowia

Przedstawiamy ulotki wydane przez Ministerstwo Zdrowia w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemiologicznego.

 • Szanowni Państwo,

Turniej Piłki Nożnej PRZEŁOŻONY

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mszczonowie „Samorządność na okrągło”, który miał odbyć się w dn. 14 marca 2020 r. (sobota) godz. 9:00 na hali sportowej OSiR Mszczonów zostaje PRZEŁOŻONY. Zawody odbędą się w innym terminie. O nowej dacie turnieju poinformujemy w najbliższym czasie.

 • O muzyce na Ziemi Chełmońskiego

O muzyce na Ziemi Chełmońskiego

Umacnianie lokalnych tradycji zawsze było ważne dla władz samorządowych oraz ich pracowników. Tak narodził się pomysł projektu „Muzyczny Mszczonów”, którego realizatorem zostało Gminne Centrum Informacji – jednostka promująca historię rejonu. Dzięki wsparciu w kwocie 15 tys. zł, które zostało przekazane przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Chełmońskiego”, możliwe stało się wprowadzenie w życie pomysłu, który aktywizując i integrując mieszkańców przy okazji upamiętniał 120. rocznicę narodzin Jana Adama Maklakiewicza, przypadającą 24 listopada 2019 r.

 • Stanęli „oko w oko z historią”

Stanęli „oko w oko z historią”

„Oko w oko z historią” – właśnie taką nazwę nosił projekt, który dzięki dofinansowaniu z LGD „Ziemia Chełmońskiego” zrealizowało Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne. Koszty całego przedsięwzięcia wyniosły 15 tys. zł, które w całości pochodziły z otrzymanego grantu.

 • Życzenia dla Sołtysów

Życzenia dla Sołtysów

Z okazji Dnia Sołtysa wszystkim pełniącym tę funkcję życzymy wielu słonecznych dni, siły i wytrwałości w działalności na rzecz mieszkańców obszarów wiejskich oraz licznych przejawów docenienia od lokalnych społeczności.

 • Dzień Kobiet, włoskie przeboje i zwyciężczyni plebiscytu

Dzień Kobiet, włoskie przeboje i zwyciężczyni plebiscytu

Z okazji Dnia Kobiet w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert niesamowitego duetu, który po raz pierwszy na scenie wystąpił w Sopocie w 1984 roku. To właśnie tam Halina Benedyk i Marco Antonelli zainicjowali swoją karierę, śpiewając znany i wciąż lubiany utwór „Frontiera”.

 • Wszystkiego najlepszego, Drogie Panie!

Wszystkiego najlepszego, Drogie Panie!

W tym szczególnym dniu, Wszystkim Kobietom, tym dużym i tym troszkę mniejszym, życzymy, żebyście codziennie przeżywały swoje Święto – otoczone Miłością, Szczęśliwe, Spełnione, Radosne i Docenione za Wasz trud kolorowania świata. Bądźcie zawsze uśmiechnięte, w sercu miejcie wiosenną nadzieję, a w powszednim pośpiechu nie zapominajcie o sobie i swoich marzeniach!

 • Spotkanie informacyjne w sprawie konsultacji planów...

Spotkanie informacyjne w sprawie konsultacji planów Centralnego Portu Komunikacyjnego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące konsultacji społecznych dokumentu „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego” - 9 marca 2020 r. (poniedziałek) godz. 18:00, sala kinowo-widowiskowa Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Dzień Kobiet w MOK

Dzień Kobiet w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie Panie (a także Panów) do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. W sobotę, 7 marca o godz. 17:00 w MOK z tej okazji wystąpią Halina Benedyk & Marco Antonelli.

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp. Jana Zwierzchowskiego

Radcy prawnego Urzędu Miejskiego w Mszczonowie w latach 1999-2017

i Związku Międzygminnego „Mazowsze Zachodnie” z siedzibą w Mszczonowie w latach 2003-2019

 

Wstrząśnięci tą śmiercią i przepełnieni żalem

Rodzinie

składamy wyrazy współczucia oraz wsparcia

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • NOWY - WIELKI MSZCZONÓW

NOWY - WIELKI MSZCZONÓW

Z przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukaszem Koperskim rozmawia Mateusz Letkiewicz.

 • Z obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 lutego 2020 roku, odbyła się XVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której oceniono stan bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy a także podjęto szereg uchwał w sprawie m.in. zmian w bieżącym budżecie, aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i zgody na nabycie nieruchomości. Obrady prowadził przewodniczący Łukasz Koperski.

 • Podaruj 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym!

Podaruj 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym!

Rozpoczął się czas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Jak co roku, mamy możliwość przekazania 1% obowiązkowej wpłaty organizacjom pożytku publicznego. To nic nie kosztuje a wiele programów oferuje automatyczne uzupełnienie wymaganych pól.

 • Uwaga Rolniku!

Uwaga Rolniku!

Jeśli:

 • prowadzisz gospodarstwo rolne mniejsze niż 10 ha
 • w 2019 r. wnioskowałeś wyłącznie o płatność:
  • jednolitą obszarową
  • za zazielenienie
  • dodatkową
  • związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz,
  • niezwiązaną do tytoniu
  • płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW)
  • w ramach pomocy na zalesianie
  • w ramach premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej
 • ubiegasz się o takie same płatności, co w roku ubiegłym

NIE MUSISZ SKŁADAĆ E-WNIOSKU O PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNIE I OBSZAROWE Z PROW 2014-2020!

wystarczy

PAPIEROWE OŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE BRAK ZMIAN W STOSUNKU DO WNIOSKU Z ROKU POPRZEDNIEGO

 • Ruch ciężarówek pod kontrolą

Ruch ciężarówek pod kontrolą

Kierujący autami powyżej 10 ton nie mogą już dowolnie poruszać się na terenie miasta Mszczonowa. Zatwierdzona została nowa organizacja ruchu. Zgodnie z nią, wjazd do miasta dla aut powyżej 10 ton będzie możliwy tylko przy posiadaniu specjalnego pozwolenia. Kierowca pojazdu wjeżdżający w obszar ograniczonego tonażu ma obowiązek posiadać oryginał zezwolenia lub jego kopię do udostępnienia organom kontrolującym.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651609

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat