Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.11.2020

Imieniny

Wirgiliusza, Angeliki, Leonarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Oj działo się

Oj działo się

Choć śniegu podczas tegorocznych ferii nie było, nie zabrakło dobrej zabawy. O małych i nieco starszych mieszkańców zadbały: Mszczonowski Ośrodek Kultury, biblioteka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Teatralnie, sportowo, tanecznie, z kredkami w rękach i uśmiechami na twarzach dzieci przeszły przez zimowe ferie.

MOK

Tu oferta na dwutygodniową, zimową przerwę w nauce była najbogatsza. Każdy dzień rozpoczynały poranki filmowe, po których czekało na chętnych wiele zajęć. Motywem przewodnim była gorąca Afryka. Były więc taneczne wygibasy do afrykańskich rytmów a dla tych, którzy z tańcem są już za pan brat techniki tańca afro jazz. Nawet puzzle, które były skrupulatnie układane nawiązywały do kinowego hitu „Madagaskar”. Oczywiście odbyła się również jego projekcja, jak i jego kontynuacji czyli „Madagaskar 2”.

MOK nie zapomniał też o nieco starszych mieszkańcach. W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się szereg zajęć tanecznych, językowych oraz wokalnych. Dorośli mogli też sprawdzić swoje umiejętności manulane podczas zajęć z rękodzieła artystycznego.

Dwutygodniowe zajęcia w ośrodku kultury zakończyły karnawałowe harce z Fifi i Dyziem, podczas których bawiły się nie tylko dzieci ale też ich rodzice, babcie i dziadkowie. Wielką atrakcja okazał się deszcz… baniek mydlanych. Był też śnieg, i choć sztuczny, przypomniał o tym czego podczas ferii wszystkim brakowało.

OSiR

Jak co roku do spędzenia ferii na sportowo zachęcał OSiR i mszczonowskie Termy. Do dyspozycji najmłodszych czekały hala sportowa i lodowisko. W drugim tygodniu ferii przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III szkół podstawowych miały okazję nauczyć się jazdy na łyżwach pod okiem profesjonalistów.

Biblioteka

W swoje mury zapraszała też biblioteka. Nie tylko po to by wypożyczyć książkę, która umili ferie ale też, by spędzić czas w miłym gronie. Dwukrotnie publiczność rozbawiał Teatr Maska, który podczas swoich przedstawień pozwalał, by widzowie stali się aktorami. Niesłabnącą popularnością cieszyły się planszówki a i chętnych do udziału w zajęciach plastycznych nie brakowało.

Zorganizowane zajęcia odbywały się zarówno w bibliotece w Mszczonowie, jak i jej filii w Osuchowie. Tam dzieci mogły poznać, miedzy innymi, historię samochodu oraz wcielić się w kreatorów mody.

SKF Fresh

Drugi tydzień ferii był okazją dla członków grup cheerleaders na doszlifowanie formy podczas warsztatów taneczno-gimnastycznych. Ponad 90 godzin ćwiczeń w trzech grupach wiekowych. W warsztatach wzięło udział ponad 50 uczestniczek z terenu miasta i gminy Mszczonów.

- Były uśmiech i radość, ale też poczucie złości czy smutku, że coś nie wyszło. Ale to nie było istotne, bo przy tak intensywnym wysiłku ważne jest to, by się nie poddawać i wytrwać do końca – podsumowuje Katarzyna Malinowska, prezes SKF Fresh.

Oprac. jp, GCI

FOT. BIBLIOTEKA, SKF FRESH, MOK

  • Oj działo się
  • Oj działo się

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6646817

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat