Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.11.2020

Imieniny

Wirgiliusza, Angeliki, Leonarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Pożegnanie śp. Tadeusza Federowicza – samorządowca i...

Pożegnanie śp. Tadeusza Federowicza – samorządowca i współzałożyciela Cechu

We wtorek, 11 stycznia, społeczność Ziemi Mszczonowskiej pożegnała Tadeusza Federowicza – długoletniego samorządowca i współzałożyciela Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Mszę pogrzebową w kościele pw. św. Jana Chrzciciela odprawił ks. kan. Tadeusz Przybylski. W ostatnią drogę zmarłego odprowadził poczet sztandarowy, Zarząd i Członkowie Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz władze samorządowe na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Koperskim i burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem.

Podczas homilii proboszcz Przybylski podkreślał, jak ciepłym, energicznym i dobrym człowiekiem był Tadeusz Federowicz, z którym miał okazję wielokrotnie rozmawiać. Przypomniał również, że w tak trudnym momencie, jakim jest śmierć kochanej osoby, żyjącym pozostaje nadzieja na to, że kiedyś znowu będą mogli się radować spotkaniem ze swoim bliskim.

W swoim pożegnaniu przewodniczący RM Łukasz Koperski podkreślał, że Tadeusz Federowicz był jednym z tych, którzy urzeczywistnili marzenie o reaktywowaniu lokalnego zrzeszenia rzemieślników. - Byłeś społecznikiem, przedsiębiorcą, kreowałeś przyszłość ukochanego miasta. Budowałeś go dla swoich synów. Dla przyszłych pokoleń – tak opisywał swojego przyjaciela. Po zakończeniu pożegnania jego tekst wręczył rodzinie zmarłego.

Tadeusza Federowicza, w imieniu całej organizacji, pożegnał również Zbigniew Bednarek, prezes Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości. - Tadeusz był też ciepłym człowiekiem, który zawsze i dla każdego miał uśmiech oraz dobre słowo. Swoim poczuciem odpowiedzialności i zaangażowaniem w pracę zawodową i społeczną mógłby z powodzeniem obdzielić kilka osób. Dla wielu z nas, rzemieślników, był prawdziwym mentorem i wzorem do naśladowania – tak zmarłego zapamiętają koledzy z rzemieślniczej braci.

***

Zmarły Tadeusz Federowicz był znanym w społeczności lokalnej rzemieślnikiem. W 1990 roku znalazł się w gronie współzałożycieli lokalnego Cechu. Przez wiele lat prowadził działalność gospodarczą zgodną ze swoim mistrzowskim wykształceniem piekarskim. W tym czasie wykształcił również wielu młodych adeptów tego rzemiosła, którzy do dziś kontynuują zaszczepione im tradycje i wartości, pracując w tym zawodzie.

Będąc jednym ze współzałożycieli mszczonowskiego Cechu, po jego oficjalnym powstaniu piastował funkcję II podstarszego organizacji, którą pełnił do 1998 roku. Kolejne cztery lata zasiadał w Zarządzie. Przez dwanaście lat był także Członkiem Komisji Egzaminacyjnej w zawodach cukiernika i piekarza przy Izbie Rzemieślniczej w Łodzi a następnie działał w takim samym organie w Warszawie.

Jako zaangażowany społecznik działał nie tylko w strukturach organizacji pozarządowej, ale także w samorządzie, przez dwanaście lat (1990-2002) pełniąc funkcję radnego Rady Miejskiej w Mszczonowie. W latach 1998-2002 przewodził Komisji Porządku, Przestrzegania Prawa i Ochrony Środowiska. Był też wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki Gminnej a w latach 1996-98 kierował pracami tego organu.

Za swoją działalność społeczną i samorządową został wyróżniony: Honorową Odznaką Rzemiosła (1991 r.), tytułem Zasłużony dla Cechu Rzemiosł Różnych w Mszczonowie (2000 r.), Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego” (2000 r.), Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego” (2002 r.) a także Srebrnym Krzyż Zasługi nadany w 2005 roku przez Prezydenta RP.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Pożegnanie śp. Tadeusza Federowicza – samorządowca i...
  • Pożegnanie śp. Tadeusza Federowicza – samorządowca i...
  • Pożegnanie śp. Tadeusza Federowicza – samorządowca i...
  • Pożegnanie śp. Tadeusza Federowicza – samorządowca i...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6646784

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat