Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Podróże ku wiedzy

Podróże ku wiedzy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego także w tym roku edukacyjnym zaprosiła swoich uczniów do udziału w projekcie z dofinansowaniem unijnym. Dzięki niemu młodzi entuzjaści nauki mają możliwość brania udziału w niezwykle ciekawych zajęciach oraz wycieczkach. „Szkoła w działaniu”, bo taką nazwę nosi realizowane w Osuchowie działanie, to także szkoła, która oferuje swoim wychowankom nietypowe podróże ku wiedzy.

Systematycznie powadzone są, między innymi, zajęcia koła informatycznego, na które zapraszani są również uczniowie placówki z Bobrowiec. Wychowankowie obydwu szkół poznają na nich podstawy programowania. Ich towarzyszem w tej informatycznej podróży ku wiedzy jest zabawny robot Dash.

Spotkania koła są też okazją do wspaniałej zabawy i sprawdzenia wiedzy ogólnej dzieci. Nie brakuje podczas nich wesołej rywalizacji uczniów, podzielonych na grupy. Młodzi entuzjaści programowania punkty zdobywają na przykład poprzez wykonywanie określonych zadań za pomocą robota, odpowiadając na pytania czy rozwiązując zagadki. Zajęcia koła, odbywające się w ramach projektu, nie tylko rozwijają zdolności informatyczne uczniów, ale są okazją do integracji podopiecznych z dwóch placówek oświatowych.

Wychowankowie osuchowskiej „podstawówki” biorą również udział w licznych wycieczkach, także realizowanych w ramach „Szkoły w działaniu”. W ten sposób ich podróże ku wiedzy stają się dosłownymi wyprawami, które pozwalają im poznawać świat i rządzące nim prawa.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z Osuchowa wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach „Akademii robotyki LEGO”. Wyjazd ten był kontynuacją zajęć koła informatycznego, w których uczestniczą. Podopieczni placówki dowiedzieli się także, jakie jest „Miejsce Polski na współczesnej mapie politycznej świata”, uczestnicząc  w wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim. Co jeszcze dla swoich wychowanków zaplanowała szkoła? Chociażby poznawanie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, ogrodu botanicznego czy też wyprawy na zajęcia dotyczące właściwości ciał fizycznych i elektryczności.

Kolejny rok realizacji projektu przez szkołę podstawową w Osuchowie, to kolejne propozycje podróży ku wiedzy, w których mogą wziąć udział uczniowie placówki. Dzięki dodatkowym zajęciom mogą rozwijać swoje zainteresowania lub uzupełniać edukacyjne braki. Liczne wyjazdy do ciekawych miejsc i na wykłady czy zajęcia sprawiają, że młodzi mogą zdobywać informacje w interesujący, zupełnie inny niż w szkolnych klasach, sposób. Takie podróże ku wiedzy są bardzo efektywnymi przygodami edukacyjno-poznawczymi.

Dagmara Bednarek

***

Projekt „Szkoła w działaniu” uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych). Całkowita wartość projektu wyniesie 362 492,54 zł, z czego kwota dofinansowania - 343 854,54 zł. Wkład własny gminy Mszczonów w jego realizację, to 18 638,00 zł.

  • Podróże ku wiedzy
  • Podróże ku wiedzy
  • Podróże ku wiedzy
  • Podróże ku wiedzy
  • Podróże ku wiedzy
  • Podróże ku wiedzy

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6656397

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat