Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • „Idziemy szukać bożej Dzieciny” - jasełka w Szkole...

„Idziemy szukać bożej Dzieciny” - jasełka w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

17 grudnia w SP w Bobrowcach uczniowie klas I-III pod kierunkiem p. A. Wożniak i E. Olborskiej wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie wystąpili w specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii.

 • Święta przedszkolaków

Święta przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jest to okazja do wspólnego spotkania i kolędowania przez całą społeczność naszego przedszkola.

 • Piłkarski Mikołaj

Piłkarski Mikołaj

Święty Mikołaj ma także swoje sportowe oblicze. Przekonali się o tym młodzi pasjonaci piłki nożnej, z którymi w grudniu spotkał się na sali kinowo-widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Podczas sportowych Mikołajek odbyło się także podsumowanie rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2019-2020 grup młodzieżowych, które trenują w Klubie Sportowym „Mszczonowianka”.

 • OSP Zbiroża ma nowy sprzęt

OSP Zbiroża ma nowy sprzęt

O sprzęt wart 32 200 zł powiększyła swoje mienie Ochotnicza Straż Pożarna w Zbiroży. Zakup specjalistycznych urządzeń umożliwiło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w ramach programu priorytetowego "Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego". 

 • Seniorska rodzina przy świątecznym stole

Seniorska rodzina przy świątecznym stole

W czwartek, 12 grudnia, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się wigilijne spotkanie członków Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczystość rozpoczęła prezes organizacji Maria Nowis, która powitała zaproszonych gości.

 • Opłatek Siedemnastki

Opłatek Siedemnastki

W sobotę, 14 grudnia, w harcówce Hufca ZHP Mszczonów odbyło się spotkanie opłatkowe 17 RDH „Phoenix”. W nastrojowym wieczorze uczestniczyli także rodzice harcerek i harcerzy, należących do drużyny, prowadzonej przez druhnę Marię Witecką.

 • Z kolędą pośród książek

Z kolędą pośród książek

W środę, 18 grudnia, między biblioteczne regały wkradła się świąteczna atmosfera, którą wprowadził kobiecy chór Gaudeamus, działający na co dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Radziejowicach.

 • Uśmiech Dziecka – najpiękniejszą zapowiedzią świąt

Uśmiech Dziecka – najpiękniejszą zapowiedzią świąt

Najbardziej przedświąteczne wydarzenie w gminie Mszczonów, jakie co roku przyciąga tłumy do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, to oczywiście wspólny, jasełkowy występ, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

 • E-recepty – od stycznia 2020 roku

E-recepty – od stycznia 2020 roku

Już od 1 stycznia 2020 r. każda apteka będzie miała obowiązek realizowania elektronicznych recept. Ich wprowadzenie to zwieńczenie etapu elektronizacji polskiej służby zdrowia.

 • Jesień spotkała się z zimą, melancholia ze świętami

Jesień spotkała się z zimą, melancholia ze świętami

Jak spędzić najkrótszy dzień w roku, który przypada 22 grudnia? Jak pożegnać jesień i powitać astronomiczną zimę? Z piosenką na ustach! Na kolejną, muzyczną ucztę w niedzielę do sali kinowo-widowiskowej zaprosił mieszkańców Mszczonowski Ośrodek Kultury. 

 • Koncert Świąteczny

Koncert Świąteczny

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na Koncert Świąteczny w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, który rozpocznie się 6 stycznia 2020 r. (poniedziałek) po mszy św. o godz. 17:00.

 • Spotkanie opłatkowe w OSP Mszczonów

Spotkanie opłatkowe w OSP Mszczonów

Co roku, gdy strażacy z OSP Mszczonów oraz ich goście rozpoczynają spotkanie opłatkowe, to tradycyjnie w sali balowej Domu Strażaka rozbrzmiewają świąteczne utwory w wykonaniu strażackiej orkiestry. Tak też było i w tym roku.

 • Sylwestrowe godziny pracy Urzędu Miejskiego

Sylwestrowe godziny pracy Urzędu Miejskiego

Informujemy, że w dn. 31 grudnia (wtorek) 2019 r. Urząd Miejski będzie czynny w godz. 8:00-13:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

 • Bombka bożonarodzeniowa

Bombka bożonarodzeniowa

W okresie przedświątecznym przedszkolaki z grup Słoneczka, Kotki i Zajączki z Miejskiego Przedszkola nr 1 przygotowywały własnoręcznie ozdobę domowych choinek.

 • Szkolenie chemizacyjne uzupełniające dla rolników

Szkolenie chemizacyjne uzupełniające dla rolników

Firma Szkoltex zaprasza rolników na szkolenie chemizacyjne uzupełniające w dniu 7 stycznia 2020 r. o godz. 10:30 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Szczegółowe informacje na zamieszczonej ulotce.

 • Kalendarze na 2020 rok

Kalendarze na 2020 rok

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców gminy Mszczonów po kalendarze ścienne na 2020 rok, które będzie można odbierać od poniedziałku, 16 grudnia, w Urzędzie Miejskim, Gminnym Centrum Informacji oraz na Termach.

 • W oczekiwaniu na Mikołaja

W oczekiwaniu na Mikołaja

„Koncert Gwiazdkowy” dla najmłodszych mszczonowian, jaki zorganizowany został przez Mszczonowski Ośrodek Kultury, poprowadziła Lady FAMA. W niedzielę, 15 grudnia rodzice, którzy zechcieli przyprowadzić do Ośrodka swoje pociechy mogli uczestniczyć wraz z nimi w super zabawie.

 • Biała Gwiazdka

Biała Gwiazdka

Święta coraz bliżej i wiele wydarzeń nam o tym przypomina. W Mszczonowskim Ośrodku Kultury 14 grudnia odbył się bożonarodzeniowy koncert Danuty Stankiewicz o znamiennym tytule „Biała Gwiazdka”.

 • Jasełka Biedronek

Jasełka Biedronek

W poniedziałek, 9 grudnia młodzi artyści z grupy Biedronki Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie wystawili Jasełka. Maluchy przygotowały do występu ich wychowawczynie - Marzena Puchała i Andżelika Wicińska.

 • Strażacy nabywali umiejętności pozwalające ratować ludzkie...

Strażacy nabywali umiejętności pozwalające ratować ludzkie życie

W strażnicy OSP Wręcza odbył się Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (tzw. KPP), w którym uczestniczyło około 50 strażaków z terenu całego powiatu żyrardowskiego.

 • Nie tylko historia, ale także teraźniejszość oraz...

Nie tylko historia, ale także teraźniejszość oraz przyszłość…

Rozmowa z przewodniczącą Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Barbarą Gryglewską.

 • Gminne MIKOŁAJKI 2019

Gminne MIKOŁAJKI 2019

Gminne MIKOŁAJKI, zorganizowane przez Burmistrza Mszczonowa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, odbyły się w sobotę, 7 grudnia. Tego dnia w mszczonowskiej hali sportowej OSiR-u postawiono miasteczko Mikołaja, do którego zaproszono 153 dzieci wraz z opiekunami.

 • Komponent 21 – podsumowanie roku 2019

Komponent 21 – podsumowanie roku 2019

7 grudnia miało miejsce zakończenie programu szkoleniowego „Paszport 2019”, zorganizowanego przez Biuro ds. Proobronnych MON. Spotkanie podsumowujące z udziałem dowódców/reprezentantów poszczególnych Komponentów, biorących udział w tegorocznych szkoleniach, odbyło się na terenie bazy 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego w Warszawie.

 • Kolor – nie tylko maluje

Kolor – nie tylko maluje

Tak Mikołajki obchodziła Grupa Plastyczna KOLOR, która działa przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Członkowie KOLORU wraz z opiekunką grupy – instruktorką MOK-u - Anną Lipińską-Brodą 6 grudnia zaprosili mszczonowian na wernisaż swoich prac do Małej Galerii.

 • Nasi biegacze znowu na podium

Nasi biegacze znowu na podium

7 grudnia w Legionowie odbyły się Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Legionowa. W biegach tych uczestniczyli zawodnicy LKS Osuchów. Oto wyniki:

 • Cztery wizje Mszczonowa przyszłości

Cztery wizje Mszczonowa przyszłości

W piątek, 6 grudnia, na Politechnice Warszawskiej odbyło się wręczenie nagród w konkursie studialnym na opracowanie koncepcji wizji rozwojowych miasta. W zmaganiach uczestniczyli studenci 7 semestru kierunku Gospodarka przestrzenna na Wydziale Geodezji i Kartografii.

 • Tradycyjna medycyna chińska w Mszczonowie

Tradycyjna medycyna chińska w Mszczonowie

W czwartek, 5 grudnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury zainteresowani mszczonowianie mogli się zapoznać z ofertą Centrum Medycyny Chińskiej i Rehabilitacji, które niedawno powstało na terenie mszczonowskich TERM.

 • Herb Gminy Mszczonów.

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy zastępca kierownika w Wydziale Urzędu Stanu Cywilnego 1/5 etatu. Rekrutacja potrwa do 16 grudnia 2019 r. do godz. 16:00. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

 • Herb Gminy Mszczonów.

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w Wydziale Podatków i Opłat. Rekrutacja potrwa do 16 grudnia 2019 r. do godz. 16:00. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Zygmunta Kobierskiego

Zasłużonego samorządowca Ziemi Mszczonowskiej

Radnego Rady Miejskiej w Mszczonowie w latach 1990-1998

Sołtysa sołectwa Badowo-Dańki w latach 1988-2014

 

Rodzinie i bliskim

składamy

najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

Obowiązek rejestracji w BDO! Termin – do końca roku 2019!

Przedsiębiorco!

 • Wytwarzasz, zbierasz, przetwarzasz, bądź transportujesz odpady?
 • Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania, lub produkty w opakowaniach?
 • A może wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny, elektroniczny, pojazdy, baterie, akumulatory?

wejdź na stronę www.bdo.mos.gov.pl  i sprawdź, czy musisz zarejestrować się w BDO lub zadzwoń na infolinię BDO pod nr tel. 22 3750500.

 • Maturzysta wyróżniony

Maturzysta wyróżniony

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski uhonorowali absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Mszczonowie.

 • UWAGA! Możliwe marznące opady w dn. 4.12.2019 r.!

UWAGA! Możliwe marznące opady w dn. 4.12.2019 r.!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed marznącymi opadami – alert obowiązuje od godz. 1:00 w dn. 4.12.2019 r. do godz. 11:00 w dn. 4.12.2019 r.

 • Na literackim szlaku z Karolcią

Na literackim szlaku z Karolcią

W dniu 29 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas drugich naszej szkoły zatytułowany „Karolcia i niebieski koralik”. Dotyczył znajomości książki Marii Krüger „Karolcia”. 

 • Tak minął pierwszy rok starosty

Tak minął pierwszy rok starosty

Ze starostą Beatą Sznajder rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Świąteczne godziny pracy Urzędu Miejskiego

Świąteczne godziny pracy Urzędu Miejskiego

Informujemy, że w dn. 18 grudnia (środa) 2019 r. Urząd Miejski będzie czynny w godz. 8:00-14:45. W dn. 24 grudnia (wtorek) 2019 r. Urząd Miejski będzie czynny w godz. 8:00-12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Górnicze sekrety

Górnicze sekrety

Co roku 4 grudnia obchodzona jest Barbórka, czyli tradycyjny Dzień Górnika. Właśnie z tej okazji najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie odwiedził specjalny gość. Jak powiedziała zastępca dyrektora Ewa Zabłocka, Piotr Szymański na co dzień pracuje w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i jest tatą jednej z podopiecznych placówki.

 • Spotkania samorządowe 2019

Spotkania samorządowe 2019

W Gminie Mszczonów na przełomie listopada i grudnia odbyły się coroczne spotkania przedstawicieli samorządu z Mieszkańcami. Pierwsze z nich miało miejsce w Bobrowcach w piątek 15 listopada, natomiast kolejne odbywały się w: Lutkówce 18.11, Mszczonowie 19.11, Piekarach 21.11, Osuchowie 22.11 i we Wręczy 2.12.

 • „Nowy Dom” w wykonaniu „5 dla Jezusa”

„Nowy Dom” w wykonaniu „5 dla Jezusa”

To był pomysł „na 5” w wykonaniu „5 dla Jezusa”. Dziecięco-młodzieżowy zespół o takiej nazwie zagrał w Mszczonowskim Ośrodku Kultury koncert charytatywny pt. „Nowy Dom”, podczas którego zbierane były pieniądze na rzecz odbudowy Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie Górnym.

 • Nietypowe Andrzejki

Nietypowe Andrzejki

1 grudnia Strzelcy z Mszczonowa (JS 5132) wraz z druhami z OSP Wręcza - na zaproszenie Warszawskiego Towarzystwa Strzeleckiego - wzięli udział w strzeleckich Andrzejkach. W wydarzeniu, jakie miało miejsce na strzelnicy w Markowie-Świnicach uczestniczyła też starosta powiatu żyrardowskiego Beata Sznajder.

 • „Sto szaleństw... czyli świeczka zgasła”

„Sto szaleństw... czyli świeczka zgasła”

Jak nazwać dzieło powstałe z połączenia komedii „Świeczka zgasła” i pieśni z krotochwili „Nowy Don Kiszot, czyli Sto Szaleństw”? Czy tytuł: „Sto szaleństw... czyli świeczka zgasła” byłby odpowiedni? To dopiero artystyczny koktajl, powstały z utworów dwóch arcymistrzów sztuki – Stanisława Moniuszki i Aleksandra Fredry.

 • #BARIEROŁAMACZ U NAS W SZKOLE

#BARIEROŁAMACZ U NAS W SZKOLE

W naszej szkole 29 listopada doszło do fantastycznego spotkania z Arturem Świerczem -osobą, która od urodzenia jeździ na wózku. Przeprowadził on spotkania pod hasłem „Wyjątkowo różnorodni”.

 • Wykład – Tradycyjna Medycyna Chińska

Wykład – Tradycyjna Medycyna Chińska

Zapraszamy na otwarty wykład na temat zdrowia zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – 5 grudnia godz. 17:00, sala widowiskowo-kinowa Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w Wydziale Gospodarki Gminnej. Rekrutacja potrwa do 12 grudnia 2019 r. do godz. 16:00. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

 • Zawody strzeleckie

Zawody strzeleckie

1 grudnia na strzelnicy w Markowie-Świnicach odbywać się będą zawody strzeleckie, organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Strzeleckie. Czas trwania zawodów: 10:00-15:00.

 • Z obrad XIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 20 listopada 2019 roku, odbyła się XIV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której oceniono działalność służby zdrowia w gminie a także podjęto szereg uchwał w sprawie m.in. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjęcia Programu Ochrony Środowiska na lata 2019-2022, zmian w bieżącym budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Obrady prowadził przewodniczący Łukasz Koperski.

 • Zajączki z wizytą w Komisariacie

Zajączki z wizytą w Komisariacie

W dniu 27 listopada dzieci z grupy Zajączki odwiedziły Komisariat Policji w Mszczonowie. Podczas spotkania sierż. sztab. Arkadiusz Wójcik dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, dlaczego jest ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651822

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat