Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Mszczonowski akcent strzelecki podczas niezwykłej...

Mszczonowski akcent strzelecki podczas niezwykłej uroczystości pogrzebowej

22 listopada w Wilnie odbyła się ceremonia ponownego pochówku kilkunastu powstańców styczniowych – w tym Zygmunta Sierakowskiego i Wincentego Konstantego Kalinowskiego - przywódców Powstania Styczniowego na ziemiach Wielkiego Księstwa Litewskiego.

 • Projekt „Ubrania”

Projekt „Ubrania”

W dniach 12-22 listopada w gr. Krasnale realizowany był projekt edukacyjny „Ubrania”, którego głównym celem było rozwijanie u dzieci 3-letnich samodzielności w ubieraniu się.

 • Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki5 grudnia godz. 11:30. Tym razem omawiana będzie książka Jacka Pałkiewicza „Dubaj. Prawdziwe oblicze”.

 • Wieczór Kolęd w Bibliotece

Wieczór Kolęd w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Wieczór Kolęd z chórem Gaudeamus18 grudnia godz. 18:00, mszczonowska siedziba MBP.

 • Mikołajkowy spektakl w Bibliotece

Mikołajkowy spektakl w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na mikołajkowy spektakl teatru Blaszany Bębenek – 2 grudnia godz. 17:00, mszczonowska siedziba MBP.

 • Wieczór Gier Planszowych w Bibliotece

Wieczór Gier Planszowych w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Wieczór Gier Planszowych29 listopada godz. 18:00, mszczonowska siedziba MBP.

 • Koncert Charytatywny

Koncert Charytatywny

Zapraszamy na Koncert Charytatywny w wykonaniu zespołu 5 dla Jezusa na rzecz odbudowy Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie Górnym - 1 grudnia (niedziela) godz. 14:30, Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Minęło 120 lat od narodzin Jana Adama Maklakiewicza

Minęło 120 lat od narodzin Jana Adama Maklakiewicza

Mszczonów zawsze pamięta o ludziach, którzy tworzyli jego historię. Wyrazem szacunku dla przeszłości była uroczystość, która odbyła się 24 listopada w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. W sobotnie popołudnie Gminne Centrum Informacji zaprosiło mieszkańców na Koncert Jubileuszowy z okazji 120-lecia narodzin Jana Adama Maklakiewicza, które przypadało dokładnie w tym dniu.

 • Świętowano 100 lat szkoły w Lutkówce

Świętowano 100 lat szkoły w Lutkówce

W Lutkówce świętowano 100. rocznicę powstania miejscowej Szkoły Podstawowej. W uroczystościach, które odbyły się w niedzielę, 24 listopada uczestniczyli m.in.: proboszcz Zbigniew Chmielewski, ks. Wojciech Prawda, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Adam Mirosław Orliński, starosta Beata Sznajder, przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek i Waldemar Suski, burmistrz Józef Grzegorz Kurek, wiceburmistrz Halina Wawruch, przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych RM Barbara Gryglewska, miejscowy radny Andrzej Osiński oraz dyrektor Szkoły w Lutkówce Grzegorz Olczak.

 • Bezpłatny występ kabaretowy

Bezpłatny występ kabaretowy

Władze Samorządowe i Mszczonowski Ośrodek Kultury zapraszają na występ kabaretu Polefka23 listopada 2019 r. godz. 17:00.  Wstęp bezpłatny dla mieszkańców gminy Mszczonów ufundowany przez władze samorządowe i Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Spektakl w MOK

Spektakl w MOK

Fundacja im Stanisława Moniuszki  oraz Mszczonowski Ośrodek Kultury zapraszają na spektakl „Sto szaleństw czyli świeczka zgasła” w reżyserii Szczepana Szczykno. Spektakl odbędzie się sobotę (30.11) o godzinie 19. Wstęp wolny.

 • Konkurs „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”

Konkurs „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”

Z okazji przypadającej 24 listopada 2019 r. 120. rocznicy narodzin Jana Adama Maklakiewicza Gmina Mszczonów/Gminne Centrum Informacji zapraszają do udziału w konkursie „Co wiesz o Janie Adamie Maklakiewiczu?”.

Bonifikata od jednorazowej opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności

Od dnia 1 stycznia 2019 r. w Polsce obwiązują nowe przepisy dotyczące przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. W przypadku uiszczenia jednorazowego uiszczenia tej opłaty, wnioskodawcy przysługuje bonifikata.

 • CHEERLEADERKI zawładnęły MIASTEM

Cheerleaderki zawładnęły MIASTEM, czyli Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Mszczonowa

Niesamowite emocje, super zabawa i wiele pozytywnej energii… W sobotę 16 listopada 2019r. aż 321 zawodniczek z różnych stron naszego kraju przybyło do Mszczonowa, aby konkurować  w Otwartym Turnieju Zespołów Cheerleaders o Puchar Burmistrza Mszczonowa, jaki odbył się  w ramach Grand Prix Polski Cheerleaders.

 • Rekrutacja do Klubu Seniora

Rekrutacja do Klubu Seniora

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął rekrutację do Klubu Seniora, który znajduje się przy ul. Jeżynowej 4. Zapraszamy osoby w wieku 60 lat i więcej, które chcą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach/zajęciach oraz poznać nowych przyjaciół. Nabór Członków potrwa do 29 listopada 2019 r. Formularz zapisu dostępny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszczonowie (96-320 Mszczonów, ul. Grójecka 45, tel. 46 857 12 73).

 • Koncert jubileuszowy z okazji 120-lecia narodzin Jana...

Koncert jubileuszowy z okazji 120-lecia narodzin Jana Adama Maklakiewicza

Serdecznie zapraszamy na Koncert jubileuszowy z okazji 120-lecia narodzin Jana Adama Maklakiewicza24 listopada (niedziela) o godz. 16:30 Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • 100-lecie SP Lutkówka

100-lecie SP Lutkówka

Zapraszamy na obchody związane ze 100-leciem powstania Szkoły Podstawowej w Lutkówce24 listopada godz. 12:00. Szczegółowy harmonogram uroczystości na plakacie.

 • Grand Prix Polski Cheerleaders

Grand Prix Polski Cheerleaders

Serdecznie zapraszamy na Otwarty Turniej Zespołów Cheerleaders o Puchar Burmistrza Mszczonowa z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders. Impreza rozpocznie się 16 listopada (sobota) o godz. 9:00 na hali sportowej OSiR w Mszczonowie. 

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 18 listopada 2019 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 18 listopada 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji były analiza wydatków instytucji kultury oraz zaopiniowanie projektów uchwał m.in. w sprawie zmian budżetowych oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 13 listopada 2019 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 13 listopada 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji była ocena działalności służby zdrowia na terenie gminy Mszczonów.

 • Biało-czerwone serca mszczonowian

Biało-czerwone serca mszczonowian

Już ponad wiek, a dokładnie sto jeden lat, Polska i jej obywatele mogą cieszyć się z wolności odzyskanej po 123 latach zaborów. Jak co roku uroczystość tę mieszkańcy świętowali podczas gminnych obchodów, których centralnym miejscem był Plac Piłsudskiego w Mszczonowie.

 • Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości – 11 listopada od godz. 9:30 Plac Piłsudskiego w Mszczonowie. Szczegółowy program na plakacie promocyjnym.

 • Spotkanie rekrutacyjne Park of Poland

Spotkanie rekrutacyjne Park of Poland

Park of Poland zaprasza na spotkania rekrutacyjne – 15 i 16 listopada w godz. 10:00-15:00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Szczegóły na plakacie promocyjnym.

 • Poprowadź Agencję Pocztową w Mszczonowie!

Poprowadź Agencję Pocztową w Mszczonowie!

Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową w Mszczonowie.

 • Spotkania z mieszkańcami

Spotkania z mieszkańcami

Burmistrz Mszczonowa i Radni Rady Miejskiej w Mszczonowie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Mszczonów na cykl spotkań, które odbędą się:

 • Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych

Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 7 października 2019 r. do dnia 20 listopada 2019 r.

 • Onkolinia Powiatu Żyrardowskiego

Onkolinia Powiatu Żyrardowskiego

Masz zdiagnozowany nowotwór? Nie czekaj – zadzwoń!

 • Halloween przedszkolaków

Halloween przedszkolaków

W dniach 29-30.10.19 r. w naszym przedszkolu odbyło się Halloween. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach przygotowanych w ramach współpracy z wolontariuszami z Zespołu Szkół w Mszczonowie i Radą Rodziców.

 • Przedszkolaki z Osuchowa „zamisiowane”

Przedszkolaki z Osuchowa „zamisiowane”

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie od tego roku realizują ogólnopolski program czytelniczy „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Polega on na wybraniu wraz z nauczycielem grupowej maskotki – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 będzie zawsze i wszędzie towarzyszyć dzieciom. 

 • Plac zabaw

Plac zabaw

Z przykrością informujemy, że z powodu awarii plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Mszczonowie będzie nieczynny do dnia 6 listopada 2019 r. włącznie. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Apel strażaków i kominiarzy

Apel strażaków i kominiarzy

Ruszył sezon grzewczy co widać nie tylko po rosnącej liczbie dymiących kominów ale również liczbie pożarów. Niestety często ich przyczyną jest nieszczelność przewodu kominowego lub zapalenie się nagromadzonej w nich sadzy.

 • Godziny otwarcia placu zabaw przy Szkole Podstawowej w...

Godziny otwarcia placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Poniedziałek-piątek - godz. 15:00-19:00

Sobota, niedziela - godz. 8:00-19:00

 • Kwesta na rzecz zabytków mszczonowskich cmentarzy

Kwesta na rzecz zabytków mszczonowskich cmentarzy

- Dbajmy o skarby naszych nekropolii – apelują członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. 1 listopada po raz kolejny zorganizowana zostanie  kwesta na rzecz renowacji zabytków  mszczonowskich cmentarzy.

 • Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk – autorką „Sagi o Gutowie” – 6 listopada 2019 r. godz. 17:00, mszczonowska siedziba MBP.

 • Jak zdać egzamin na ucznia?

Jak zdać egzamin na ucznia?

O tym wiele mogliby powiedzieć uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Jan Adama Maklakiewicza w Mszczonowie, którzy 14 października udowodnili, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności tej placówki. Uroczystego pasowania najmłodszych wychowanków dokonała dyrektor Anna Rusinowska.

 • Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych

Tak było w dniu Wszystkich Świętych na mszczonowskich cmentarzach. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

 • Zebrano ponad 6 tysięcy!!!

Zebrano ponad 6 tysięcy!!!

W tym roku, w ramach zbiórki na rzecz ratowania zabytków mszczonowskich nekropolii, zebrano kwotę 6287,30 zł plus 2 zł PRL. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozpoczęcie renowacji zniszczonego nagrobka Marianny z Wróblewskich Sarosiek, zmarłej w 1898 roku. 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651671

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat